reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

hej !
Tez jestem mamuska po 40. szczerze mowiac nie staralam sie o 3 malenstwo , po prostu wpadka ... bardzo niespodziewana, pomijajac wiek , operacje na jajniku, i "uwazanie". takze jestem przykladem , ze po 40 tez mozna wpasc jak 16 latka :D
Na poczatku byl szok , strach i dol . Mam juz 2 dzieci i o kazde musialam powalczy , po synku lekarz powiedzial , ze donosilam sila woli bo z punktu widzenia medycyny ciaza byla bez szans i zebym juz wiecej nie probowala . a tu wpadka ... obawialam sie chorob , poronienia, problemow ... To byla moja najspokojniejsza ciaza ! owszem byly plamienia na poczatku, odklejenie kosmowki i krwotok ale maluch wszystko zniosl ! Zrobilam tez amniopunkcje , mimo ,iz jedynym wskazaniem byl wiek. Wolalam wiedziec, przygotowac sie na ewentualne leczenie czy rodzenie w odpowiednim szpitalu . Dzis amniopunkcja to 0.5 % ryzyka ... czyli pewnie mniej niz przewrocenie sie na prostej drodze i poronienie:wink: a wynik baaardzo uspokaja. Lekarze sa bardziej doswiadczeni a sprzet coraz lepszy.
Moj synek urodzil sie w lipcu w 39 tygodniu 3200, sn . Poprzednie dzieci 38 i 36 tydzien 2700i 2800.
Kiedy juz pediatra potwierdzil przez 2 dni , ze jest zdrowy ... dopiero odetchnelam ! Tylko, ze wtedy zaczely sie klopoty ... maly wciaz tracil na wadze , mimo iz mialam mleko nie chcial jesc ,jadl minimum i wymiotowal ... po kilku dniach kroplowki , badania i przeniesienie do specjalistycznego centrum. Stenoza dwunastnicy , operacja i powrot do zdrowia ! Nie bede wam opowiadac jak to wszystko sie ciagnelo , stresowalo , masakra ... ale final jest taki , ze trzymam teraz przy piersi swoje kochane malenstwo ! Zdrowe i usmiechniete !:) Zycze Wam wszystkim powodzenia !
 
reklama
hej !
Tez jestem mamuska po 40. szczerze mowiac nie staralam sie o 3 malenstwo , po prostu wpadka ... bardzo niespodziewana, pomijajac wiek , operacje na jajniku, i "uwazanie". takze jestem przykladem , ze po 40 tez mozna wpasc jak 16 latka :D
Na poczatku byl szok , strach i dol . Mam juz 2 dzieci i o kazde musialam powalczy , po synku lekarz powiedzial , ze donosilam sila woli bo z punktu widzenia medycyny ciaza byla bez szans i zebym juz wiecej nie probowala . a tu wpadka ... obawialam sie chorob , poronienia, problemow ... To byla moja najspokojniejsza ciaza ! owszem byly plamienia na poczatku, odklejenie kosmowki i krwotok ale maluch wszystko zniosl ! Zrobilam tez amniopunkcje , mimo ,iz jedynym wskazaniem byl wiek. Wolalam wiedziec, przygotowac sie na ewentualne leczenie czy rodzenie w odpowiednim szpitalu . Dzis amniopunkcja to 0.5 % ryzyka ... czyli pewnie mniej niz przewrocenie sie na prostej drodze i poronienie:wink: a wynik baaardzo uspokaja. Lekarze sa bardziej doswiadczeni a sprzet coraz lepszy.
Moj synek urodzil sie w lipcu w 39 tygodniu 3200, sn . Poprzednie dzieci 38 i 36 tydzien 2700i 2800.
Kiedy juz pediatra potwierdzil przez 2 dni , ze jest zdrowy ... dopiero odetchnelam ! Tylko, ze wtedy zaczely sie klopoty ... maly wciaz tracil na wadze , mimo iz mialam mleko nie chcial jesc ,jadl minimum i wymiotowal ... po kilku dniach kroplowki , badania i przeniesienie do specjalistycznego centrum. Stenoza dwunastnicy , operacja i powrot do zdrowia ! Nie bede wam opowiadac jak to wszystko sie ciagnelo , stresowalo , masakra ... ale final jest taki , ze trzymam teraz przy piersi swoje kochane malenstwo ! Zdrowe i usmiechniete !:) Zycze Wam wszystkim powodzenia !
Super ważne ze wszystko potoczyło sie dobrze i synuś jest obok ciebie zdrowy tez bym chciała aby u mnie było dobrze
 
Byłam u lekarza i jedno co dobre to serduszko bije już Ok widocznie to przez krwiaka jak sama myślałam ... co do tych testów to zdarzają sie biochemiczne choroby genetyczne nie wykryje sie ZD niby w usg acz kolwiek lekarz twierdzi ze tylko raz mu sie to przytrafiło, nic go nie pokoji w usg jednak dla spokoju poradził zrobić Same te nimfy dam wam mój wynik tych badań może ktoś miał podobne? Nie mam szans 1:800 tylko 1:300 zle zrozumiałam dodając badanie krwi plus usg
 

Załączniki

  • IMG_3705.JPG
    IMG_3705.JPG
    1,6 MB · Wyświetleń: 95
Byłam u lekarza i jedno co dobre to serduszko bije już Ok widocznie to przez krwiaka jak sama myślałam ... co do tych testów to zdarzają sie biochemiczne choroby genetyczne nie wykryje sie ZD niby w usg acz kolwiek lekarz twierdzi ze tylko raz mu sie to przytrafiło, nic go nie pokoji w usg jednak dla spokoju poradził zrobić Same te nimfy dam wam mój wynik tych badań może ktoś miał podobne? Nie mam szans 1:800 tylko 1:300 zle zrozumiałam dodając badanie krwi plus usg
No i widzisz. Zrób Nifty będziesz miala całkowitą pewność i spokoj przez resztę ciąży. Cieszę się Twoim spokojem.
 
Długo się staracie bierzesz jakieś witaminy?

Teraz to już 27 cykl. Z witamin nic tylko kwas foliowy. Poprzednie ciąże też sporo czekałam pierwsza (34l) w 14cyklu, druga rok później w 7 cs(puste jajo) i 3 ciąża (37l) jakoś 16-17cs.
W sumie mam już dwóch chłopaków (6 i prawie 3l) i starania biorę na "miękko". Mężowi marzy się jeszcze córka. W sumie ja też chcialabym trzecie. Ale z drugiej strony nie spinam się na ciążę,będzie to będzie jeśli się nie uda trudno.
Poprzednie ciąże obie z nadciśnieniem ciążowym i zakończone cc.wiec trochę boję się powtórki za trzecim razem.
 
Byłam u lekarza i jedno co dobre to serduszko bije już Ok widocznie to przez krwiaka jak sama myślałam ... co do tych testów to zdarzają sie biochemiczne choroby genetyczne nie wykryje sie ZD niby w usg acz kolwiek lekarz twierdzi ze tylko raz mu sie to przytrafiło, nic go nie pokoji w usg jednak dla spokoju poradził zrobić Same te nimfy dam wam mój wynik tych badań może ktoś miał podobne? Nie mam szans 1:800 tylko 1:300 zle zrozumiałam dodając badanie krwi plus usg
Super że serduszko maluszka bije już prawidłowo.
Zrób te nifty tak jak radzi lekarz.
Na moje oko wyniki skorygowane pokazują większe ryzyko niż te 1:300 ,może jednak ten pomysł żeby pogadać z genetykiem nie jest zły? A co lekarz na te skorygowane wartości ,widzę że je zaznaczył?
 
Byłam u lekarza i jedno co dobre to serduszko bije już Ok widocznie to przez krwiaka jak sama myślałam ... co do tych testów to zdarzają sie biochemiczne choroby genetyczne nie wykryje sie ZD niby w usg acz kolwiek lekarz twierdzi ze tylko raz mu sie to przytrafiło, nic go nie pokoji w usg jednak dla spokoju poradził zrobić Same te nimfy dam wam mój wynik tych badań może ktoś miał podobne? Nie mam szans 1:800 tylko 1:300 zle zrozumiałam dodając badanie krwi plus usg

Wydaje mi sie ze tam jest podane 1:62, w przypadku zd.
Ja miałam 1:133 i zalecenie dalszej diagnostyki. Zrobiłam wszystkie badania bo stres by mnie wykończył.
To są trudne sprawy, każdy sam musi zdecydować. Dużo zależy od lekarza i jego podejścia i interpretacji ale niestety jak sie wpadnie w te machinę badan to trudno sie „wyrwać” bo żadne poza amnio 100 procent pewności nie daje.. a i amniopunkcja wszystkiego nie jest w stanie wykryć.
 
On tam tak napisał ale jeszcze opisywał dodatkowo coś mi na karce i niby wychodzi 1:300 zrobię ten test i bede myślec dał mi nadzieje ze może być dobrze do genetyka rejestrować będą w styczniu a nie moge nigdzie znaleść tego profesora prywatnie wiadomo ze od razu kazać mi bedą robic amniopunkcję dlatego najpierw te Nimfy potem bede myślec 9 dni poczekam na wynik.
Jeszcze doszły mnie spore zmartwienia w pracy widzie na włosku także jak coś sie wali to po całości .
 
reklama
Super że serduszko maluszka bije już prawidłowo.
Zrób te nifty tak jak radzi lekarz.
Na moje oko wyniki skorygowane pokazują większe ryzyko niż te 1:300 ,może jednak ten pomysł żeby pogadać z genetykiem nie jest zły? A co lekarz na te skorygowane wartości ,widzę że je zaznaczył?
On tak na podstawie czegoś wyliczył ale jak zapisywał coś na kartce biorąc z usg dał mi 1:300 oczywiście dostałam skierowanie do genetyka tylko rejestrują w styczniu
Bede szukać dalej kogoś godnego polecenia.
Zrobię te Nifty amniopunkcję robi sie chyba w 16 tyg ? Nie wiem lekarz każe być dobrej myśli bo jest szansa ze będzie Ok. On tak myśli z medycznej strony jest to ryzyko. Tak sobie pomyślałam ze pare dni temu było tragicznie z sercem a dziś serce dobrze pracowało :) bo to mogło być przez krwiaka , wiec może i reszta tez tak sie ułoży ??
 
Do góry