reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witaj, witaj :)
Ja jestem dopiero w 26 tc, to nie powiem co Ci będzie jeszcze dolegać, ale moge powiedzieć, że brzucho mam spore, właściwie wielkie :) A spory to się już w 14-16 tygodniu zrobił. Również szybko się męczę, że nie wspomnę o braku oddechu. A pachwiny, to mnie bolą dobre 2 mce, razem z kością łonową, teraz dopiero, jakiś tydzień mam troszkę spokoju, bo przeszło :)
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Chciałabym się do was przyłączyć
Jestem juz w 30tc i będe miała chłopca i dziewczynkę. Jest to moja pierwsza ciąża i proszę powiedzcie jakie mnie w najbliższym czasie czekaja dolegliwości. Jak narazie najbardziej męczy mnie brak sił i szybki męczenie się. W którym tygodniu zaczął Wam najbardziej rosnąć brzuszek? Mi sie wydaje ze mój jest już duży, a dr powiedziala ze jeszcze urosnie. Czy tez czujecie pobolewania w pachwinach tuż po przebudzeniu?

no wlasnie mnie strasznie ciagnie w pachwinach... co mnie dosc zdziwilo bo to moja 3 ciaza i nigdy takiej dolegliwosci nie mialam ;) jestem w 20 tyg. a juz od jakiegos czasu mjie bola i pewnie juz nie przestana8-)
 
No właśnie to kłucie jest dla mnie najgorsze, niekiedy nie mogę wstać z łużka. Na szczęście duże dawki magnezu w miarę pomagaja. Aa czy Wam tez brzuch twardnieje jak coś dłużej robicie lub stoicie? Ja mam takie odczucie jak sprzątam lub przy dłuższym spacerze.
 
No właśnie to kłucie jest dla mnie najgorsze, niekiedy nie mogę wstać z łużka. Na szczęście duże dawki magnezu w miarę pomagaja. Aa czy Wam tez brzuch twardnieje jak coś dłużej robicie lub stoicie? Ja mam takie odczucie jak sprzątam lub przy dłuższym spacerze.

twardnieje i to mocno ale to normalne...:) a ja nie biore w ogole magnezu moze teraz bedzie kazal mi brac ;) ja bym okreslila to ten bol w pachwinach jako ciagniecie :)
 
Cześć dziewczyny.
Jestem w 8tc2d, dzisiaj lekarz potwierdził ciążę bliźniaczą (jednojajową). Niestety jedno z maluszków ma bardzo słaby puls, kolejną wizytę mam 09.05. Pociesza mnie myśl, że drugi dzidziuś jest silny i mówię sobie, że jeśli coś miałoby być nie tak to może lepiej żeby stało się to teraz. Chciałam się zapytać, czy któraś z Was była w podobnej sytuacji i mimo słabego początku wszystko skończyło się dobrze.
Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny.
Jestem w 8tc2d, dzisiaj lekarz potwierdził ciążę bliźniaczą (jednojajową). Niestety jedno z maluszków ma bardzo słaby puls, kolejną wizytę mam 09.05. Pociesza mnie myśl, że drugi dzidziuś jest silny i mówię sobie, że jeśli coś miałoby być nie tak to może lepiej żeby stało się to teraz. Chciałam się zapytać, czy któraś z Was była w podobnej sytuacji i mimo słabego początku wszystko skończyło się dobrze.
Pozdrawiam :)

badz dobrej mysli :) choc wiem ze to trudny czas bo pamietam jak miesiac po zobaczeniu pecherzykow czekalam na kolejna wizyte w niepewnosci czy jeden z nich nie zniknal...8-) u mnie pecherzyki byly podobnej wielkosci i poki co dziewczyny maja takie same wymiary.
 
Cześć dziewczyny,
Chciałabym się do was przyłączyć
Jestem juz w 30tc i będe miała chłopca i dziewczynkę. Jest to moja pierwsza ciąża i proszę powiedzcie jakie mnie w najbliższym czasie czekaja dolegliwości. Jak narazie najbardziej męczy mnie brak sił i szybki męczenie się. W którym tygodniu zaczął Wam najbardziej rosnąć brzuszek? Mi sie wydaje ze mój jest już duży, a dr powiedziala ze jeszcze urosnie. Czy tez czujecie pobolewania w pachwinach tuż po przebudzeniu?

Ja jestem w 31 tygodniu i od kilku dni dziewczynki naciskaja mi mocno na pęcherz. Szczegolnie jak jade na rowerze, muszę czasem zejsc i zrobic siku gdzies w krzaczorach :D i tak co 15 minut :D

Poza tym czuję się swietnie i oby tak zostalo do konca.
 
Ja jestem w 31 tygodniu i od kilku dni dziewczynki naciskaja mi mocno na pęcherz. Szczegolnie jak jade na rowerze, muszę czasem zejsc i zrobic siku gdzies w krzaczorach :D i tak co 15 minut :D

Poza tym czuję się swietnie i oby tak zostalo do konca.


Mnie najbardziej wkurzaja pobudki w nocy, co 2h sie budze do wc tak mnie ciśnie.
Jak Ty dajesz radę jeżdzić na rowerze? Ja ledwo chodzę na krótkie spacery, bo dzieci tak mi na przeponę uciskają ze zaraz tracę oddech, nie mam siły nogami ruszać plus mega piszczszenie w uszach.
 
reklama
Cześć dziewczyny, co do zachcianek @Ewa J to w każdej miałam ogromna ochotę na lody, mogłam je jeść tonami :) Najbardziej różnicę widzialam w kształcie brzucha. Tu natomiast przy parce wcale nie mialam apetytu i w sumie nawet nie pamietam co mi najlepiej wchodziło. Wszyscy jednak mowili ze na pewno beda miala dwoch chłopców i ja też tak czułam a jednak wyszło inaczej.
Twardniejacy brzuch to normalne i sygnał ze już należy zwolnić, by nie urodzić przed wcześnie. Co do bólu w pachwinach to jak zaczęło w 20 którymś tygodniu to już nie przestało a potem jeszcze doszedł ból krocza i cieżko było oddychać, nie wspomne juz o tym że ostatnie tygodnie wcale nie spałam w nocy bo na plecach nie szło oddychać a na boku bolało biodro i żebra. Niezapomniane przeżycia ;)
 
Do góry