reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Dokładnie. Ja ostatni raz byłam w ciąży 10 lat temu i wtedy tyle tej diagostyki nie było. Zanim coś teraz poczytałam to już byłam po tej całej pappie tym bardziej ze miałam ja w pakiecie opieki med. Teraz bym jej nie robiła w ogóle tylko NIPT dla spokoju i jeśli jakieś wątpliwości z usg to wtedy amnio.
Wydaje mi sie ze lekarze czasem bez sensu straszą i każą robic te wszystkie badania bo wiek , a przecież młode dziewczyny mogą mieć taki sam problem.
 
reklama
Wydaje mi sie ze lekarze czasem bez sensu straszą i każą robic te wszystkie badania bo wiek , a przecież młode dziewczyny mogą mieć taki sam problem.

13 lat temu usilnie lekarze chcieli terminowac mi ciąże. Bo od samego pocztaku wszystko nie tak było, skurcze, wielowodzie masakryczne!
Ciagle tylko słyszałam jakie to wady będzie miało i jak krótko pożyje po porodzie ‍♀️
Urodziłam wcześniaka, 31 tc. Ale zdrowy! I do dzisiaj nic mu nie dolega!
Teraz w ostatniej ciąży, poważna wada serca pilnie kontakt z centrum zdrowia dziecka w Warszawie itp pappa straszna, same wady, mój gin powiedział. Ja tam nie widzę tych strasznych wad, jest dziurka w serduszku ale one często zarastają jeszcze przed porodem. Spokojnie! I urodziłam zdrowego synka! Zdrowiuskiego!
Życzę Ci spokojności i zdrowego dzieciateczka! Niech się potwierdza Twoje przeczucia! [emoji1307]

Ja dziewczyny wolałam się z Wami daaawno temu, będąc jeszcze w ciąży z synkiem (a mały ma 1,5roku) wiec pewnie mnie nie kojarzycie. Bardzo mało się udzielam ale zawsze Was wspieram z stałych sił. Sama jestem staraczka bo marzy mi się córeczka [emoji7]
Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia. [emoji1307][emoji177]
 
13 lat temu usilnie lekarze chcieli terminowac mi ciąże. Bo od samego pocztaku wszystko nie tak było, skurcze, wielowodzie masakryczne!
Ciagle tylko słyszałam jakie to wady będzie miało i jak krótko pożyje po porodzie ‍♀️
Urodziłam wcześniaka, 31 tc. Ale zdrowy! I do dzisiaj nic mu nie dolega!
Teraz w ostatniej ciąży, poważna wada serca pilnie kontakt z centrum zdrowia dziecka w Warszawie itp pappa straszna, same wady, mój gin powiedział. Ja tam nie widzę tych strasznych wad, jest dziurka w serduszku ale one często zarastają jeszcze przed porodem. Spokojnie! I urodziłam zdrowego synka! Zdrowiuskiego!
Życzę Ci spokojności i zdrowego dzieciateczka! Niech się potwierdza Twoje przeczucia! [emoji1307]

Ja dziewczyny wolałam się z Wami daaawno temu, będąc jeszcze w ciąży z synkiem (a mały ma 1,5roku) wiec pewnie mnie nie kojarzycie. Bardzo mało się udzielam ale zawsze Was wspieram z stałych sił. Sama jestem staraczka bo marzy mi się córeczka [emoji7]
Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia. [emoji1307][emoji177]
Ja Cię pamiętam bo też jestem tu już bardzo długo
 
Ja jutro idę na wyznaczony przez mojego gin termin bety, chociaż nie wiem czy jest sens...bo od rana różowe plamienia...ech :(
 
Ja jutro idę na wyznaczony przez mojego gin termin bety, chociaż nie wiem czy jest sens...bo od rana różowe plamienia...ech :(
nie ma co tracic nadzieii , ja w pierwszej ciazy 1 plamka i bylo po wszystkim a bylam mloda, ciaza planowana !W nastepnych ciazach zawsze plamienia okolo 8 tyg ... rok temu wpadka , plamienia przez ponad miesiac i krwotok 8 grudnia ... i co ? Synek wlasnie spi przy piersi !
Trzymam za was kciuki.
 
Kochane i ja sie melduje ..troche mnie tu nie bylo ale nadrobilam wpisy troszke :)
Magda bedzie dobrze...zobacz jak sie wszystko ładnie układa...trzymam kciukasy za dalsze pozytywne wiesci od Ciebie :)
A ja Kochane za dwa tygodnie jade na swieta do Pl..... i tak sie ciesze ze bede mogla isc do gina ze nie wyobrazacie sobie...
Oczywiscie @ mialam taka silna po tych moich perypetiach ze normalnie 2 dni nie wstawalam z lozka bo lało sie ze mnie jak z kranu....i w sumie nie wiem skad mialam az tak duzo sluzu???? ze piersi mnie caly czas tak bolały i było wielkie jak bomby????...mam nadzieje ze badania w Pl wszystko wyjasnia i bedziemy mogli z mezem dalej sie starac...
Napewno bedac w Pl kupie wagon testow ciazowych i oczywiscie sporo witamin dla siebie i meza..jak narazie biore inofem i maz fertilman...
Trzymam kciukasy Maja za Ciebie bo my tutaj chyba najstarsze weteranki w staraniach :) moze nowy rok bedzie dla nas łaskawszy :)
Z praca troche zwolnilam i wzielam urlop do konca roku...moze organizm na tyle odpocznie i zaskoczy :)
 
Kochane i ja sie melduje ..troche mnie tu nie bylo ale nadrobilam wpisy troszke :)
Magda bedzie dobrze...zobacz jak sie wszystko ładnie układa...trzymam kciukasy za dalsze pozytywne wiesci od Ciebie :)
A ja Kochane za dwa tygodnie jade na swieta do Pl..... i tak sie ciesze ze bede mogla isc do gina ze nie wyobrazacie sobie...
Oczywiscie @ mialam taka silna po tych moich perypetiach ze normalnie 2 dni nie wstawalam z lozka bo lało sie ze mnie jak z kranu....i w sumie nie wiem skad mialam az tak duzo sluzu???? ze piersi mnie caly czas tak bolały i było wielkie jak bomby????...mam nadzieje ze badania w Pl wszystko wyjasnia i bedziemy mogli z mezem dalej sie starac...
Napewno bedac w Pl kupie wagon testow ciazowych i oczywiscie sporo witamin dla siebie i meza..jak narazie biore inofem i maz fertilman...
Trzymam kciukasy Maja za Ciebie bo my tutaj chyba najstarsze weteranki w staraniach :) moze nowy rok bedzie dla nas łaskawszy :)
Z praca troche zwolnilam i wzielam urlop do konca roku...moze organizm na tyle odpocznie i zaskoczy :)
No wiem ,że my tu weteranki .Trzymam kciuki za pomyślność w Polsce,a i informuj jakie wieści chociażby nie wiem jakie by nie były
 
Wiecie co nie wiem czy to normalne ale czuje cały czas dziwnie mokro jak by mi coś wyciekało nie wiem mocz upławy ? Albo coś gorszego fakt trochę plamie ale tak nie czułam zwłaszcza jak chodzę l czuje mokro pisałam do ginekologa ale zero odezwu jak na razie boje sie ze to może płyny owodniowy :( wiem wpadam w panikę może to mocz nie wiem :(
 
reklama
Kup paski pH w aptece albo w zoologicznym, i sprawdzaj.
Ja tez tak miałam i było podejrzenie wycieku wód ale to były upławy.
Ale sprawdzić warto!

@Maja75 miło mi, ze mnie pamiętasz [emoji5]
Dziś już nie kupie:( jutro z rana ja te upławy miałam cały czas takie tylko ze potem byl krwiak a jak to sie sprawdza na tych paskach ?? Żebym wiedziała co to? A jak to wody to co koniec ?? A tez czułaś takie wycieki ? Mokro mocno ?
 
Do góry