reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Teredka, ja wczoraj od 21.30 do 3.15 przestawiałam ją z jednego cyca do drugiego... i skończyło się na butelce, naszczęście mieliśmy mleko w domu. Dziś dwa razy dostawała cyca, raz jeden, raz drugi i całe rączki bidula do buzi wkładała, no i kończyło się na butli. Teraz czekam do północy..., dam jej cycki najpierw, ale już wiem, że skończy się na mm. Jutro przychodzi do mnie położna, zapytam ją jak pobudzić laktację i co mogę tu na miejscu kupić. Na razie facet mi jakąś herbatkę na laktację kupił, ale może są tu lepsze specyfiki. Ja chciałabym kontynuować karmienie piersią, ale zobaczymy jak to wyjdzie, bo ja nie chcę, żeby ona wiecznie głód czuła.
Mam nadzieję że położna coś Wam poradzi. Każde dziecko jest inne, trudno doradzać a jak mówisz faktycznie wygląda że jest głodna a najważniejsze jest dobro dziecka. Jedynie mogę powiedzieć że mleko w domu to ogromna pokusa żeby odpuścić, sama też miałam nieraz ochotę już sobie dać spokój kiedy człowiek czuje taką niemoc ale w końcu udało się. Ty wiesz najlepiej jak jest z Twoim dzidziem [emoji3059]
 
reklama
Lekarz kazał mi brać Acard do końca 36tc. A że on lubi dmuchać na zimne to kazał mi brać heparynę alby nie wystąpiła zakrzepica żył i zatorowość. Tym bardziej że ja dużo ważę. W tej ciąży przytyłam 14kg. On by chciał żeby to było 7 🤪. Głodzić się nie będę a na zieleninę nie mam ochoty patrzeć. Nie obżeram się. Wszystko mi w brzuch poszło. Po poprzednim porodzie to jak wróciłam do domu zeszło mi prawie 10kg. Testów nie robiłam. Może myślisz o paciorkowcu. To miałam go przy poprzednim porodzie i podawali mi dożylnie penicylinę z tym że ja byłam kilka dni przed porodem w szpitalu. Teraz robiłam wymaz i nie mam paciorkowaca.
O dzięki za informacje. Z tym testem to chodziło mi, czy hrparyne stosowałaś po pozytywnym teście ciążowym, czy juz przy staraniach?
😉wiem, wiem , to tylko tak brzmi jakbyśmy nigdy przerw nie mieli - odstępy zachowane 😉
Dziś w nocy spać nie mogłam i mnie panika ogarnęła , ze może bez sensu, ze może powinnismy sobie darować itp 😳

Zaraz jade zawieźć dzieciaki do szkoły . 1 raz po lockdownie wracają do szkoły 🙂
Miłego dnia🙂
NElja ja też pewnie będę panikowala i miala momenty zwątpienia.
Ja Teraz jeszcze nie powinnam się starac, więc strach mam nawet faceta do łóżka zaciągnąć, żeby nic się nie przytrafiło. Zero radości.
 
O dzięki za informacje. Z tym testem to chodziło mi, czy hrparyne stosowałaś po pozytywnym teście ciążowym, czy juz przy staraniach?

NElja ja też pewnie będę panikowala i miala momenty zwątpienia.
Ja Teraz jeszcze nie powinnam się starac, więc strach mam nawet faceta do łóżka zaciągnąć, żeby nic się nie przytrafiło. Zero radości.
Dziewczyny, ja jestem świeżo po poronieniu, więc jeszcze o tym nie myślę, ale też się zastanawiam, czy będę jeszcze raz mamą. Myślę, że czas pokaże. Mój mąż już robi lekkie podchody, że maleństwo byłoby fajne lub np, że może jeszcze kupimy kiedyś wózek :p
 
Dziewczyny, ja jestem świeżo po poronieniu, więc jeszcze o tym nie myślę, ale też się zastanawiam, czy będę jeszcze raz mamą. Myślę, że czas pokaże. Mój mąż już robi lekkie podchody, że maleństwo byłoby fajne lub np, że może jeszcze kupimy kiedyś wózek :p
Ja też poroniłam 25.01 zabieg. Na początku bardzo chcialam od razu znowu zajść. Teraz muszę odczekać i mam czas na przemyslenia i czasem zwątpienia. Ale tak naprawdę jak nie spróbuję za kilka miesięcy to potem pewnie bym żałowała.
 
U mnie córka była delikatna ale chłopcy wściekle gryźli, nie raz łzy leciały z bólu...
Wiecie, zdałam sobie sprawę, że kupę lat karmiłam 😂 córkę 21 mc, syna 12 i malucha 23...
Średni był odstawiony z przymusu bo musiałam brać silne leki. Często się słyszy, że matki, które nie chcą KP są krytykowane a ja była krytykowana bo za długo karmiłam 🙄
Ludzie zawsze znajdą powód do krytyki.
 
Witajcie dziewczyny :) Dziekuje za zaproszenie Katrinaka :) witaj ponownie :)
Moze troche o mnie. Mam 39 lat we wrzesniu skoncze 40 :) mamy juz jedno dziecko ( ma 18 miesiecy). Staramy sie o 2 :) w grudniu tamtego roku przezylismy strate. Wiele sie ostatnio dzialo w naszym zyciu wiec odpuscilismy starania. Od tego cyklu "wzielismy sie do roboty" ;) poki co staramy sie na wesolo do temetu podchodzic na luzi ( tzn maze tak podchodzi. Ja czasami swiruje ). Wedlug aplikacji mamy okno plodne obecnie. Nastepna @ powinna sie pojawic 24 marca. :) Trzymam kciuki za wszystkich I serdecznie gratulacje tym, ktorym sie juz udalo :) Wszystkiego naj z okazji dnia kobiet :)
 
U mnie córka była delikatna ale chłopcy wściekle gryźli, nie raz łzy leciały z bólu...
Wiecie, zdałam sobie sprawę, że kupę lat karmiłam 😂 córkę 21 mc, syna 12 i malucha 23...
Średni był odstawiony z przymusu bo musiałam brać silne leki. Często się słyszy, że matki, które nie chcą KP są krytykowane a ja była krytykowana bo za długo karmiłam 🙄
Ludzie zawsze znajdą powód do krytyki.
Mysle, ze najlepiej robic to co dla nas najlepsze I co uwazamy a nie to czego oczekuja inni :)
 
reklama
Witajcie dziewczyny :) Dziekuje za zaproszenie Katrinaka :) witaj ponownie :)
Moze troche o mnie. Mam 39 lat we wrzesniu skoncze 40 :) mamy juz jedno dziecko ( ma 18 miesiecy). Staramy sie o 2 :) w grudniu tamtego roku przezylismy strate. Wiele sie ostatnio dzialo w naszym zyciu wiec odpuscilismy starania. Od tego cyklu "wzielismy sie do roboty" ;) poki co staramy sie na wesolo do temetu podchodzic na luzi ( tzn maze tak podchodzi. Ja czasami swiruje ). Wedlug aplikacji mamy okno plodne obecnie. Nastepna @ powinna sie pojawic 24 marca. :) Trzymam kciuki za wszystkich I serdecznie gratulacje tym, ktorym sie juz udalo :) Wszystkiego naj z okazji dnia kobiet :)
Witaj, trzymam kciuki za ujrzenie 2 kresek jak najszybciej
 
Do góry