reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

hej dziewczyny, niedawno wrocilam z usg. Maluszki maja sie dobrze, jeden wazy 1731g i jest ulozony posladkowo, natomiast drugi 1560g i jest ulozony poprzecznie ku dolowi. Mocz ok. I szczerze mowiac to tyle sie dowiedzialam. Ciesze sie bardzo ze maluszki rosna i maja sie dobrze, aczkolwiek jestem bardzo rozczarowana po wizycie u lekarzem. Myslalam ze wyznacza mi juz temin cc, bo tak bylo powiedziane przy ostatniej wizycie, a ona powiedziala mi ze moze sie jeszcze obroca a decyzje o termine podejma na nastepnj wizycia. Gdzie nastepne usg bede miec 05.08, i to bedzie moj 37 tyg, co wydaje mi sie chore, ze wzgledu na to ze bedzie to 6 tyg bez zadnej kontroli moich dzieciaczkow, tym bardziej to koncowka ciazy, wizyty powinny byc czesciej a nie zadzieje, prawda?. Nie mowiac juz o tym ze nawet nie zapytala sie jak sie czuje. Tak to jest jak nie ma sie jednego lekarza tylko za kazdym razem jest ktos inny. Poprostu dzis mialam pecha..
 
reklama
Ania ciekwe ktora pierwszaz nas sie rozpakuje ...Ja mam cc na 100% ale daty jeszcze nie znam.Ale ja mam ze wzgledu na poprzednia cc.

Hehe ciezko powiedziec, szczerze mowiac mam nadzieje ze malenstwa wytrzymaja u nas w brzuszku jak najduzej, wedlog terminu to raczej ty bedziesz pierwasz;-) A ile twoje malenstwa waza? Na kiedy masz planowana cc? Bo ja niestety jeszcze nic nie wiem:-(.
 
Ania no i ty oczywiscie.jak sie masz? ciazy brzuszek czy da sie wytrzymac? teraz zauwazyam ze ty i gastone macie podobny wiek ciąży trzymam kciuki za wizyte :tak:

Powiem tak, z dnia na dzien jest coraz ciezej, chociaz bywaja lepsze i gorsze dni. najgorsze dla mnie jest lezenie w lozku i spanie bo nie moge znalesc sobie pozycj, a pozatym mam uciski na pecherz i musze latac czesto do ubikacji:-). co jest troche upierdliwe. Ogolnie nie jest zle;-) da sie wytrzymac. W pasie mam juz 114 cm:szok:, przed ciaza 67cm wiec troszke przytylam hehe, z waga nie jest zle z 62 kg na 76kg, mysle ze do 80 dojade..... A jak ty sie kochana czujesz, jak znosisz te upaly?
 
Hej trojpaczki:) lWlasnie polozylam moja krolewne i zagladam do was. jutro zajrze ostatni raz, bo w sobote wyjezdzamy na tydzien nad jeziorko do domku:) tylko szkoda ze lekarz zabronil na sloncu lezec, a ja je tak uwielbiam, nawet w ciazy:( mowil mi ze opalanie w tym stanie jest niebezpieczne, grozi zakrzepica, bo przeplyw krwi jest podwojny itp.itd.......:(
ania5348 strrrrraaasznie duzo 6tygodni przy koncowce ciazy!!!!!nie myslals zeby sobie gdzie indziej monitorowac....mi lekarz powiedzil, ze pod koniec tzn od 28tyg to co 2tyg usg minimum.....

Justella Nic nie kupowalam jeszcze bo nie wiem co siedzi....mam smoczki hehe bo dostalam od kolezanki ze stanow:) i dwie bluzeczki, bo jedna kupilam jak nie bylam w ciazy nawet tak mi sie podobala, a teraz 2ga dokupilam;) ja juz troszke mam lozeczko jedno, 2wanienki, bo jedna mielismy u siebie, a 2ga u dziadkow, 2lozeczka turystyczne, bo jedno u siebie, 2gie u dziadkow:) mam mnooooostwo zabawek po corci, cale pudlo, dla niemowlaczkow i wiekszych:) mam laktator, podgrzewacz, pudelka na zywnosc aventa, nawilzacz powietrza, specjalnie kupowany jak mala sie urodzila, pewnie mataka-polka tez ma mnostwo rzeczy po swoich mlodszych brzdacach:)nie mam ciuszkow, bo ja wszytskie po corce sprzedawalam na bierzaco i kupowalam jej nowe, w ten sposob szlo mniej kasy na ciuszki, a ona z konca lutego wiec jak blizniaki beda mialy 3miesiace to bede je ubierala w puchy, a core ubieralam w letnie rzeczy:)jesli chodzi o fotelik to zdecydowanie cabrio, mialam ten fotelik dla corci i bylam mega zadowolona:) polecam:)pozniej tez latwiej go sprzedac;) 6go ide na usg i dwoiem sie jak tam moje lozysko....oby podeszlo do gory....bo jak nie to juz bedzie wiadomo ze mam przodujace.....pozdarwiam serdecznie!!!!!

wlasnie!czy ktoras z was dziewczyny ma przodujace lozysko?.....
 
Powiem tak, z dnia na dzien jest coraz ciezej, chociaz bywaja lepsze i gorsze dni. najgorsze dla mnie jest lezenie w lozku i spanie bo nie moge znalesc sobie pozycj, a pozatym mam uciski na pecherz i musze latac czesto do ubikacji:-). co jest troche upierdliwe. Ogolnie nie jest zle;-) da sie wytrzymac. W pasie mam juz 114 cm:szok:, przed ciaza 67cm wiec troszke przytylam hehe, z waga nie jest zle z 62 kg na 76kg, mysle ze do 80 dojade..... A jak ty sie kochana czujesz, jak znosisz te upaly?

Nie najgorzej, spodziewalam sie najgorszego natomiast nie jest tak zle :) mysle ze wszytsko przede mna, ale noc jest najgorsza faktycznie...
 
reklama
witaj
myślisz,że jest różnica między cięża bliźniaczą a pojedyńczą?, zalezy od genów stylu życia itp. znam kobiety które w pojedyńczej ciąży wyglądały jak ciężarówy ponad 100kg. np. a Ja w ciąży z bliźniakiami w 4 tyg. jak sie dowiedziałam ważyłam 62 kg, pod koniec ciąży 75 kg, po wyjściu ze szpitala 60kg., zero brzucha, w ciąży chodziłam zimą, a sąsiedzi nawet nie widzieli więc zalezy od każdej kobiety
 
Do góry