reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Dziś już nie kupie:( jutro z rana ja te upławy miałam cały czas takie tylko ze potem byl krwiak a jak to sie sprawdza na tych paskach ?? Żebym wiedziała co to? A jak to wody to co koniec ?? A tez czułaś takie wycieki ? Mokro mocno ?

Mi na IP wkładali papierek do środka chwile potrzymali a potem odczyt na wzorniki, nie pamietam jakie pH maja wody ale napewno na necie jest.
Tak miałam strasznie mokro, doslowanie jakbym się posikała, ale tak porządnie. To moja czwarta ciąża a pierwszy raz miałam wiec mnie zaskoczyło. Trzymam kciuki!
Aaa i nawet gdyby to wody to niekoniecznie dramat, dziurka może się zasklepić i spokojnie można donosić. Nie myśl o najgorszym!
 
Mi na IP wkładali papierek do środka chwile potrzymali a potem odczyt na wzorniki, nie pamietam jakie pH maja wody ale napewno na necie jest.
Tak miałam strasznie mokro, doslowanie jakbym się posikała, ale tak porządnie. To moja czwarta ciąża a pierwszy raz miałam wiec mnie zaskoczyło. Trzymam kciuki!
Aaa i nawet gdyby to wody to niekoniecznie dramat, dziurka może się zasklepić i spokojnie można donosić. Nie myśl o najgorszym!
Jutro idę do mojego lekarza i te paski tez kupie :) Dziekuje bardzo trochę mi ulżyło
 
Witaj ,dobrze trafiłaś :) też mam pierwsze bliźniaczki ,obecnie końcówka 12tyg ,stresu co nie miara ,ale mam nadzieję że dotrwamy do końca i wszystko będzie dobrze ,a mam 41 lat ;)
@Magdamama będzie dobrze ,musi być,jakos damy radę ,ja odliczam do soboty mam wizytę a w poniedziałek prenatalne i też jak na szpilkach .
I tak ciągle czekamy ,najpierw na dwie kreski a potem od wizyty do wizyty czy wszystko jest ok :eek:;)
 
13 lat temu usilnie lekarze chcieli terminowac mi ciąże. Bo od samego pocztaku wszystko nie tak było, skurcze, wielowodzie masakryczne!
Ciagle tylko słyszałam jakie to wady będzie miało i jak krótko pożyje po porodzie ‍♀️
Urodziłam wcześniaka, 31 tc. Ale zdrowy! I do dzisiaj nic mu nie dolega!
Teraz w ostatniej ciąży, poważna wada serca pilnie kontakt z centrum zdrowia dziecka w Warszawie itp pappa straszna, same wady, mój gin powiedział. Ja tam nie widzę tych strasznych wad, jest dziurka w serduszku ale one często zarastają jeszcze przed porodem. Spokojnie! I urodziłam zdrowego synka! Zdrowiuskiego!
Życzę Ci spokojności i zdrowego dzieciateczka! Niech się potwierdza Twoje przeczucia! [emoji1307]

Ja dziewczyny wolałam się z Wami daaawno temu, będąc jeszcze w ciąży z synkiem (a mały ma 1,5roku) wiec pewnie mnie nie kojarzycie. Bardzo mało się udzielam ale zawsze Was wspieram z stałych sił. Sama jestem staraczka bo marzy mi się córeczka [emoji7]
Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia. [emoji1307][emoji177]
To powodzenia :)u mnie trzy córy :Da co teraz będzie hmmm może dowiem się w sobotę lub pon ;)
A co do badań to boje się tych prenatalnych jak jasna cholera ,sam wiek nam zawyża ryzyka i boje się że będę panikować,sanco drogie bardzo ,same leki ok 400 mięs plus wizyty ,badania :errr:kiedys ciąża mnie kosztowała ok 15 mięs witaminy i kwas foliowy :D:D:Dach okaże że w poniedziałek co dalej ,jestem z Wami na bieżąco dziewczynki i wszystkim bardzo mocno kibicuje i zaciążonym i staraczkom ...zwłaszcza staraczkom bo jeszcze nie wiedzą co je czeka po pozytywnym teście :o:D:Dzaczyna się jazdą jaz trzymanki ech ;)
 
Cześć kobiety. Dziś dopiero odkryłam ten wątek. Czytam Od początku..Ale trochę dużo stron, więc doszłam na koniec. Mam 39 lat, ale termin na lipiec więc jeśli szczęśliwie urodzę będę miała akutat 40.jestem w 11 tyg,od 8 tc.plamię.dostałam duphaston 3x1 i progesteron 200 dopochwowo 2x1.chwilę byl spokój, nawet mi duphaston lekarz zmniejszył do 2x1 ,a od wczoraj znowu brązowe. Jestem na zwolnieniu.wizyta następna za 2 tyg .chyba zeświruje.ciężki przypadek ze mnie..macica dwurozna. Ale 16 lat temu zdarzył się cud ..Mam 2 córki bliźniaczki..teraz drugi cud ..boję się że limit wyczerpałam

Będziemy trzymać kciuki ze wszystkich sił!
 
A jakie leki masz ?badania prenatalne nie są na NFZ po 35 roku życia?
Prenatalne mam refundowane ,biorę neoparin ,duphaston,acard i witaminy plus folian ,ta heparyna cholernie droga 10 ampułek 80 zł ,nie wiem jak z refundacja bo w sumie nie pytałam lekarki ,mi przepisała po dwóch poronieniach i wyszły mutacje 677 hetero i pai homo ,ale to chyba nie upoważnia do refundacji
 
reklama
Zobaczę co wyjdzie na prenatalnych ,jak będzie ok to odetchne może ;)ciekawe tylko czy na NFZ też robią tak dokładnie jak prywatnie ,choć u nas na Śląsku jest jakiś program unijny czy coś i do 35 w wybranych placówkach też robią bezpłatnie
 
Do góry