reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Sylha- ja tez zamawialam u tego faceta pełno pieluch itd a moja bratowa to prawie wszystko u niego kupiła bo jeszcze nic nie miała wcześniej kupionego. Naprawdę dobre ceny ma.
Ja na razie kupiłam 2 małe op pieluch Pampers do 2,5 kg oraz 2 duże do 5 kg.
 
reklama
Katka- ty masz 30 tetrowych:szok::szok::szok: ja mam 8 i zamierzam jeszcze 10 dokupić i koniec...:baffled:

Lola- a ja się właśnie zastanawiam, jakie pieluszki zakupić, bo ma 4-pak od 2-5kg i potem 3-6kg- wiadomo te 4-paki najbardziej się opłacają i wiem,że pójdą jak woda, ale cholewcia nie wiem czy w moim wypadku jeden taki 4-pak 2-5kg nie będzie za dużo.....i tak jeszcze czekam i się zastanawiam,,,,,emka nie pytam, bo ten powie (w żartach) poco w tetrę się zawinie...
 
Aga i Katka - moja hemoglobina 10,9 a norma zaczyna się od 12 i biorę tadyferon dłuższy czas i myślę, że gdyby nie ten lek byłoby troszkę słabiej...
Odżywiam się zdrowo ale maluszki swoje wyciągają z mamy:tak:
Co do wyprawki ( bez wdawania się w szczegóły i podawania ile kto kupił itd) brakuje mi jeszcze łóżeczek, komody z przewijakiem, wanienki i mam zamiar się tym zająć po powrocie z urlopu czyli od nowego tygodnia. Ubranka poprane tylko wyprasuje. Jeszcze się nia nastawiłam psychicznie na poród jakoś nie umiem:-) 2 miesiące chcę jeszcze wytrwać i będę happy:tak:

Aga - obwód u mnie 100cm :-) a ile ważą Twoje maluszki?


Dziewczyny co Wy z tymi tetrówkami tak szalejecie po co tyle tego kupujecie? Ja mam ok 30 sztuk i ani jednej więcej nie kupuje i już uważam, że za dużo:szok:

 
ja tetrowych mam z 15 bo tylko mi sa do ulewania potrzebne i 8 flanelowych do kapania.
pampersow tych new born 2-5kg mam 10 paczek a to i tak pewnie malo:)) bo srednio trzeba liczyc 16-24 pampery na dobe takze te 3-5kg to dopiero bede pozniej kupowac.
wlasnie robie ostatnie prania wyprawkowe i teraz pozostaje czekac na rozwiazanie

na anemie to biore szwedzki niferex jego w pl raczej nie ma. jedna tabletka dziennie a nie jak ten ascofer po 6szt i po tym nie mam zatwardzenia tak jak po ascoferze

czuje, ze mi sie nie uda namowic lekarza na wczesniejszy porod (37tc) przeciez mnie rozwali do 40tc.
juz ledwo chodze
 
Sylha - spokojnie:) kupiłam więcej bo ja mam 3 no i kilka zostawie u mojej mamy, kilka u tesciowej - tak zeby byly, bo to zawsze się przydaje. Do przykrycia, wytarcia, odbekniecia, ulania itp:) Wiesz jak jest. Pozatym tetra najlepsza na stawy biodrowe:) wiec postaram się choc czasem zapakowac je w tetre:)

Zastanawiam si e ile kupic malutkich ubranek 44 -50?? Doradzcie proszę.
 
Malena moje dzieciaczki ważą po 1800
Palu nie dziwię ci się że chciałabyś urodzić w 37 tc i że ci ciężko bo mi też jest juz cięzko chodzić i słysze jak mi skóra na brzuchu trzeszczy i pojawiły się pierwsze rozstępy, na dalsze wypady na miasto to już wogóle się nie nadaje w poprzednim tygodniu zrobiliśmy resztę zakupów córce do przedszkola i maluszkom co tam im będzie ptrzebne i już miałam dosyc. Dzisiaj poprasowałam reszte ubranek i teraz tylko się spakować do szpitala.
 
Sylha- ja tych Pampersow od 3-6 kg wogole na razie nie kupuje. Myśle , ze tych nr1 od 2-5 kg to i tak będziesz miec za mało . Nawet jak ci sie urodza po 3 kg dzieci to dziennie idzie tak jak Polu napisała ok 16-24 pieluch a 5 kg to one bedą miec po 2 mies. Ja to kupiłam 2 małe paczki tych nr 1 ale do 2,5 kg na new baby czy early baby jakoś tak. Nie wiem czy u was takie są ? I 2 op po 74 szt tych do 5 kg.
Tetrowych mam 20 sztuk białych i 6 kolorowych oraz 6 kolorowych flanelowych. Ja tam wole miec wiecej nuż prac codziennie.
 
Lola- bardzo miło mi jest czytać,że na Twojej wizycie wszystko poszło dobrze, chłopiec idzie jak strzała a dziewczynka też ma dobre parametry. Mam nadzieję,że szybko podgoni i jak najdłużej będziesz mogła donosić ciążę. Ja powoli się stresuję sobotnim badaniem echa serca, czy wykonywałaś może to badanie? Podobno jest bardzo szczegółowe i robi je specjalista kardiolog.
katka- widzę,że ty też już zaczęłaś gromadzić zakupy:-) ja mam na razie 3 pary bucików, wyprawkę dla chłopca w rozmiarze 56 cm (body,pajacyk, czapeczka,ochraniacze na rączki) i nic więcej, mimo wszystko uwielbiam oglądać te moje łupy i przekładać z miejsca na miejsce;-)
sylha Twoje dzieciaczki już bardzo ładnie ważą i idą chyba bardzo podobnie do przodu? Między moimi też zawsze jest niewielka różnica, zobaczymy czy tak pozostanie.
Malena- a ty przypomnij mi gdzie rodzisz,bo ja zapomniałam-czy też w Orłowskim? Wiesz,że mi jeszcze ani razu nikt nie zlecił badania hemoglobiny...martwię się tym, zwłaszcza,że mnie okropne kurcze w łydki łapią:-(
Palu- biedactwo wyobrażam sobie jak ci ciężko a pogoda nam nie pomaga, ja to jak wejdę gdzieś po schodach to już sapię a co dopiero ty..życzę Ci ,żebyś dotrwała dzielnie do porodu!
 
Gienek- ja nie wiem czy miałam takie badanie. Ja mam tu w szpitalu co 2 tyg dokładne badania z wymiarami tak jak polowkowe i oni zawsze sprawdzają bicie serca i jakieś wykresy sie pokazują wiec moze to jest to.
Ja ogólnie czuje sie dobrze oprócz twardnienia brzucha. Tez bardzo zle znoszę upały te ok 30 stopni. Jak jest ok 20 to czuje sie ok. Nic mi nie puchnie i narzekać nie mogę. Jedynie mam ciężkie noce, zasypiam bardzo późno , wszystko mnie boli a szczególnie plecy.
Tez miałam straszne skurcze łydek , ze aż mi je wykrecalo . Lekarz kazał brać magnez i w sumie już od 15 tc lykam go codziennie i pomogło mi. Na twardnienia brzucha tez biorę magnez bądź no spe.
A ty nie mialas ani razu morfologi robionej? Zrób sobie koniecznie i na te skurcze tez zacznij brać magnez. Trzymam kciuki za twoja wizytę w SObote.
 
reklama
Witam! Wczoraj byłam na badaniu prenatalnym III (30tc6d). Moje dziewczyny ważą 1752g i 1459g. Jest między nimi 300g różnicy (17%) co odpowiada ok. 2 tygodniom . Troszkę mnie to zdziwiło, bo ta różnica zawsze była ok. tygodnia. Na szczęście wszystkie przepływy są w porządku. Widziałam buziaczki maluchów w 3D i jedna ma ewidentnie nosek po moim mężu taki duży, hehe. Dziewczyny nadal leżą główkami do dołu, przy czym jedna ma główkę przy szyjce, a druga ma główkę wyżej w okolicach pępka.

U mnie hemoglobina na początku ciąży ok. 8tc była 14,9. Do 29tc spadło do 12,6. Więc mam nadzieję że nie spadnie zbytnio do porodu.

Zakupy u mnie już prawie zrobione, czekam dzisiaj na dwie paczuszki z ostatnimi rzeczami. Zostanie tylko wózek i foteliki. No i muszę podjechac po obiecane łóżeczko do koleżanki, a drugie już kupione stoi w pokoju. Pranie ciuszków zrobione, tylko poprasowac. I mogę szykowac torby do szpitala. Dzisiaj przychodzi komoda na ciuszki dla dziewczyn więc się zabiorę za prasowanie.
Wczoraj się najadłam trochę strachu. Zapomniałam wziąć fenka w południe (bo byłam przejęta tymi badaniami prenatalnymi) i skończyło się to twardnieniem brzusia i częstymi skurczami. Powiem Wam, że nie zdawałam sobie sprawy jak branie tego leku w moim przypadku pomaga aż do wczoraj.

Toliveistodie super te Twoje maluszki, bardzo podobne do siebie – one są jednojajowe?
Jasmina84 może to i lepiej, że idziesz do szpitala wcześniej, będziesz spokojniejsza o maluszki, a może je nawet donosisz dłużej niż tylko do 34tc.
Aga2513 Twoje maluszki już takie duże. Nie wiem czemu moje tak wolno rosną.
Pikka a jak Twoje brzdące, nadal karmisz piersią? Już pewnie są pierwsze uśmieszki do mamusi..Dużo już przybrały?
dzidzia 1.jpgdzidzia 2.jpgzdjęcia kiepskiej jakości, ale coś tam widac jak się przypatrzy :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry