reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

2 tabletki bromergonu?
To dziadostwo wprowadzasz bardzo powoli bo ma skutki uboczne dość uporczywe (ja jeżdzę dużo autem a to powoduje zwroty głowy). najpierw 1/4 tab rano, po 2 dniach 1/4 rano i 1/4 wieczorem, potem 3x 1/4 aż doszłam do pół rano i pół wieczorem ( choć lekarz rozpiszał 3x poł, ale nie miałam czasu w ciągu dnia na tabletki) to mi wystarczyło i od razu w pierwszym cyklu zaszłam. plus ten duphaston 10 tb po 16 dniu cyklu. Te dwie rzeczy na bank zadziałały ponieważ 10 lat bzykałam się totalnie bez zabezpieczeń a tu od pierwszego strzału ciąża
 
reklama
Dodam jeszcze wyjaśniając, że do lekarza udałam się w celu zdiagnozowania bardziej czy coś ze mną już menopauzalnie się nie zaczyna, bo nagle rozregulowały mi się cykle. I okazało się po wynikach że wchodze już we wczesną fazę menopauzy. Więc celem leczenia było to zatrzymać proces i nieco mnie jeszcze pobudzić i "odmłodzić" ;) Myślałam, że doktor mówiąc że za miesiąc przyjdę w ciąży nieco żartuje sobie i mu niedowierzałam. Ale efekt uboczny odmładzania bardzo nas zaskoczył i ucieszył :) Teraz po stracie jak już się nastawiliśmy to działamy celowo w tym kierunku :)
 
Dodam jeszcze wyjaśniając, że do lekarza udałam się w celu zdiagnozowania bardziej czy coś ze mną już menopauzalnie się nie zaczyna, bo nagle rozregulowały mi się cykle. I okazało się po wynikach że wchodze już we wczesną fazę menopauzy. Więc celem leczenia było to zatrzymać proces i nieco mnie jeszcze pobudzić i "odmłodzić" ;) Myślałam, że doktor mówiąc że za miesiąc przyjdę w ciąży nieco żartuje sobie i mu niedowierzałam. Ale efekt uboczny odmładzania bardzo nas zaskoczył i ucieszył :) Teraz po stracie jak już się nastawiliśmy to działamy celowo w tym kierunku :)
A po jakich wynikach lekarz stwierdzil ten efekt wczesnej menopauzy?
Muszę zrobić tą prolaktyne. To w 3-5dc się robi, tak? I jeszcze zdobyć ten bromergon bo mój gin nie przepisuje leków profilaktycznie jak wyjdzie ta prolaktyne ok a jednak może pomóc
 
Tak napewno po badaniu AMH stwierdzil ze juz powolutku zaczyna sie faza menopauzy...ale jak juz wczesniej pisane bylo ten wynik tez nie swiadczy o niczym...ja mam wyniki AMH super a w ciazy nie jestem...leki jak pisalam wyzej biore od ponad 2 lat...wiec nawet jak AMH jest zbyt niskie to nie martwilabym sie tym...natura lubi płatac figle :) ja jakis czas temu brałam bromka i po pierwszych chyba 2 tabletkach muslalam ze odjade...tak sie zle czulam ze odstawilam je od razu...teraz mam przepisane brac od 1/4 tabletki na noc i dojsc do połówki tez na noc....z uwagi na to zle sie czuje po tym leku i tez sporo autem śmigam to wlasnie mam go brac tak a nie inaczej.
 
A po jakich wynikach lekarz stwierdzil ten efekt wczesnej menopauzy?
Muszę zrobić tą prolaktyne. To w 3-5dc się robi, tak? I jeszcze zdobyć ten bromergon bo mój gin nie przepisuje leków profilaktycznie jak wyjdzie ta prolaktyne ok a jednak może pomóc
Hej, menopauzę stwierdza się po wynikach fsh i lh- jak są wysokie tzn że jest coś na rzeczy, amh służy głównie do zbadania rezerwy jajnikowej.
Znam młode dziewczyny, które mają niskie amh i o menopauzie nawet nie myślą, takie mamy czasy, że niepłodność i zmiany hormonalne pojawiają się w każdym wieku , koszmar
 
Dodam jeszcze wyjaśniając, że do lekarza udałam się w celu zdiagnozowania bardziej czy coś ze mną już menopauzalnie się nie zaczyna, bo nagle rozregulowały mi się cykle. I okazało się po wynikach że wchodze już we wczesną fazę menopauzy. Więc celem leczenia było to zatrzymać proces i nieco mnie jeszcze pobudzić i "odmłodzić" ;) Myślałam, że doktor mówiąc że za miesiąc przyjdę w ciąży nieco żartuje sobie i mu niedowierzałam. Ale efekt uboczny odmładzania bardzo nas zaskoczył i ucieszył :) Teraz po stracie jak już się nastawiliśmy to działamy celowo w tym kierunku :)
a co dokladnie ci zalecil w celu odmlodzenia ?
 
Muszę wam się wyżalić chyba wybuchnę płaczem
Mam wyniki AMH 0,757 tragedia estradiol tez niski koniec pewnie wchodzę w menopauzę i nie urodzę nie uda mi się zajść w ciąże [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]jestem taka zła ze moja ostatnia szansa skończyła się w styczniu i mam synka w grobie a nie obok siebie [emoji17][emoji17][emoji17]to nie jest sprawiedliwe najgorszy rok w moim życiu !!! I jak tu żyć z ta świadomością ?? Ze przekwitam??
 
Hej, menopauzę stwierdza się po wynikach fsh i lh- jak są wysokie tzn że jest coś na rzeczy, amh służy głównie do zbadania rezerwy jajnikowej.
Znam młode dziewczyny, które mają niskie amh i o menopauzie nawet nie myślą, takie mamy czasy, że niepłodność i zmiany hormonalne pojawiają się w każdym wieku , koszmar

Mi FSH 8.66 w 3dc wyszło estradiol 73,0 AMH 0,757[emoji17]
 
Ostatnia edycja:
reklama
A konsultowalas wyniki czy sama sobie wrozysz ?
Muszę wam się wyżalić chyba wybuchnę płaczem
Mam wyniki AMH 0,757 tragedia estradiol tez niski koniec pewnie wchodzę w menopauzę i nie urodzę nie uda mi się zajść w ciąże [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]jestem taka zła ze moja ostatnia szansa skończyła się w styczniu i mam synka w grobie a nie obok siebie [emoji17][emoji17][emoji17]to nie jest sprawiedliwe najgorszy rok w moim życiu !!! I jak tu żyć z ta świadomością ?? Ze przekwitam??
 
Do góry