reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

maja czego ona nie moze zaakceptowac ? tego ze w ciazy jestes ?? przeciez to glupie .. co jej do tego w sumie ...
no i naprawde mam nadzieje ze z ta krwia to nic takiego ... wiem ze latwo mowic :( od 2 dni stres z powodu plamienia mam taki sam :(:(
kiedy masz gina ?
Ach daleko 16 kwietnia.Tak nie umie tego faktu zaakceptować
 
reklama
Zgadzam się, że bez badań nie znamy schorzenia, dlatego jakieś zastrzeżenia lekarza co do obrazu usg dziecka mogłyby mnie skłonić do poszerzenia diagnostyki. Do tej pory zastrzeżeń nie było, zobaczymy jak będzie dalej.
Poczytałam o badaniu o którym piszesz, padło na Mamaginekolog i dalej nie jestem przekonana.. ten test wykrywa tylko choroby genetyczne i może być fałszywie dodatni- to taki stres bez sensu jak przy Pappa..99% dotyczy tylko zespołu Downa, pozostałe choroby to już z mniejszym prawdopodobieństwem. I jest tych chorób garstka więc gdzie tu pełny obraz zdrowia dziecka?
Cytologia, usg piersi, badania krwi to podstawowa profilaktyka, a test wolnego Dna jest dla mnie z kategorii poszerzania diagnostyki jak rezonans magnetyczny czy tomografia.
Moja znajoma robiła test pappa- była już po 40stce, w teście wszystko ok. W 30ktorymś tygodniu wykryto atrofię- łożysko nie spełniało do końca swojej funkcji. Córeczka urodziła się maleńka i z wieloma problemami zdrowotnymi. Ma prawie 4 latka i do dziś nie postawiono diagnozy, mimo wielu badań i wizyt w CZD. W każdym razie nie ma żadnej choroby genetycznej. I co w tej sytuacji dałby rodzicom test wolnego Dna?
Rozumiem, że wiedza którą masz po tych dwóch testach Ciebie uspokaja na resztę ciąży i bardzo dobrze.
Przecież to o to chodzi żebyśmy były spokojne, zrelaksowane. Kochana każdej z nas co innego daje ten komfort i nie musimy przekonywać się wzajemnie do swoich racji. Ja jestem "zdrowsza" jak nie zastanawiam sie nad tymi wszystkimi chorobami które może mieć dziecko :-) :)
Dokładnie tak jest. Po dwóch stratach można różnie myśleć.Na trzecie dziecko czekamy jak na cud. Co ma być to będzie.
 
maja a nie chcesz isc wczesniej do gina zeby skontrolowac to krwawienie ?

a ta twoja znajoma ma dzieci ? moze jest zazdrosna ?
 
odebralam bete :(:( wedlug mnie juz spada :( tylko 45 :(:(
jade dzisiaj do immunologa :(:( masakra :(
zupelnie jak w zeszlym miesiacu
 
Ostatnia edycja:
maja a nie chcesz isc wczesniej do gina zeby skontrolowac to krwawienie ?

a ta twoja znajoma ma dzieci ? moze jest zazdrosna ?
Ma dzieci ,wiesz trzecie miała jak w zegarku w wieku 35lat ,tyle razy mi powtarzała że mój czas już minął.Ja mam przy podcieraniu tak mi nic nie leci .Mam bieganine od dwóch dni.O badania
 
Beta za niska ciąży nie ma
 

Załączniki

  • 1235FAB7-E7B1-4E0A-A9B5-E2AC1A48D7AE.jpeg
    1235FAB7-E7B1-4E0A-A9B5-E2AC1A48D7AE.jpeg
    238,3 KB · Wyświetleń: 96
Bardzo Wam współczuję strat i wiem sama jak to jest jak człowiek bardzo chce i się nie udaje. Pamiętam te emocja i frustracje ... eh
Ale wierzę, że jak się próbuje to w końcu się uda, a też jak się odpuszcza to życie może zaskoczyć (tak jak jest w moim przypadku) Trzymam kciuki żeby wszystkim nam udało się spełnić swoje marzenia ;)
 
reklama
Do góry