reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Lola- dzięki za kciuki! Magnez i witaminę B6 biorę od początku ciąży,więc to chyba nie o niego chodzi. Ostatnio lekarz mi powiedział,że przyczyną może być brak potasu lub wapna,dlatego piję codziennie wapno rozpuszczone w wodzie i mam takie tabletki z potasem już jest trochę lepiej,ale codziennie rano jak wstaję z łóżka nadal mam dziwne napięcie w mięśniach łydek,tak jakby mnie coś łapało..Co do spania,to u mnie to koszmar, budzę się z 3 razy w nocy i jeszcze bardzo rano,koło 5 jak mąż śpi. Przekładam się z boku na bok, zmieniam pozycję i w żadnej nie jest mi wygodnie, ciągnie mnie brzuch, drętwieje ręka,boli kręgosłup i tak całą noc:-( U mnie dopiero połowa a już takie problemy...Co do morfologii to robili mi tylko raz w pierwszych tygodniach jak dowiedziałam się,że jestem w ciąży .Hemoglobina wynosiła wtedy 12, od tamtej pory ani razu nie miałam powtórzonej morfologii...
 
reklama
Hej:)

Zgredzik - gratulacje:) super wiadomosci - moja gin mówi, ze jak roznica jest do 2 tyg. to jest wszystko okej:) Na 100 % wszystko bedzie dobrze! Niech rosną!

Gienek - ja zakupy tak bardzo pomału, bo wiem, że potem finansowo mi będzie ciezko - a tak jak wydam cos zaraz po wyplacie na dzieciaki to wiem, ze nie roztrwonie:):) Co do morfologii to bardzo dziwne.. ja mam nakazdej wiycie (co 2-3 tyg) zlecqane i własnie mi hemoglobina w ciagu 2 tygodni poleciala z 12,6 do 10,8, czyli w 2 tyg nabawiłam się anemii:( Koniecznie zrób te badania - popros o skierowanie powinnas dostac bez mrugniecia okiem. A przypomnij mi jeszscze raz skad jestes:)
 
Geniek- ja w tym czasie co ty też miałąm baaardzo kiepskie noce- szarpały mnie łokcie i im bliżej rana tym częściej musiałam wstawać i pochodzić, nieraz i po 8razy w ciągu jednej nocy, ale z czasem minęło i teraz wstaję max 3 razy, bo jeszcze dłonie drętwieją, ale to już pikuś. U mnie to znowu niekiedy jest ciężko z zaśnięciem- niekiedy i godzina zanim znajdę sobie miejsce w łóżku:cool2:. A masz rogala do spania?!?!?Mi bardzo pomaga i dodatkowo jeszcze 4 małe jaśki....

Lola- ja wczoraj w carefour obczajałam pieluchy to te newe born 2-5kg 43szt kosztowały 30.45zł:szok::szok::szok:, będzie trza u Pana rp zrobić porządny zapas!!!!ALe ja chyba kupię jeden taki 4-pak 2-5kg i potem te 3-6- zawsze idzie dokupić, a tym przybieraniem na wadze to różnie, bo np. mojej koleżanki mała to 3kg przybrała w ciągu miesiąca:szok:, a jak moje będą takie głodomory po tatusiu- to ja dziękuję...
 
Zgredzik- waga dzieci sie nie przejmuj bo jest dobra. Nie mozna porownywac do innych na tym etapie bo to jest tak jak przy porodzie- jedna rodzi 4,5 kg dziecko a inna 2,7 kg. Dziewczynki sa zazwyczaj mniejsze. U mnie jest roxnica juz 50% cos mi sie wydaje, ze Chlopak będzie z tych dużych a ona z tych małych i jeszcze do tego doszło u niej pózniej do zagniezdzenia bo na pierwszym USG wogole jej nie było :-)
Gienek- mi tez właśnie od 20 tc zaczęło sie te dretwienia nasilać i musiałam zwiększyć magnez do 3 tabl dziennie. I pomogło . A moje noce wyglądają tak jak Twoje. Nie nawidze chodzić spać bo to jakiś horror a najgorsze jest to , ze jest tylko gorzej...
Sylha- a są wogole w Polsce te Pampersy nr 1 ale MICRO NEW BABY od1- 2,5 kg? tobie pewnie nie bedą potrzebne bo dzieci duże a u mnie pewnie dla Lenki bo jak 2 kg będzie ważyć to będzie cud - myśle , ze bliżej 1,5 kg. Faktycznie ten facet ma tanio ... Tutaj w uk są tez często promocje na pampersy ...
 
Ostatnia edycja:
dawno tu nie zaglądałam - a mam sentyment do tego wątku. jak patrze na wasze suwaczki to jestem w mega szoku jak ten czas leci. zdrówka wam wszystkim życzę, jak najdłużej donoszonych brzuszków i zdrowych, dużych i pięknych dzieciaczków.
 
Zgredzik - jakie masz sliczne te zdjecia. Widac cala urocza buziunke, super.
Co do pieluch to mam 20 tetrowych. Mysle ze wystarczy. Wyprawka gotowa dla obu chlopakow. Babcia w PL szaleje i prawie codziennie nowe rzeczy mi pokazuje.
Ja dzisiaj bylam na scanie. Chłopakom nic nie odlecialo i nadal sa chlopakami. Juz sie nic nie mzieni bo pani doktor mowi ze na 100% siusiaki maja. Juz mi mowila ze bede miala dwa siwaty z nimi bo uparte (po tatusiu) Jeden nadal nie pokazal twarzy a drugi serducha. Mamy zdjecia profili (oba rozne sie wydaja) i piekne zdjecie stopy. Jeden lerzy glowkowo drugi poprzecznie z tym ze stopy mial na wysokosci oczu (akrobata) no i obaj sie kopia wzajemnie. Najwazniejsze ze wszystko w porzadku.
Kolejny scan 21 wrzesnia i wtedy tez beda mi robic badania na anemie i cukrzyce. W miedzy czasie mam isc do poloznej u mnie w przychodni oddac mocz i krew.

sylha, Lola - kurcze wy juz prawie 30 tydzien leci czas jak pieron
gienek - to samo ty już polowka :szok:
 
Marcikuk- oj leci , leci ten czas. Sama jestem w szoku , ze tak szybko to przebiega. A patrząc na to , ze wiele dziewczyn rodzi już nawet w 34 tc to już wogole tego czasu nie ma. Oczywiście oby sie udało do 37 tc donosić.
Tobie jeszcze raz gratuluje synkow:-) tez pamiętam jak dopiero sie dowiedzialas o ciąży a już tak daleko jestes:-)
Ja czekam na moja przesyłkę z Polski z lozeczkami , mareracami itd. Ogólnie większość rzeczy mam . Body i pajacy tylko po pare sztuk na każdy rozmiar bo nie wiem ile one bedą ważyć a dokupić zawsze mogę . Za to ciuszkow wyjsciowych od 0-3 mies mam pełno :-)
Zastanawiam sie jaki rozmiar kombinezonow na zimę kupić czy 0-3 czy 3-6 mies bo te pierwsze jakieś małe sie wydają . I tez nie wiem jakie czapeczki zimowe?
 
reklama
Lola - czapeczki zawsze mozna zszyc i pozniej rozpruć wiec sie nie martw. Co do kombinezonow to ja mam w PL oczywiscie, kuzynka kupila na rozmiar 64. Mam nadzieje ze przechodzą cala zimę. 68 mi sie za wielkie wydawaly a teraz jak mysle to sama nie wiem. Wielka niewiadoma jakie duze dzieci beda. Ubranka na 3-6 tutaj strasznie duze mi sie wydaja. Tesciowa mi kupila takie spiochy i w porownaiu do tych pierwszych to straszne giganty :-) A u ciebie jak coreczka mniejsza sporo od synka to wez jej 0-3 bo sie utopi malenka. Zreszta przeciez ty6 bedziesz rodzic jeszcze przed zima to kombinezory kupisz jak juz urodzisz bedziesz wtedy wiedziala jaki rozmiar. Ja na listopad to raczej musze miec.
 
Do góry