reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Nutria to moje pierwsze dzieci :)
pokarm sciagam tylko w nocy i tylko dlatego, ze sciaganie mniej boli niz karmienie piersia, wczesniej karmiłam piersia równiez w nocy :) sciaganie nie jest super przyjemne, ale w moim przypadku rozwiazanie idealne, sciagam elektrycznym laktatorem. Niestety karmienie piersia nadal nie sprawia mi przyjemnosci :(
Laktacje po cc pobudzałam laktatorem od 2 doby i pojawił sie w 3 i zaraz pojawił sie nawał:)
Wszyscy mnie strasza, ze pokarmu nie wystarczy przy blizniakach, ale na razie jest ok :)
 
reklama
Nutria- tak samo jak u Małgon- to moje pierwsze dzieci. Dla mnie karmienie cycem jest oki i nie sprawia żadnego bólu- odciąganie tez jest oki. Masz racje ze pokarm to popyt- podaż dlatego ja swego czasu co nieco zawaliłam- przy dzikim szale nie miałam czasu karmić piersią- był szał płaczu naraz i nieraz jedna dzidzia mi sie zanosiła kiedy druga wisiała na cycu i ani wstac ani co. Wtedy byłyśmy akurat same w domu i tak mi zleciał na szale cały dzień, potem noc w kratkę i sie mi wszystko popsuło. Nie wiem nawet czy da się to cofnąć....
Pokarm miałam po cc w 3 dobie- po wypiciu litrów herbatki na laktacje i pomocy laktatora- ręcznego:)
 
Małgoń, Milutek - dzięki za odpowiedzi! :) troszkę mnie uspokoiłyście.,
Milutku - jeśli dziaął popyt - podaż - to taki dzień "zawalenia" powinien się dać spokojnie odrobić.
Tak w sumie sobie myślę,... że na początku to te dzieci to strasznie mało jedzą.. jakieś 30 ml? (nie pamiętam).. no a roczne dzieci to koło 200 potrafią wciągnąć. co by oznaczało, że długo długo na 100% da się karmić. Zobaczymy... w końcu mam jeszcze 3 mieś ;-)
 
Nutria da sie da :) ja teraz sciagam ok 220-250ml z obu piersi, z tym ze lewa produkuje połowe tego co prawa, a laktacja zwieksza sie wraz z zapotrzebowaniem :)
Milutek da to sie naprawic :) aby zwiekszyc laktacje musisz sciagac pokarm 1h przed kolejnym karmieniem, wtedy wysyłasz sygnał, ze potrzebujecie wiecej mleczka... tylko czasowo jest to trudne do wykonania przy dwoch kruszynkach :)
 
Hej Kobitki :-)

my już po! Jestem już mamą i wiem jedno jest to najpiękniejsze uczucie na świecie.

3 marca o godzinie 8:09 na świat przyszła Zuza, 3200g, 52 cm
a minutę później 8:10 Juleczka, 2500g, 50 cm

(mówiąc szczerze nad imionami trwa jeszcze dyskusja)

Nie ważne są trudności w ciąży, nieprzespane noce, ból po cc i inne koszmarki...
Nasze dwie najpiękniejsze córeczki wynagradzają nam to każdą sekundą!
Zakochaliśmy się z mężem kompletnie!!!

Jesteśmy jeszcze w szpitalu bo Zuza ma żółtaczkę i się naświetlamy.
Jest szansa, że już jutro wyjdziemy :tak:
 
Ostatnia edycja:
dzien dobry mamuski

kurcze podczytuje czasem ale niestety nie jestem na bierzaco,przepraszam
na wszsytkie ciezarowki moooocno trzymam kciuki
a wszsytkie rozpakowane serdecznie pozdrawiam i zycze sil i cierpliwosci:)


u nas wszsytko dobrze
wczoraj skonczylismy 3 miesiace

DSC_1396m.jpg
DSC_1426m.jpg
 
oleniolek serdeczne gartulacje!!! ale Ci dobrze ze masz dzieciaczki juz przy sobie, przede mna jeszcze dluga droga ale mam nadzieje ze przeleci szybko i bez problemow.

pozdrawiam
 
oleniołek serdeczne gratulacje dla was i buziaki dla kruszynek! Nie dziwię się że jesteście tacy zakochani:-D. Życzę szybkiego powrotu do domu!

cafe dla twoich chłopców też buziaki z okazji 3 m-cy! Śliczne pysie i jakie uśmiechnięte!
 
reklama
Małgon-dzięki za rade...zabieram się w takim razie do roboty od dzisiaj:):-):tak:

Cafe-
przystojniaki z tych Twoich chłopaków:);-)

Oleniolek- moje gratulacje:):tak:;-):-)
 
Do góry