reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Witaj Miki :-) !!!!
Zapraszamy do naszej narzekalni ;-) Nie przypominam sobie w tej chwili, czy któraś dziewczyna jest z Krakowa.
Napisz jak się czujesz i czy też jak większość z nas byłaś lub nadal jest w szoku, ze będziesz miała bliźniaki ;-) Pytaj o wszystko, my wspieramy się jak tylko możemy i na pewno zawsze któraś z nas odpowie na Twoje pytania :-)
 
Dziewczynki,
Agata leży już w szpitalu, szyjka 2 cm. Jutro będą zakładać jej szwy. Przesyła Wam wszystkim buziaki i pozdrowienia!


Witaj Miki :-)

A ja znowu objadłam się słodyczami....wrrrr....no chyba pęknę ... a już sobie obiecałam że koniec ze słodkim...:szok:

Monia- życzę zdrówka i Tobie i Olci :-) u nas dalej katar...i kaszel....ale już jest troszkę lepiej...
 
Dzięki za tak miłe przywitanie

MoniaN do mnie chyba jeszcze nie dotarło że jestem w ciąży a na dodatek bliźniaczej w poniedziałek byłam na pierwszym usg i było bardzo fajnie zobaczyć dwie fasolki dr patrzył czy jest już może akcja serduszka ale jeszce nie było ale moze już niedługo zobaczymy pierwsze bicia serduszek jeśli możecie to napiszcie mi w którym miesiącu lub tygodniu jesteście i jakie miałyście doleglowści na początku mnie jak narazie to dopadły już poranne mdłości i czasami zaboli brzucholek ale da się to wytrzymać pozdrawiam i czekam na odp
 
czesc miki, gratulacje i no cóz......ja chyba obiektywna nie jestem bo leze w szpitalu i czekam na poród i mam juz doooooooooooooooooosc ciazy:wściekła/y:
Miałam mdłosci jeszcze przed zrbieniem testu ciazowego i mam je do dzisiaj-36tc:szok:
a najlepsze jest to ze nadal jestem w szoku ze bede miala blizniaki, chyba nawet wiekszym niz na poczatku:-D:-D:-D
Fajnie, ze do nas trafiłas bo tu czas szybko leci i dzieki dziewczynom nie zeswirowałam do konca ale jak to mówia kazda ciaza jest inna:-D
Rozumiem, ze to Twoja pierwsza ciaza?
 
Palinka24 - dzieki za wiadomośći od Agatki,2 cm ?????
również prześlij jej całusy od NAs .
A Ty co dziś jadłaś : Tiramisu, serniczek , czy jeszcze coś innego jest na tapecie. Za mną chodzą gofry z bitą śmietaną i owocami.
Muszę zaczekać az M wróci, bo nie mam siły iść do sklepu. Boże ale mnie dziwnie brzuch boli, jakbym miała dostać miesiączki. Leże i zdycham


Witaj Miki - (jak to dobrze określiła Monia) w naszej narzekalni.:-D Fajnie , że nasze grono się powiększa. Ja chyba miałam każdy z możliwych objawów na początku ciąży. Przyznam, że I trymestr nie należał do najlepszych, ale dało się przeżyć. Co do Krakowa, jejku uwielbiam do miasto i mimo ,że mineło tyle lat od skończenia moich studiów to wciąż mam sentyment do wielu miejsc.
 
youssta- tez mam takie obawy przed pobytem samej w domu z trójką dzieciaków...niby Laura chodzi do przedszkola ale ja nie będę miała jak jej wozić..nie będę przecież w zimę dzieciaków co dzień rano na przejazdzkę do przedszkola brała..przecież bym musiała z dwoma nosidełkami tam wchodzić...ehhh no ale może jakoś się rozwiąże jeszcze to...

Palinka to Ty będziesz miała rzeczywiśce problem logistyczny... najgorzej że to akurat będzie zima.. Ale rodzinka w tej samej miejscowości mieszkają? może jakoś Ci pomogą z tym zawożeniem, przynajmniej na początek..

karola79 - na początku pewnie będzie duuuży entuzjazm, późnej coraz mniejszy aż w końcu zaczną się wymówki że zmęczenie, duża odpowiedzialność. Oczywiście mam nadzieję że u Ciebie wszyscy będą się rwali do pomocy..:-)

MoniaN - a może Ty się zaraziłaś od córki...

miki3274 - no to gratuluję! :-) Witamy! Co do objawów to ja mialam bardzo mocne mdłości, ale tylko na strachu się kończylo. Pomagało mi jedzenie w ich niwelowaniu. Pobolewał mnie też brzuch.. takie uczucie ciągnięcia na dole, ale nie było żadnych plamień więc ogólnie ok. Komplikacje zaczęły się dopiero w 19tg przez szyjkę twardnienie brzucha. Ogólnie to musisz też uważać na szyjkę bo przy bliźniaczych często się za wcześnie skraca. A co do bólu brzucha to przy blixniaczej szybciej się wszystko rozciąga i często te bóle są z tego powodu..


Wiecie co.. ja od początku ciąży mam straszną fazę na placki ziemniaczane.. Dzisiaj też miałam, ale okazało się że mam tylko 1 ziemniaka, więc go strałam, dodałam jajko, trochę gotowanych ziemniaczków i łakomstwo zaspokojone. A ja sie później dziwie skąd te 15 kg???!!!
 
ja juz wygladam jak namiot cyrkowy:szok:
jeju, laski przyjdzie taki dzien ze nasze blizniaki beda mialy po 2-3 lata i wtedy bedzie czaadowo, Franek jest taki zajebisty teraz ze szok, tak sie rozgadal i jest tski smieszny ze moim zdaniem to najfajniejszy czas
 
Karola - a jak przeżyłaś bunt 2 latka u Franka? Bardzo dał Ci w kość. Jak ty zrobisz się laska i wrócisz do swoich "ludzkich" rozmiarów, my będziemy jak namioty :-):-) Jeszcze troche cierpliwości i będzie po wszytskim
 
reklama
Mi się mózg przepalił i dzisiaj mam dzień luzu.. :-D sziedzę na necie i czytam pierdoły, chyba dzisiaj poszperam na allegro, zobaczę co fajnego dla dzieci mają...

Wiecie co, z tą wagą to ja liczę na to że wrócę do formy tak szyko jak Milena23uk.. skubana wróciła już prawie do wagi sprzed ciąży.. Ja też tak w grudniu chcę :tak: Być piękną, zadbaną szczęśliwą mamą :-D


A to co karola79 pisze to prawda.. ostatnio nawet z mężem rozmawiałam że szkoda że dzieci jak się urodzą to nie takie 2 - 3 latki, bo to fajny i śmieszny wiek.

My też mamy dużo śmiechu z jej hasłami.. zaczęłam jakieś 2 tyg. spisywać jej powiedzonka, bo prowadzę dla niej od urodzenia taki album na pamiątkię . A co, tam, wklejam parę z ub. tygodnia:

Spacer nad rzeką. Maja patrzy w niebo:
- Patrz mamo jaki niegrzeczny samolot! Porysował nam niebo !!!
---
MAJA: Mamoooo co tam dobrego jesz?
MAMA: Buraczki czerwone, takie ze słoika
MAJA: To Maja chce też takie buraczki. I jeszcze taki jogurcik pyszny
MAMA: Ale wybieraj, albo buraczki albo jogurcik.
MAJA: I buraczki i jogurcik
MAMA: Ale brzuszek Ciebie będzie bolał i nie możesz chcieć na raz i buraczków i jogurcika. To co wybierasz?
MAJA: Jogurcik z buraczkami.
___________________________________________________________________________

MAJA: Mamooo, czy mogę się wykąpać? Cooo?
MAMA: No, możesz, zaraz naleję Ci wody do wanny.
MAJA: Ha ha ! To Maja będzie czysta i błyszcząca !!!
----
Grzeczne dzieci dostają nagrodę, a niegrzeczne dzieci co Maju dostają?
- ??? nienagrodę?? (chodził o karę).
-------
TATA: Co Ty Maju będziesz robiła jak będziesz dorosła?
MAJA: Budować i skakać na linie.
----
Maja z tatą bawią się klockami, budują wiadukt dla pociągu
MAJA: Tatuuś zbuduj mi tunel czasu !
----

:)))
 
Do góry