reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja zostalam odstawiona od zakupow. Moja mama wpadla w szal. To juz 13 lat od narodzin pierwszej i jedynej do tej pory wnuczki minelo no i kobicina oszalala. Dzisiaj dzwonola ze juz mi kupila ubranka na 72cm gruszke do nosa i ceratki na materace. I pyta co jeszcze. Nic!!!!! W UK tez sa sklepy )))))
Tak czy inaczej o wyprawke sie nie martwie bo juz jest tego mase. Ja kupilam tylko buciki skarpetki i body. Reszta przyjdzie z PL. Juz to widze jak mamuska przyleci na 3 tygodnie. Dzieci mi rozpiesci :))))))
Sylha - kurcze czas leci co? Ja sobie dzisiaj obliczylam ze za 3 miesiace chlopaki juz moga byc. To u ciebie juz za dwa. Zlecialo nie wiem kiedy
 
reklama
Hej:)

Marcikuk - to super, że masz tak optymistycznie nastawioną mamę:) to duża pomoc będzie jak przyjedzie - tylko się cieszyć:)

Sylha - rzeczywiście nieraz to aż z podziwu nie można wyjść jak niektóre kobiety znoszą ciąże, a potem jaki mają instynkt do opieki nad dzieciakami:) A Ty na pewno dotrwasz tak długo jak będziesz chciała. A hemoglobinę mam 10,9 i spada. Piję soki z sokowirówki z buraków, marchwi, selera, ale nie widzę efektów, co do jedzenia to niestety nie mam apetytu.. A kiedy zaczęłyście przybierać na wadze??

Lola - nie martw się na zapas ( choć wiem, że ja pewnie też bym się martwiła), ale jak lekarz mówi, że zdrowe dzieci i że dziewczynka rośnie prawidłowo, to może taki urok tej ciąży? Musi być dobrze!

Aga - cieszę się, że u Ciebie ok - to nastraja dobrze słysząc dobre wieści u innych:)
 
Sylha- moja pani dr od początku powiedziała mi że dla mnie bezpieczniejsze będzie cc może dlatego że jestem ogólnie niska i drobna. Z tego co słyszałam to jedna dziewczyna rodziła sn i pękła jej miednica i od tego czasu mało która rodzi sn chyba że się uprze. te mamy z którymi gadałam czy jakieś znajome co mają jakieś też koleżanki co mają bliźniaki to wszystkie mowiły że miały cc. Też się boje cc ale co zrobić bo wiem że to nie jest jakiś zwykły zabieg.
A jak tam dziewuszki duże macie brzuszki bo ja mam 110 aż sama się zdziwiłam:szok:
 
Katka tyle ci napisałam a tu mnie wylogowali, to napisze w skrócie ja też miałam niską hemoglobine 10,4 ale caly czas biore tardyferon - fol i teraz mam 11,8 napewno picie soków i warzyw jest dobrym dodatkiem na poprawe ale bez tabletek chyba bedzie cięzko poprawic wynik
 
Katka- ja miałam 10,3 i dostałam zlecony ascofer, gin mi powiedział,że przy dwójce to wyników nie jedna w pojedyńczej ciąży może mi pozazdrościć:-), kiedy masz wizytę?!?!?!?Na pewno coś Ci zleci, ja się np. czułam bardzo osłabiona...

Marcikuk- wow, ale Ci mamy zazdroszczę!!!!!Bo moja to jakoś się wcale nie interesuje:-(, ale ona już zawsze taka była....a czas leci i leci, ja nie tak dawno jak wkroczyłam w 3 trymestr to się trochę przeraziłam:szok:, ale już się oswoiłam :-Di nadal czekam z niecierpliwością na nasze myszki:-)
 
Sylha - dzięki wizytę mam równo za tydzień i mam nadzieję, że w ten tydzień nie będzie jeszcze gorzej.. A jeszcze 2 tyg temu miałam hem. 12,6.. i tak spadła. A w którym tyg zaczęłaś mieć z tym problem?

Aha, jeszcze jedno - dziewczyny jaki kupowac rozmiar pieluch tetrowych?:) Bo na allegro zatrzesienie rozmiarów a ja nie mam pojęcia:)
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny na anemię polecam chella ferr. Jest bez recepty i działał na mnie rewelacyjnie. Byłam w szoku bo w poprzedniej ciąży brałam różne specyfiki na receptę i wyniki się nie poprawiały a tu z bliźniakami pod koniec ciąży miałam wyniki w normie:tak:
 
Katka- ja ci nie pomogę bo póki co wyniki mam idealne:-)
Aga- wow ale duże dzieciaczki. I coś wstydliwy jeden maluszek :-)moje to pięknie pozuja i już 5 razy było widać , ze parka :-)

Marcikuk- super, ze mama tak ci wszystko kupuje. Ja tez nie mogę narzekać bo na wózek dostałam od moich rodziców a na lozeczka, materace, koldre od tesciow. Tyle , ze ja sama wybieralam. Resztę już mam tez kupiona oprócz fotelikow do auta ale w połowie września mam dostać od znajomych. Oby tylko szybciej nie urodzić . Mi zostało max 2 mies a tak naprawdę u mnie lekarka powiedziała , ze nie można mówić o dacie konkretnej bo to wyjdzie po każdym USG co 2 tyg co mam czy rozwiązują czy nie.
Ja tez chce CC bo za dużo sie nasluchalam o SN i mimo, ze jestem za SN to myśle , ze cesarka jest bezpieczniejsza dla dzieci. Ale to już indywidualna sprawa. Mam tylko nadzieje, ze zgodzą mi sie zrobić cc bo póki co dzieci są głowkowo .
 
Kata- mi tak wyniki właśnie się pogorszyły w ciągu 3 tygodni i już nie pamiętam który to był TC, ale nie martw się tym i tak masz póki co wynik dobry, moja kuzynka całą ciążę miała 8 i nie pytaj jak się nacudowali a mała jak się urodziła miała 15:-D:-D, aha jej nawet dosyć pomagał sok porzeczkowy, ogólnie wszystkie soki czerwone + żurawina- dobra dodatkowo na oczyszczanie dróg moczowych żeby Ci tam jaka franca nie przylazła.

Co do pieluch to ja też zgłupiałam i kupiłam sobie kilka rozmiarów:-) u tego Pana:
Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i jeszcze zamierzam z 10 kupić, ale jeszcze nie wiem jaki rozmiar....

Lola- ja od początku jestem za CC, choć ostatnio coraz bardziej mnie to przeraża:baffled: koleżanka mi mówiła po tygodniu była nachodzie,ale jeszcze 3 miesiące czuła mieśnie brzucha,....echhh obojętnie co byle dzieci zdrowe przyjdą na świat!!!!!
 
reklama
Sylha - ja tez kupiłam u tego goscia:) na razie 30 80x80 tetrówek kilka flaneli i 3 szt kolorowych. Potem sie zobaczy. W kazdym miesiacu zrobie jakis zakup bo potem ciezko bedzie z kasa:(
Co do soków to tak zrobie - na pewno nie zaszkodzą... Porzeczkę zakupię dziś koniecznie. Na razie mieszam buraczany z pomidorowym bo samego sie wypic nie da:)
Ale dziekuje Wam za rady/!:)
 
Do góry