reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Dziewczyny a miała któraś z Was może taką wysypkę na brzuchu, czerwone krostki. Mam od kilku dni i trochę się martwię, a tym bardziej jestem zła, że zapomniałam zapytać o to wczoraj doktora. Mąż też był na tej wizycie i też zapomniał, tak przejęliśmy się tym odkrywaniem płci...
 
monia5523 moze zjadlas cos np pomidorow za duzo albo truskawek? a swedzi Cie ta wysypka? moze zadzwon do lekarza czy mozesz wapno wypic to ponoc pomaga jak to uczulenie. Ja zawsze z wrazenia po kazdej wizycie zapominam zaplacic i mi glupio jak mezus mnie upomina :-D.
 
Truskawki jem, pomidory też - tak swędzi jakby piecze, ale mogę tego nie ruszać i też da się wytrzymać. Może to być od rozciągania się skóry? Ale to wtedy bardziej chyba rozstępy by były, a nie wysypka...Umiejscowione jest to na górze brzucha...
 
Monia z tego co wiem, to w ciąży lubi takie coś wyskoczyć. Jeśli to uczulenie, to raczej stawiałabym na wysypkę kontaktową, a nie od jedzenia. Może jakiś kosmetyk (w ciąży można łatwiej się uczulić nawet na coś, co do tej pory stosowało się bez problemu), może na nikiel? Przypomnij sobie, czy nie nosiłaś jakiego ciuszka z metalowym guzikiem w tym miejscu. Może być na proszek do prania, na jakiś barwnik z ubrania, na tysiąc rzeczy. Jeśli to uczulenie, to może się nasilać pod wpływem potu. A równie dobrze może być to reakcja skóry na rozciąganie. Wtedy też mogą się pojawić krostki. Takie swędzenie może też być objawem kłopotów z wątrobą, ale myślę, że w Twoim przypadku to nie to :) Najlepiej zrobisz, jak porozmawiasz o tym z lekarzem. Wapno chyba można pić w ciąży, ale zapytaj gina czy na pewno i ewentualnie w jakich ilościach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Gastone jak ty sie czujesz generalnie?pewnie ciężko?
Oj ciezko mi ciezko..ech..najgorsze oczywiscie noce..
Truskawki jem, pomidory też - tak swędzi jakby piecze, ale mogę tego nie ruszać i też da się wytrzymać. Może to być od rozciągania się skóry? Ale to wtedy bardziej chyba rozstępy by były, a nie wysypka...Umiejscowione jest to na górze brzucha...
Mnie tez odwiedzila pani wysypka,ale na rekach mialam.Zrobiono badania na cholestaze ale wykluczono.Potem doszlam co to_Okazalo sie ze przed ciaza nie szkodzily mi moje ulubione jablka,a w ciazy owszem..
 
Cholestaza ciążowa pojawia się zwykle pod koniec ciąży jak macica jest już duża i uciska na wątrobę (w bliźniaczej ciąży pewnie wcześniej niż w pojedynczej). Stawiałabym raczej na rozciąganie skóry. Mnie masakrycznie swędział brzuch i to zawsze w jednym miejscu - przy pępku.
 
hej:)
monia5523 ja mialam taka wysypke na piersiach,tez zrobilam badania wątrobowe pod katem cholestazy,ale na szczescie wszystko wyszło dobrze.bylam nawet u alergologa.odstawilam wszelkie zele do mycia ciala i oliwke .kupilam zel do mycia ciala i emulsje do atopowej skory i przestałam płukac biustonosze w płynie do płukania.przeszło od razu.tez mniej wiecej mialam w 18 tyg ta wysypke.wydaje mi sie ze oliwka mogla mnie uczulac głownie.byc moze cos cie uczula,musisz wyeliminowac podejrzane rzeczy;)
Pozdrowienia
 
reklama
Hej dziewczyny!!!!
Ja dzisiaj miałam wizyte u mojego lekarza.Wszystko ok,5 lipca mam sie wstawić w szpitalu i 8 mam cesarkę.Mam nadzieję,że dotrwam,bo dzisiaj sie źle czuję.Boli mnie całe spojenie łonowe,aż nie mogę chodzić i dół brzucha też.Nogi mam spuchnięte,jak bania.Nic nie robie tylko leżę i mi puchną.Chciał mnie położyć lekarz do szpitala,ale jakoś odpuścił.mam natychmiast dzwonić jak coś się będzie działo.Chciałabym bardzo dotrwać do daty cesarki,choć naprawdę jest strasznie teraz ciężko_Od kilku dni czyści mnie,co wcześniej miałam problem.
No nic jeszcze troszke i będę tulić swoje córeczki.Pomyśleć,że to juz za dwa tygodnie.
 
Do góry