reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Dokładnie tak mi się wydaje że te hormony FSH, LH i estradiol nie tylko ich poziomy maja znaczenie ale również stosunek (ale szczegółów nie znam co jest istotne w interpretacji) tak jak pisałam AMH zrobiłam sobie sama dodatkowo. Trudno mi oceniać jego rolę diagnostyczną bo ja zaszłam (po tabletkach o których pisałam) od razu a one na bank nie wpływają na AMH. I mimo wczesnej menopauzy moje AMH mieści się w przedziale albo 30-35 albo 35-40 juz nie pamiętam tych norm czyli znacznie poniżej mojego wieku biologicznego. Natomiast dolegliwości wskazywały ewidentnie że coś się dzieje. Miesiączki miałam np. co 14 dni, zmienił mi się zapach potu, brunatne ale delikatne plamienie przed okresem i byłam ciągle zmęczona ( to mógł być efekt niskiego poziomu żelaza bo często krwawiłam) oraz taka nadreaktywna emocjonalnie

Może ja zbadam żelazo sobie ?? Ale ty nie miałaś wyniku AMH poniżej 1 wiec lepiej niż ja [emoji17]nie wiem co robić ??
 
reklama
Chyba o takie odmłodzenie chodziło żeby jajniki popracowały, a nie wygasały sobie powoli bo o kurzych łapkach nie rozmawialiśmy :). poza bromergonem i duphastonem to suple vigantolette, żelazo, folian, cynk, selen, biotyna (włosy mi wypadały ponoć trzeba te trzy ostatnie razem a nie samą biotynę) koenzym Q10 solgara ( to na jajeczka ich jakość) ale to jest drogie. To chyba wsio. Powiedział mi też że powinnam lekko chudnąć ( nie mam nadwagi ale cieniutka też nie jestem więc się ucieszyłam) tylko nie wiem czy to efekt po bromku czy po duphastonie? Ale chyba ta prolaktyna raczej

Ja chyba z obciążeniem zrobię prolaktyne jeszcze
 
Magdamama,
z tego co kojarzę masz juz córki z straciłaś chłopca tak? A wszystkie dzieci z tym samym ojcem? pytam bo może przyczyny nie jeżą w Twojej bezpłodności tylko w immunologii. Znam parę która rodziła wszystkie dziewczynki i roniła wszystkich chłopców. Mają dwie córki a trzech synów poroniła. Robiłaś badania u specjalisty zajmującego się tą przyczyną? U drugiej koleżanki facet dostał streryd jakiś do łykania ona dwa razy poroniła i dwie córki mu urodziła ( tak na zmianę) bo coś między nimi było nie tak

Mam same córki jedna jest tylko nie mojego męża a dwie z moim mężem i faktycznie straciłam chłopca miałam krwiaka dość dużego trochę za dużo stresu związane z praca i dostałam skurcze i odeszły mi wody .. syn był zdrowy .. nie myślałam o tym ze mogę tracić chłopców .
 
Dziś mi lepiej trudno czasu nie cofnę [emoji4]co Ma być to będzie, może kupię jakieś witaminki sobie może lekarz mi coś zapisze? Moj maz teraz tez łyka wit na poprawę plemników,jestem wyluzowana tylko przeraża mnie myśl ze się starzeje a czuje młodo [emoji4]nie znam się na tych wynikach kurczę nie chce szaleć biegać po lekarzach mam przecież dzieci [emoji4][emoji4]a tak ogólnie dziś wzięłam 1 clo a może teraz coś tam wychowuje [emoji16][emoji16][emoji16]
 
Mam same córki jedna jest tylko nie mojego męża a dwie z moim mężem i faktycznie straciłam chłopca miałam krwiaka dość dużego trochę za dużo stresu związane z praca i dostałam skurcze i odeszły mi wody .. syn był zdrowy .. nie myślałam o tym ze mogę tracić chłopców .
jest w Łodzi trochę speców od immunologii, mogę Ci na piva podac tego do kórego przyjezdzała ta moja kumpela z Częstochowy, z druga z Gdańska ale niestety mówiła że na kasę łasy i drogi, choć był skuteczny. Jednej chłop łykał steryd, druga miała jakąś szczepionkę z męża, ta pierwsza urodziła córki dwie ta druga chłopaka (mając 44 lat), no ale ja się nie wypowiem na ich temat. ja na razie czekam na swoje wyniki badania z poronienia w następnym tygodniu będę wiedziała co było przyczyną choć wyszła mi ta trombofilia. Też mam jedną córkę 19 lat prawie, ale z innym tatusiem, więc jeśli nie heparyna przez całą ciąże to też pradopodobna może być immunologia z obecnym mężem.
 
jest w Łodzi trochę speców od immunologii, mogę Ci na piva podac tego do kórego przyjezdzała ta moja kumpela z Częstochowy, z druga z Gdańska ale niestety mówiła że na kasę łasy i drogi, choć był skuteczny. Jednej chłop łykał steryd, druga miała jakąś szczepionkę z męża, ta pierwsza urodziła córki dwie ta druga chłopaka (mając 44 lat), no ale ja się nie wypowiem na ich temat. ja na razie czekam na swoje wyniki badania z poronienia w następnym tygodniu będę wiedziała co było przyczyną choć wyszła mi ta trombofilia. Też mam jedną córkę 19 lat prawie, ale z innym tatusiem, więc jeśli nie heparyna przez całą ciąże to też pradopodobna może być immunologia z obecnym mężem.

Muszę z moim lekarzem porozmawiać nie chce tak myśleć [emoji4]ale dziękuje [emoji173]️za informacje pogadam o tym.
 
Większa część witamin dziś przyszła:) jeszcze właśnie muszę dokupićQ 10 z Solgara bo wiem że to jest bardzo ważne od mojej ginekolog .od jutra zaczynam brać ten iodoral w moim przypadku pewnie też niedobory, narazie będę brać przez półtora miesiąca A potem zobaczymy.....
20190802_103055.jpg
20190802_103055.jpg
 
reklama
Większa część witamin dziś przyszła:) jeszcze właśnie muszę dokupićQ 10 z Solgara bo wiem że to jest bardzo ważne od mojej ginekolog .od jutra zaczynam brać ten iodoral w moim przypadku pewnie też niedobory, narazie będę brać przez półtora miesiąca A potem zobaczymy..... Zobacz załącznik 1005499Zobacz załącznik 1005499
A ile Ci kazała brać dziennie tego Q10?. Zestaw bosskii :) A co to tam jest w tym zakraplaczu chyba Solgara?
 
Do góry