reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Mi się mózg przepalił i dzisiaj mam dzień luzu.. :-D sziedzę na necie i czytam pierdoły, chyba dzisiaj poszperam na allegro, zobaczę co fajnego dla dzieci mają...

Wiecie co, z tą wagą to ja liczę na to że wrócę do formy tak szyko jak Milena23uk.. skubana wróciła już prawie do wagi sprzed ciąży.. Ja też tak w grudniu chcę :tak: Być piękną, zadbaną szczęśliwą mamą :-D


A to co karola79 pisze to prawda.. ostatnio nawet z mężem rozmawiałam że szkoda że dzieci jak się urodzą to nie takie 2 - 3 latki, bo to fajny i śmieszny wiek.

My też mamy dużo śmiechu z jej hasłami.. zaczęłam jakieś 2 tyg. spisywać jej powiedzonka, bo prowadzę dla niej od urodzenia taki album na pamiątkię . A co, tam, wklejam parę z ub. tygodnia:

Spacer nad rzeką. Maja patrzy w niebo:
- Patrz mamo jaki niegrzeczny samolot! Porysował nam niebo !!!
---
MAJA: Mamoooo co tam dobrego jesz?
MAMA: Buraczki czerwone, takie ze słoika
MAJA: To Maja chce też takie buraczki. I jeszcze taki jogurcik pyszny
MAMA: Ale wybieraj, albo buraczki albo jogurcik.
MAJA: I buraczki i jogurcik
MAMA: Ale brzuszek Ciebie będzie bolał i nie możesz chcieć na raz i buraczków i jogurcika. To co wybierasz?
MAJA: Jogurcik z buraczkami.
___________________________________________________________________________

MAJA: Mamooo, czy mogę się wykąpać? Cooo?
MAMA: No, możesz, zaraz naleję Ci wody do wanny.
MAJA: Ha ha ! To Maja będzie czysta i błyszcząca !!!
----
Grzeczne dzieci dostają nagrodę, a niegrzeczne dzieci co Maju dostają?
- ??? nienagrodę?? (chodził o karę).
-------
TATA: Co Ty Maju będziesz robiła jak będziesz dorosła?
MAJA: Budować i skakać na linie.
----
Maja z tatą bawią się klockami, budują wiadukt dla pociągu
MAJA: Tatuuś zbuduj mi tunel czasu !
----

:)))

Dobre :-):-)
 
reklama
oj słodziakowate te dzieciaki, Franek uwielbia bawic sie w baze-chowa sie pod kołdra i krzyczy, mama, tata, oć do bazi.....a jak jedziemy autem i wiezdzamy do tunelu to mówi-o, mamus, bazia.
I jest na etapie-po ćo?
 
walawenderki- no właśnie lipa...żadne serniki ani tiramisu...ja wpierdzielam żelki, ciasteczka, cukiereczki i wafelki.... jakaś nawiedzona jestem...ostatnio chodziłam w takim luźnym golfie i wogóle nie było widać że jestem w ciąży... i dziś już założyłam bardzo obcisły top żeby do mojego mózgu dotarło że brzuch już jest gigant i nie potrzebuje tylu pustych kalorii...

youssta- super Maja ma powiedzonka...:-) my właśnie skończyłyśmy oglądać ,,Akademię Księżniczek'' i powiem nawet mi się podobało :-) My mieszkamy w blokach 4 km od miasta...i właśnie trwają rozmowy żebyśmy bloki wynajęli i przenieśli się do mamy, moje siostry wyprowadziły się do Łodzi na okres studiów..a my tak planujemy się pobudować u mamy na działce więc może jak tak pomieszkamy troszkę razem to się zintegrujemy i rodzice szybciej przepiszą ziemię :-DDD w sumie na pomoc rodziców nie mam co liczyć mama ciągle w pracy a tatko to tatko:-)

Miki- moje pierwsze objawy ciąży.... wstręt do kawy... potem plamienie po okresie ( gin powiedział że nie jestem w ciąży) ale dalej brak okresu i okropny ból piersi..... i kolejna wizyta 8/9 tydzień...i szokkkkk..... pierwszy że jestem w ciąży:szok:...a drugi że to Bliźniaki :-):szok:

Karola- hehe,będziemy miały podwójną radość jak dzieci zaczną już gadać :-) ja mam tylko nadzieje że Laura będzie miała pozytywną relację z chłopakami...

U nas Laura jest na etapie dociekania... słyszy karetkę i mówi pewnie wypadek..pewnie ktoś zginął...ja mówię że faktycznie jakiś wypadek na drodze to ona drąży: i jak myślisz co się stało, czy ktoś umarł, jak to się stało, czy były tam dzieci...i tak w kółko..że można scenariusz napisać :-)
 
Ostatnia edycja:
Miki ja miałam mdłości i wymioty jak tylko doszło do zapłodnienia i testy nie wskazywały ciąży ;-) Potem jak pokazała się taka jaśniutka kreska i trafiłam do gin, to na USG widać było wg opisu : "jajnik lewy 45x45 z echem odpowiadającym ciałku krwotocznemu 21mm". I gin stwierdził że trzeba czekać...a po 14 dniach, w 6 tyg i 5 dn zobaczyłam 2 serduszka i nie pamiętam jak dojechałam do domu. Mój M oszalał ze szczęścia a ja byłam w totalnym szoku i ciągle wyłam i to mi zostało do dziś ;-) ale szok minął. Wymioty minęły w 4 mies, a mdłości są do dziś ale to da się przeżyć. Gorsza dla mnie jest rwa kulszowa, która dopadła mnie ze 2 mies temu. Bóle brzucha, takie rozciąganie na dole jest silniejsze niż w pojedynczej ciąży. OSZCZĘDZAJ SIĘ I ŚPIJ DO OPORU DOPUKI MOŻESZ!!!!!!!
Kiedy masz kolejną wizytę? Daj znać jak będziesz wiedziała jaka to ciąża; moja jest jednokosmówkowa, dwuowodniowa.

Palinka na mam fazę na miód, buła z masełkiem i miodem, lub z białym serem i miodem, i gooooofry z nutellą i bita śmietaną mniammmmm. To ostatnie to przysmak mój i Oleńki :-D

Dziewczyny rzeczywiście takie maluchy od 2 lat są superowe. Ja pierwszy niesamowity tekst Oli będę zawsze pamiętała. Chciałm pokazać coś M przez okno w kuchni ale mała coś koło szafek rozstawiła i żeby mógł zobaczyć musiał stanąć za mną....i wtedy do kuchni wpadła Ola i krzyczy : o nie!!!! nie ruszaj dupki mojej mamusi"
Teraz wkółko pyta: po co, dlaczego itp. jest bardzo ciekawska. A jej ulubiony tekst od kilku tygodni to: " mamusiu odpowiedz normalnie a nie...mhm" lub "patrz na mnie jak mi coś mówisz"
A w ubiegłym roku przez dłuższy czas powtarzała: mamusiu nie czuje się za dobrze". Tak często to się zdarzało, że została dokładnie przebadana i obejrzana przez kilku specjalistów. Pewnego dnia robiłam coś w kuchni a mała oglądała bajkę i nagle słyszę z telewizora :mamusiu ne czuję się za dobrze....to była świnka peppa....:szok:
A my tak panikowaliśmy że nie wiadomo co jej jest a ciągle ją boli!!!! Kocham tego mojego bączka nad życie !!!!!
 
Ostatnia edycja:
Tak dziewczynki to jest moja pierwsza ciąża. Teraz jeszce na dodatek te nudności się nasilają jak tak będzie niewiem ile czasu to trwało to ja dziękuje chyba się wykończe:szok:
 
Karola ja będę rodziła w Skierniewicach. Tu pracuje mój gin, a poza tym byłam bardzo zadowolona z porodu i opieki po porodzie.
Nasza Renia rodziła w tym szpitalu, nawet mój lekarz robił jej cesarkę. Renia też była zadowolona więc bardzo się cieszę, bo wiadomo że z bliźniakami trochę trudniej po porodzie niż z jednym maluszkiem.

Karola a jak z twoim spaniem...jest trochę lepiej?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Karola ja będę rodziła w Skierniewicach. Tu pracuje mój gin, a poza tym byłam bardzo zadowolona z porodu i opieki po porodzie.
Nasza Renia rodziła w tym szpitalu, nawet mój lekarz robił jej cesarkę. Renia też była zadowolona więc bardzo się cieszę, bo wiadomo że z bliźniakami trochę trudniej po porodzie niż z jednym maluszkiem.

Karola a jak z twoim spaniem...jest trochę lepiej?

Ze spaniem lipa cały czas, nawet jak przysne to tu w szpitalu co 3 godziny mierza tentno dzieciaczków, wiec i tak sie budze i juz do rana nie moge zasnac.....kanał ale w dzien mam takiego muła ze spie, co innego robic, moge jeszcze gapic sie w tv-nuda.

Laski, mowie dobranoc i licze ze pospie choc troche,
całuje Was
 
Do góry