reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

A konsultowalas wyniki czy sama sobie wrozysz ?

Sama sobie wróżę wiadomo jest ze poniżej 1 AMH jest już lipa .. czekam na wiadomości od lekarza ale nadziej sobie nie robię jestem teraz rozbita muszę szybko coś ogarnąć sobie w głowie żeby po prostu to wszystko przegryźć .. ja nie robię nadziej zbyt dużych .
 
reklama
Mi FSH 8.66 w 3dc wyszło estradiol 73,0 AMH 0,757[emoji17]
MAGDA nie przesadzaj te wyniki nie sa takie zle ..
ja mialam duzo gorsze
a estradiol 53 i mi lekarz powiedzial ze to stosunkowro wysoki wynik co wskazuje na przewage estrogenowa w organizmie (moje endo tez na to wskazuje) ...
jedyne co nie robilam AMH bo podejrzewam ze jest i tak slabe w naszym wieku wiec nie wiem po co to robic :(
a przy nizszym AMH kobiety zachodza w ciaze :) zaszlas wtedy to i teraz tez masz szanse !!
 
MAGDA nie przesadzaj te wyniki nie sa takie zle ..
ja mialam duzo gorsze
a estradiol 53 i mi lekarz powiedzial ze to stosunkowro wysoki wynik co wskazuje na przewage estrogenowa w organizmie (moje endo tez na to wskazuje) ...
jedyne co nie robilam AMH bo podejrzewam ze jest i tak slabe w naszym wieku wiec nie wiem po co to robic :(
a przy nizszym AMH kobiety zachodza w ciaze :) zaszlas wtedy to i teraz tez masz szanse !!

Ja wiem ale skoro tyle czasu mi nie wychodzi nawet ze stymulacja kurczę ja mam wrażenie ze one nie pękają .. kurczę już było mi dobrze zero myślenia o tym rozmowy a tu zrobiłam badania bo lekarz mi kazał i widzę jak lata mi uciekają [emoji17]jutro będzie dobrze prześpie się z tym wstanę i tyle, jutro miałam wrócić do clo ale czy to ma sens? Jakoś sceptycznie podchodzę do tego [emoji4]
 
Hej, menopauzę stwierdza się po wynikach fsh i lh- jak są wysokie tzn że jest coś na rzeczy, amh służy głównie do zbadania rezerwy jajnikowej.
Znam młode dziewczyny, które mają niskie amh i o menopauzie nawet nie myślą, takie mamy czasy, że niepłodność i zmiany hormonalne pojawiają się w każdym wieku , koszmar
Dokładnie tak mi się wydaje że te hormony FSH, LH i estradiol nie tylko ich poziomy maja znaczenie ale również stosunek (ale szczegółów nie znam co jest istotne w interpretacji) tak jak pisałam AMH zrobiłam sobie sama dodatkowo. Trudno mi oceniać jego rolę diagnostyczną bo ja zaszłam (po tabletkach o których pisałam) od razu a one na bank nie wpływają na AMH. I mimo wczesnej menopauzy moje AMH mieści się w przedziale albo 30-35 albo 35-40 juz nie pamiętam tych norm czyli znacznie poniżej mojego wieku biologicznego. Natomiast dolegliwości wskazywały ewidentnie że coś się dzieje. Miesiączki miałam np. co 14 dni, zmienił mi się zapach potu, brunatne ale delikatne plamienie przed okresem i byłam ciągle zmęczona ( to mógł być efekt niskiego poziomu żelaza bo często krwawiłam) oraz taka nadreaktywna emocjonalnie
 
MAGDA nie przesadzaj te wyniki nie sa takie zle ..
ja mialam duzo gorsze
a estradiol 53 i mi lekarz powiedzial ze to stosunkowro wysoki wynik co wskazuje na przewage estrogenowa w organizmie (moje endo tez na to wskazuje) ...
jedyne co nie robilam AMH bo podejrzewam ze jest i tak slabe w naszym wieku wiec nie wiem po co to robic :(
a przy nizszym AMH kobiety zachodza w ciaze :) zaszlas wtedy to i teraz tez masz szanse !!

Takie miałam tuż przed zajściem w cyklu poprzedzającym. Poniżej wklejka z diagnostyki (sorki za rozmiar) wraz z normami, ale wcześniej jak zdiagnozował były inne te poziomy (zaraz Wam wkleję) Jeśli któraś się zna to proszę komentować, ja się nie znam, powtarzam słowa lekarza




FSHFSH9,65mIU/ml

faza folikularna 3,03 - 8,08 mIU/ml
środek cyklu 2,55 - 16,69 mIU/ml
faza lutealna 1,38 - 5,47 mIU/ml
po menopauzie 26,72 - 133,41 mIU/ml

LHLH3,78mIU/ml


Prawidłowo miesiączkujące kobiety:

Faza folikularna 1,80 - 11,78 mIU/ml
Szczyt w środku cyklu 7,59 - 89,08 mIU/ml
Faza lutealna 0,56 - 14,00 mIU/ml

Kobiety po menopauzie
bez hormonalnej terapii 5,16 - 61,99 mIU/ml
zastępczej


Witamina D metabolit 25(OH)Wynik badania:21,40ng/ml


Niedobór <10 ng/ml
Poziom niewystarczający 10-30 ng/ml
Poziom wystarczający 30-100 ng/ml
Toksyczność >100 ng/mlBadanie wykonano metodą CLIA na analizatorze Liaison.

AMHAMH3,89pmol/l


Kobiety zdrowe

Wiek 2.5 percentyl – 97.5 percentyl (pmol/l ) Mediana (pmol/l)
20-24 lat 8,71 -- 83,6 28,6
25-29 lat 6,35 -- 70,3 23,6
30-34 lat 4,11 - 58,0 20,0
35-39 lat 1,05 – 53,5 14,2
40-44 lat 0,193 – 39,1 6,29
45-50 lat 0,071 – 19,3 1,39

Kobiety z PCOS
13,3 – 135 48,6
Mężczyźni zdrowi
5,5 - 103 34,2
Niniejszy wynik AMH w pmol/l wygenerowany został za pomocą testu Elecsys AMH Plus i umożliwia wyliczenie indywidualnego dawkowania folitropiny delta Ferringa.
Współczynnik przeliczeniowy: pmol/l x 0,14 = ng/ml
Badanie wykonano testem Elecsys AMH Plus firmy Roche metodą ECLIA na aparacie Cobas. Wyniki uzyskane przy użyciu testów innych producentów nie są równoznaczne z wynikami uzyskanymi za pomocą tego testu.
Badanie należy wykonać ściśle wg zaleceń lekarza prowadzącego.
Uwaga! Zmiana metody.
 
Sama sobie wróżę wiadomo jest ze poniżej 1 AMH jest już lipa .. czekam na wiadomości od lekarza ale nadziej sobie nie robię jestem teraz rozbita muszę szybko coś ogarnąć sobie w głowie żeby po prostu to wszystko przegryźć .. ja nie robię nadziej zbyt dużych .
Przecież in vitro na refundowaną kase robią od 0,5 AMh co oznacza że jest jeszcze duże prawdopodobieństwo bo by nie dopłacali. Poza tym można mieć zapas jajek lichej jakości lub choćby jedno ale wyjątkowe :)
 
A po jakich wynikach lekarz stwierdzil ten efekt wczesnej menopauzy?
Muszę zrobić tą prolaktyne. To w 3-5dc się robi, tak? I jeszcze zdobyć ten bromergon bo mój gin nie przepisuje leków profilaktycznie jak wyjdzie ta prolaktyne ok a jednak może pomóc

Przy takim poziomie prolaktyny przepisał mi 1,5 tab bromergonu. Jak widzisz be metocroplamidu bardzow normie była. Ja osobiście wiem że to dzięki niemu zaszłam w ciążę bo 10 lat seksu bez żadnych zabezpieczeń a tu nagle pstryk. A prolaktynę badałam już wiele lat temu i zawsze kręcili nosem i przepisywali ten bromergon (wtedy chyba inny odpowiednik) tylko ja go nie brałam bo tam przeciwskazaniem w ulotce jest jazda samochodem



Prolaktyna16,36ng/ml5,1826,53N



Prolaktyna po MCP242,50ng/ml
Badanie wykonano dwukrotnie. Wskazana kontrola.


Prolaktyna po MCP162,98ng/ml
 
reklama
a co dokladnie ci zalecil w celu odmlodzenia ?
Chyba o takie odmłodzenie chodziło żeby jajniki popracowały, a nie wygasały sobie powoli bo o kurzych łapkach nie rozmawialiśmy :). poza bromergonem i duphastonem to suple vigantolette, żelazo, folian, cynk, selen, biotyna (włosy mi wypadały ponoć trzeba te trzy ostatnie razem a nie samą biotynę) koenzym Q10 solgara ( to na jajeczka ich jakość) ale to jest drogie. To chyba wsio. Powiedział mi też że powinnam lekko chudnąć ( nie mam nadwagi ale cieniutka też nie jestem więc się ucieszyłam) tylko nie wiem czy to efekt po bromku czy po duphastonie? Ale chyba ta prolaktyna raczej
 
Do góry