reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Tak, to już około 100 dni.. A ja mam tylko trochę ubranek..
Ja przy pierwszej ciąży wszystko dwa miesiące przed porodem zorganizowałam. Głównie kupowałam przez internet. Pierwszy kombinezon to kup używany bo dziecko tak szybko wyrośnie że nie zdążysz założyć. Zanim wyjdziecie w zimie na dwór też trochę minie.
 
reklama
Ja przy pierwszej ciąży wszystko dwa miesiące przed porodem zorganizowałam. Głównie kupowałam przez internet. Pierwszy kombinezon to kup używany bo dziecko tak szybko wyrośnie że nie zdążysz założyć. Zanim wyjdziecie w zimie na dwór też trochę minie.
Tak, dostałam od koleżanek i rodziny troszkę ubranek, chętnie biorę używane, bo wiem,że to ubranka na chwilę przy takim maluszku.
 
Tyle dni nikt nie pisze to widocznie wszystko u Was jest super 🥰 u mnie też, dzisiaj miałam echo serca w 25 tygodniu, wszystko dobrze.
Dziewczyny od 3 dni cały czas boli mnie spojenie łonowe, dosłownie nie mogę kucnąć a tym bardziej wstać. Czuję jak się rozciąga. Czy też tak miałyście? Boli nawet w nocy. Widocznie kości już stare, nie tak elastyczne jak 15 lat temu 😱😂😂

Mam tak za każdym razem w ciąży, gdzieś od połowy do końca. Każdy krok to ból. Bolało nawet jak się nie ruszałam. :wink:

Poza tym mdłości ustępują. Zgaga się pojawia na razie wieczorami i nocą. Wizytę mam we wtorek, po 4 tygodniach. U nas 16+5. Na tym etapie już czułam ruchy. Nie wiem czy teraz nie czuję przez niskie umiejscowienie łożyska, hm. Trochę mnie to niepokoi. Wkładki nadal noszę, jednak plamienia są tylko na żółto na szczęście.
Muszę przyznać, że po 40 organizm wyjątkowo źle reaguje na ciążę, głównie głębokim zmęczeniem. No i roczniak też potrafi zmęczyć, hihi.
Muszę przyznać, że łatwiej było być w ciąży, gdy między dziećmi różnica była kilkuletnia.
Oby do wiosny! :-) :)
 
A mi zadzwonili, że wyniki z krwi wyszły nieprawidłowe. Za tydzień mam wizytę i wszystkiego się dowiem. Usg wyszło dobrze, przezierność 1,67 więc sama nie wiem czy panikować. Oczywiście ropłakałam się.... ech
Nie denerwuj się na zapas, mi wszystko na początku źle wyszło. Robiłam potem wsztstkie badania i na końcu pani doktor powiedziała że po prostu PESEL mi wsztstko spieprzył. A stres i płacz miałam przez miesiąc.
 
I
Mam tak za każdym razem w ciąży, gdzieś od połowy do końca. Każdy krok to ból. Bolało nawet jak się nie ruszałam. :wink:

Poza tym mdłości ustępują. Zgaga się pojawia na razie wieczorami i nocą. Wizytę mam we wtorek, po 4 tygodniach. U nas 16+5. Na tym etapie już czułam ruchy. Nie wiem czy teraz nie czuję przez niskie umiejscowienie łożyska, hm. Trochę mnie to niepokoi. Wkładki nadal noszę, jednak plamienia są tylko na żółto na szczęście.
Muszę przyznać, że po 40 organizm wyjątkowo źle reaguje na ciążę, głównie głębokim zmęczeniem. No i roczniak też potrafi zmęczyć, hihi.
Muszę przyznać, że łatwiej było być w ciąży, gdy między dziećmi różnica była kilkuletnia.
Oby do wiosny! :-) :)
Ja też miałam taką kolej :mdłości, zmęczenie, zgaga, teraz ten ból spojenia. Byłam wczoraj u lekarki, na razie do obserwacji, mam się nie przeciążać, nie ćwiczyć , jak będzie się rozszerzać spojenie to cesarka.
Ja to się aż boję tej wiosny, mam wrażenie że nie ogarnę tego wszystkiego z maleństwem.
Ale nie ma co, damy radę
 
Cześć, chciałam do Was dołączyć. Mam 40 lat, pierwsza ciąża , termin na 10 stycznia 😀
Witaj Margaret, moja trzecia ale po prawie 16 letniej przerwie też czuję się jak przy pierwszej 😂 ja mam termin na Sylwestra, choć z wczorajszego USG wyliczyła na 6 styczna. Na razie też mam tylko kilka ubranek i koszule do szpitala. Rozglądam się na internecie za używanym wózkiem i łóżeczkiem. Jest ogromny wybór w przystępnych cenach. Myślę że w październiku zacznę już robić wyprawkę żeby się potem nie denerwować.
 
A mi zadzwonili, że wyniki z krwi wyszły nieprawidłowe. Za tydzień mam wizytę i wszystkiego się dowiem. Usg wyszło dobrze, przezierność 1,67 więc sama nie wiem czy panikować. Oczywiście ropłakałam się.... ech
USG jest najważniejsze, z krwi też mialam fatalne, na szczęście okazało się że dziecko zdrowe. Nasz wiek też zawyża te ryzyka a to tylko statystyka, bądź dobrej myśli 🙂
 
USG jest najważniejsze, z krwi też mialam fatalne, na szczęście okazało się że dziecko zdrowe. Nasz wiek też zawyża te ryzyka a to tylko statystyka, bądź dobrej myśli 🙂
Test pappa ti głównie statystyki. Mojej kuzynce w przeciągu 3 lat co do 2 ciąż powiedzieli, że prawdopodobnie będą chore dzieci, na jedne z tych trzech podstawowych trisomii. Urodziła 2 zdrowych chłopców!
 
reklama
Do góry