reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam wszytskie przyszłe mamy :)
Przepraszam, ze się tak wtrącam w wątek, ale nie mogę się powstrzymać! Marzę o zdrowych bliźniaczkach jednojajowych! Wiem, wiele z Was pewnie teraz przewraca oczami, ale cóż, tak mam odkąd pojawiły się myśli o dziecku :) W ciąży jeszcze nie jestem, ale kto wie, może niedługo zabierzemy się z mężusiem za ten temat ;)
Kochane czy znacie jakieś metody na zwiększenie szans na poczęcie bliźniaków? Wiem o hormonach, ale antykoncepcji nie używam od 7 lat i nie zamierzam ... Poza tym to wspomaga ciąże dwujajowe. Słyszałam coś o tym, że kiedy kobieta ma dietę bogatą w jajka to wzrastają szanse, ale coś mi to pachnie legendą ludową :) Wiem również, że prawdopodobnie nie ma na to sposobu, ale może coś z waszych "początków" Wam się przypomni a ja będę to miała na uwadze "poczynając" ;)
Zazdroszczę podwójnego szczęścia!! Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka dla przyszłych mam i bobasów! :)
 
reklama
Karola wspolczuje, przesrane to zycie szpitalne...
mnie budzili co godz w nocy przez 3 dni zeby mierzyc cisnienie!!! eeek??
kochana juz sie nie moge doczekac zeby zobaczyc tych Twoich dwoch Skubancow ;)
juz tak blisko woot woot!!!:happy:
 
rudaU - my tu w większości jesteśmy w szoku że trafiła nam się ciaża bliźniacza :-D
Ciąża jednojajowa to chyba czysty przypadek i nie da się jej "zaplanować".
U mnie bliźniaki są dwujajowe, ale ja jestem "obciążona" rodzinnie. W mojej rodzinie jest sporo bliźniaków, np. siostra mojej mamy. Ja brałam zanim zaszłam w ciążę kwas foliowy (ponoć ma wpływ) a w ciążę zaszłam w czasie tzw. późnej owulacji (ponoć "ryzyko" bliźniaków jest większe ;). Wiek podobno też ma znaczenie (im później tym lepiej) no i częściej przy drugiej i kolejnej ciąży częściej się zdarza ( u mnie). Ja nigdy nie brałam żadnych hormonów ani tabletek więc u mnie akurat to nie mialo wpływu.

A co do diety to hmm... teraz sobe przypominam że jakiś rok przed zajściem w ciażę zaczęłam stosować dietę bogatą w nabiał, balko, chude mięso i warzywa, tak prawie do momentu zajścia w ciążę. Ale jakby to miało wpływ to wszystkie babki stosujące dietę Dukana które zaszły w ciążę musiałałyby być w ciąży bliźniaczej.. Więc w to akurat wątpię..

Może zapytaj też na wątku "rozpakowanych" mamusiek, może tam ktoś planował.

Pozwodzenia :))

miki - mdłości minęły mi gdzieś tak w 17tc.. póżniej małam 2 tyg. przerwy z dolegliwościami i zaaaaaczęłaaa się jazda z hormonami. Ile ja łeż niepotrzebe wylałam..
 
rudaU - my tu w większości jesteśmy w szoku że trafiła nam się ciaża bliźniacza :-D
Ciąża jednojajowa to chyba czysty przypadek i nie da się jej "zaplanować".
U mnie bliźniaki są dwujajowe, ale ja jestem "obciążona" rodzinnie. W mojej rodzinie jest sporo bliźniaków, np. siostra mojej mamy. Ja brałam zanim zaszłam w ciążę kwas foliowy (ponoć ma wpływ) a w ciążę zaszłam w czasie tzw. późnej owulacji (ponoć "ryzyko" bliźniaków jest większe ;). Wiek podobno też ma znaczenie (im później tym lepiej) no i częściej przy drugiej i kolejnej ciąży częściej się zdarza ( u mnie). Ja nigdy nie brałam żadnych hormonów ani tabletek więc u mnie akurat to nie mialo wpływu.

A co do diety to hmm... teraz sobe przypominam że jakiś rok przed zajściem w ciażę zaczęłam stosować dietę bogatą w nabiał, balko, chude mięso i warzywa, tak prawie do momentu zajścia w ciążę. Ale jakby to miało wpływ to wszystkie babki stosujące dietę Dukana które zaszły w ciążę musiałałyby być w ciąży bliźniaczej.. Więc w to akurat wątpię..

Może zapytaj też na wątku "rozpakowanych" mamusiek, może tam ktoś planował.

Pozwodzenia :))

Dzięki!!! Szanse mam praktycznie zerowe, bo nie mam w rodzinie tego błogosławieństwa, czy obciążenia :-D i doczytałam już, ze jednojajowe to po prostu czysty przypadek, jak szóstka w lotka :laugh2: Kwas włączam do swojej diety, jeszcze popytam gina jak się umówię na wizytę, pewnie pomyśli sobie, że przyszła kolejna nawiedzona, ale co mi tam! ;-) Ale wiesz jak to jest, jak zaplanujesz, że trafisz tę szóstkę to nic z tego:no: Ale zobaczymy pomarzyć nie zaszkodzi ;)
 
jest 5 rano a ja jem rurke z kremem na szpitalnym lozku:sorry:obłed
juz mam ochote zapomniec o ciazy i zaczac zyc jak bialy czlowiek,
słysze juz ruch na korytarzy, zaraz podłaczaj na do ktg, nie spie od 02.00:crazy:
mmmmaammmmm dddoooooosssssccccccccc:angry:
Tossa co z toba?
 
Jestem jestem, czytam Was ale nie mam siły nic pisać...
Sorry dziewczynki, katar mnie jeszcze męczy i wszystkie inne cholerstwa i ustrojstwa związane z ciążą, potwornie bolą mnie nogi od kręgosłupa, brzuch mi twardnieje , chwilami z bólami macicy i ogólnie mam mega doła od siedzenia samemu w domu od 7 do 16 ...jeszcze trochę a dostanę mega *******ca!
wyję coraz więcej z bólu oraz tego że jestem taka ułomna i wielka ... i jak mi jakaś matka z ciąży pojedynczej zacznie jeszcze prawić jakieś kazania i dawać rady co do ciąży itp to po prostu strzelę jej w zęby! Bo dobijam do końca 28tc a mam wrażenie że ja za chwilę urodzę !!! wszędzie się wszyscy patrzą na mój brzuch tak jakbym miała za chwilę rodzić ! Noż kuźwa mać , czy ja jestem jakieś monstrum czy jak ??!!!
 
Tossa, ja juz nawet nie mam siły nikogo przekonywac ze to co dzieje sie teraz z moim cialem jest nieludzkie, odczowam bol wszystkiego i wymiotuje po wszystkim bo Toska siedzi mi na zoładku:wściekła/y:
Czuje sie jak kupa, wygladam jak kupa i naprawde mam juz dosc.
Wiec jak slysze dobre rady, zeby np spac z poduszka miedzy nogami to mam ochote przegrysc aorte:wściekła/y:
 
nie, k.....wa czuje sie kwitnąco, a co zle wygladam baranie?
tak trzeba odpowiadac!!!!!!! aaaaaa, mowie Ci ja ledwo zyje i mam wrazenie ze wszyscy mysla ze troche przesadzam ze koncowka zawsze jest ciezka.....a ja wiem jak wyglada koncowka ciazy pojedynczej i bliznaiczej i sa to dwa swiaty
 
reklama
to moja teściowa własnie jest zdziwiona że ja ciągle narzekam że coś mnie boli itp...to ta mi wyjeżdża z hasłem że ona na rehabilitację chodzi na masaże wodne i to taka ulga :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
jeszcze do mnie słodkim głosem mówi - baryłeczka ! Jakby sama miała figurę osy i była piękna że ach i och !
teraz leżałam w łóżku to nawet nie zapytała się jak się czuję ani nie przyszła zobaczyć, bo ma raptem 3 piętra do góry windą...leżałam plackiem, pocąc się i czekałam aż mąż wróci z pracy...
 
Do góry