reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Mówił, że to najlepsza wersja:-) :) z tego co zrozumiałam to każde dzieciątko ma wszystko swoje:)
No to super :) niech teraz zdrowo rosna i oby czas Ci szybciej mijal, bo dla mnie nadal 4 tygodnie od usg do usg to kaaaawal czasu i nie moge sie doczekac ;) masz starsze dzieci czy blizniaki ida na pierwszy ogien? :p
 
reklama
No to super :) niech teraz zdrowo rosna i oby czas Ci szybciej mijal, bo dla mnie nadal 4 tygodnie od usg do usg to kaaaawal czasu i nie moge sie doczekac ;) masz starsze dzieci czy blizniaki ida na pierwszy ogien? :p
Dla mnie to też szmat czasu. Miałam trzech chłopców, a teraz już tylko dwoje zostało:sad: Te bliźnięta to dar z góry...bo zupełnie niespodziewane, ale już się cieszę.
 
Dla mnie to też szmat czasu. Miałam trzech chłopców, a teraz już tylko dwoje zostało:sad: Te bliźnięta to dar z góry...bo zupełnie niespodziewane, ale już się cieszę.
Ojej, wspolczuje Ci bardzo. Jestes juz doswiadczona przez zycie mama...

Teraz na spokojnie 7msc na pewno Wam zleci na czekaniu od usg do usg :) jak zareagowalas na informację o tym ze sa bliznieta?
 
Dla mnie to też szmat czasu. Miałam trzech chłopców, a teraz już tylko dwoje zostało:sad: Te bliźnięta to dar z góry...bo zupełnie niespodziewane, ale już się cieszę.

Bardzo mnie przykro:sad: Dla mnie ta ciąża tez dar od Boga.
Dziewczyny, mnie lekarz mówił, ze moja dwujajowa. To chyba znaczy,ze dwu owodniowa. A kiedy jest wiadomo ile kosmówkowa?
 
Bardzo mnie przykro:sad: Dla mnie ta ciąża tez dar od Boga.
Dziewczyny, mnie lekarz mówił, ze moja dwujajowa. To chyba znaczy,ze dwu owodniowa. A kiedy jest wiadomo ile kosmówkowa?
Jednojajowa tez moze byc dwuowodniowa. Powinno sie okreslic jaka to ciaza najpozniej do 13-14 tc, pozniej już moze sie nie udac, bo nie bedzie widac, a to dosyc istotna informacja i dla prowadzacego ciaze i dla odbierajacego poród. Chociaz u mnie przez to ze jedno lozysko na przedniej a drugie na tylnej scianie to nie ma problemu. Czasem sa lozyska po prostu tak blisko siebie zagniezdzone, ze tylko na poczatku widac ze sa dwa.
 
No to za tydzień mam prenatalne, będzie 13 tydzień, może wiecej sie dowiem.
Pandzia, ja też zastanawiam się nad tym.
 
No to za tydzień mam prenatalne, będzie 13 tydzień, może wiecej sie dowiem.
Pandzia, ja też zastanawiam się nad tym.
No właśnie mi lekarz powiedział, że koło 16-18 tygodnia robi takie usg, gdzie sprawdza totalnie wszystko. I że te choroby ktorych dotyczy PAPPA mają charakterystyczne cechy w wyglądzie dzieci i to jest bardziej wiarygodne niż testy z krwi... tym bardziej, że mam jednego Malucha na przedniej a drugiego na tylnej ścianie macicy, wiec punkcja w przypadku złych wyników z krwi niesie duże ryzyko poronienia.. czytałam trochę o tym, i rzeczywiście wielu specjalistów odradza biochemie w mnogiej...
 
No właśnie mi lekarz powiedział, że koło 16-18 tygodnia robi takie usg, gdzie sprawdza totalnie wszystko. I że te choroby ktorych dotyczy PAPPA mają charakterystyczne cechy w wyglądzie dzieci i to jest bardziej wiarygodne niż testy z krwi... tym bardziej, że mam jednego Malucha na przedniej a drugiego na tylnej ścianie macicy, wiec punkcja w przypadku złych wyników z krwi niesie duże ryzyko poronienia.. czytałam trochę o tym, i rzeczywiście wielu specjalistów odradza biochemie w mnogiej...
Gratulacje i witamy w naszym gronie :) Ja nie robilam, jak zapytalam lekarza czy zrobic, to odpowiedź byla krotka NIE. Tez czytalam ze to niemiarodajne przy mnogich ciazach i wiecej mi nie trzeba. Na pewno będzie dobrze :) jak sie czujesz? Moje pierwsze miesiace byly fatalne:p duzo duzo duzo gorsze niz w pierwszej ciazy...
 
reklama
Gratulacje i witamy w naszym gronie :) Ja nie robilam, jak zapytalam lekarza czy zrobic, to odpowiedź byla krotka NIE. Tez czytalam ze to niemiarodajne przy mnogich ciazach i wiecej mi nie trzeba. Na pewno będzie dobrze :) jak sie czujesz? Moje pierwsze miesiace byly fatalne:p duzo duzo duzo gorsze niz w pierwszej ciazy...
A dziekuje, nie mam porównania, bo to moja pierwsza ciąża :) pierwsze 2 miesiące nie rozstawalam się z kibelkiem i jadłam jedynie nektarynki i banany :D teraz jest lepiej, od 2 tyg nie wymiotuje, ale nadal mam problemy z jedzeniem. Mięso i ryby, które uwielbialam nie istnieją, jadę na zupach i owocach :D a tak to czekam z niecierpliwością od wizyty do wizyty bo cały czas boje sie o te maleńkie Kropeczki... a tak z ciekawości na początku ciąży co ile mislas wizyty? Ja mam co 2tyg i zastanawiam się, czy tak częste USG im nie zaszkodzi, ale z drugiej strony przynajmniej wiem, że jest wszystko ok...
 
Do góry