reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Najpierw stres i czekanie na pozytywny test potem niby wszystko dobrze, a tu nagle albo plamienie, albo krwotoki branie leków patrzenie na każda plamkę mokrosc w pochwie.., potem badania prenatalne i kolejny lek bo wiek nasz podwyższone ryzyko i znowu leki :( czy tak miało to wyglądać? Chyba nie bo ja myślałam ze będzie inaczej :( w pracy regionalny mnie gnoi bo może bo wie ze mam umowr agencyjna na działaności i może mnie w każdej chwili zwolnić w dupie ma mój stan i to jak sie czuje, wymaga odemnie zeczy nie możliwych ... Jeny gdyby ta praca nie była tak ważna i potrzebna to bym złożyła wypowiedzenie ale nie moge z wielu powodów .. mam nadzieje ze zrealizuje swoje marzenie i przestane w końcu u kogoś pracować i być nikom ważnym :(
Przepraszam za ten post ale taki dzień
@Niutka43 kochana nie poddawaj sie pomysł o tych lekach, uda ci sie na pewno.
 
reklama
Cześć kobiety. Dziś dopiero odkryłam ten wątek. Czytam Od początku..Ale trochę dużo stron, więc doszłam na koniec. Mam 39 lat, ale termin na lipiec więc jeśli szczęśliwie urodzę będę miała akutat 40.jestem w 11 tyg,od 8 tc.plamię.dostałam duphaston 3x1 i progesteron 200 dopochwowo 2x1.chwilę byl spokój, nawet mi duphaston lekarz zmniejszył do 2x1 ,a od wczoraj znowu brązowe. Jestem na zwolnieniu.wizyta następna za 2 tyg .chyba zeświruje.ciężki przypadek ze mnie..macica dwurozna. Ale 16 lat temu zdarzył się cud ..Mam 2 córki bliźniaczki..teraz drugi cud ..boję się że limit wyczerpałam
Będzie dobrze jak czytasz moje posty to ja od początku ciąży coś mam,będzie dobrze nawet zwiększ prolaktyna mój lekarz mówił ze progesteron nie zaszkodzi nawet w większej dawcę i ja brałam nawet 4 razy dziennie po 2 tabletki.
 
Dziewczyny nie wiem co myślec bo sprawdzał i nie wie co to jest to wodniste i cały czas czuje ze coś kapie tak bardzo nie chce stracić tej istotki bije serduszko w dobrym rytmem dostałam coś na pęcherz i infekcje
W niedziele mam pojechać do niego na IP kazał mi sie wstrzymać z badaniami przez tydz az sie wyklaruje wszystko :( czy w końcu to sie skończy ??? Nie wytrzymam tego :( ponoć tego nie da sie zakleić jesli to wody wylatują
 
Ja liczyłam że do 12 tc.bede brać, a potem wszystko wroci do normy ,i do pracy może wrócę, ale pewnie nie będzie tak łatwo ,jeśli to raz plamie raz nie to podejrzewam że przedłuży te hormony. Pracuje w aptece-ciężka praca i teraz sezon to raczej tez mi lekarz wybije z głowy powrót. Powoli się z tym godze.Sila wyższa. Teraz liczy się tylko te 3 cm życia
U mnie kończy sie pierwszy trymestr 13 tydz i 5 dni i nie wiem co mi wycieka lekarz do końca mi nie nie powiedział jak by ukrywał może ... ja już nic zrobić nie moge medycyna tez mam czekać nie wiem na co ?? Jesli to wody to na wypłynięcie ? A moje maleństwo odejdzie ?? Idź na to zwolnienie jesli możesz to idź ja tracę nadzieje ze będzie dobrze a to są upławy . Raczej myśle ze to te wody :(
 
U mnie kończy sie pierwszy trymestr 13 tydz i 5 dni i nie wiem co mi wycieka lekarz do końca mi nie nie powiedział jak by ukrywał może ... ja już nic zrobić nie moge medycyna tez mam czekać nie wiem na co ?? Jesli to wody to na wypłynięcie ? A moje maleństwo odejdzie ?? Idź na to zwolnienie jesli możesz to idź ja tracę nadzieje ze będzie dobrze a to są upławy . Raczej myśle ze to te wody :(
Myśle, że lekarz niczego przed Tobą nie ukrywa, bo jaki miałby w tym cel. Ciężko stwierdzić bez zrobienia testu o, ktorym pisała Ci któraś z dziewczyn cóż to wypływa nawet lekarzowi. Oni też używają takich testów w gabinetach. Chce Ci powiedzieć, że na pewnym wątku była z nami dziewczyna, której sączyły się wody i wiem, że one też jakby potrafią sie uzupełniać ze stanu, który się wysączył. Wiadomo, że kiedy dojdzie do przebicia pęcherza plodowego to już inna sytuacja ale ta Ciebie nie dotyczy.
 
U mnie kończy sie pierwszy trymestr 13 tydz i 5 dni i nie wiem co mi wycieka lekarz do końca mi nie nie powiedział jak by ukrywał może ... ja już nic zrobić nie moge medycyna tez mam czekać nie wiem na co ?? Jesli to wody to na wypłynięcie ? A moje maleństwo odejdzie ?? Idź na to zwolnienie jesli możesz to idź ja tracę nadzieje ze będzie dobrze a to są upławy . Raczej myśle ze to te wody :(
Też myślę, że lekarz niczego nie ukrywa. Po co? Sączenie wód to raczej poważna sprawa i zająłby się tym. Są te testy, które sprawdzają ph - możesz zrobić jak to cię martwi. Możliwe, że to śluz. Ja w ciąży mam z nim różnie - raz go pełno, raz sucho. Wczoraj natomiast miałam taką sytuację, że też myślałam, że mi wody poszły. A to wysiłkowe nietrzymanie moczu. Podczas wymiotów zsiusiałam się jak dzieciak i jechałam do domu w mokrej sukience :( Ciąża ma też swoje mroczniejsze uroki ;)
 
Też myślę, że lekarz niczego nie ukrywa. Po co? Sączenie wód to raczej poważna sprawa i zająłby się tym. Są te testy, które sprawdzają ph - możesz zrobić jak to cię martwi. Możliwe, że to śluz. Ja w ciąży mam z nim różnie - raz go pełno, raz sucho. Wczoraj natomiast miałam taką sytuację, że też myślałam, że mi wody poszły. A to wysiłkowe nietrzymanie moczu. Podczas wymiotów zsiusiałam się jak dzieciak i jechałam do domu w mokrej sukience :( Ciąża ma też swoje mroczniejsze uroki ;)
Lejarz mówił ze te testy kosztują 500 zł trochę to dla mnie drogo, moze bede Piła więcej wody? Upławy raczej maja jakis kolor? I są kleiste a to bardziej wodniste jest. Ja od kilku tyg nie funkcjonuje już. W niedziele pewnie dowiem sie czegoś więcej, nie wiem dlaczego takiego testu mi nie zrobił może nie miał ? Mam straszne parcie na siki sikam co chwile po pare kropli myślałam ze może to mocz ale on miał by jakis zapach w to nie ma zapachu.
 
Lejarz mówił ze te testy kosztują 500 zł trochę to dla mnie drogo, moze bede Piła więcej wody? Upławy raczej maja jakis kolor? I są kleiste a to bardziej wodniste jest. Ja od kilku tyg nie funkcjonuje już. W niedziele pewnie dowiem sie czegoś więcej, nie wiem dlaczego takiego testu mi nie zrobił może nie miał ? Mam straszne parcie na siki sikam co chwile po pare kropli myślałam ze może to mocz ale on miał by jakis zapach w to nie ma zapachu.
Na USG lekarz jest w stanie to określić sprawdzając ilość wód. Jeżeli nie pokoisz sie to może jedz na IP.
 
Na USG lekarz jest w stanie to określić sprawdzając ilość wód. Jeżeli nie pokoisz sie to może jedz na IP.
Dokładnie. Nie rozumiem po co kazał Ci czekać do niedzieli. Jeśli dzieje się coś niepokojącego. Dodatkowo coś czego on nie jest w stanie zdiagnozować to już wczoraj powinnaś być przyjęta na patologię ciąży celem diagnozy.
 
reklama
Lejarz mówił ze te testy kosztują 500 zł trochę to dla mnie drogo, moze bede Piła więcej wody? Upławy raczej maja jakis kolor? I są kleiste a to bardziej wodniste jest. Ja od kilku tyg nie funkcjonuje już. W niedziele pewnie dowiem sie czegoś więcej, nie wiem dlaczego takiego testu mi nie zrobił może nie miał ? Mam straszne parcie na siki sikam co chwile po pare kropli myślałam ze może to mocz ale on miał by jakis zapach w to nie ma zapachu.
Meringer to apteka gdzie kupisz te testy w opakowaniu 2 sztuki za jeśli dobrze pamiętam około 50 zł. Jeśli zamówisz dzisiaj gwarantują przesyłkę na jutro.
Screenshot_2018-12-12-09-37-30.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-12-12-09-37-30.jpg
    Screenshot_2018-12-12-09-37-30.jpg
    36,2 KB · Wyświetleń: 682
Do góry