reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Cześć dziewczyny, co do zachcianek @Ewa J to w każdej miałam ogromna ochotę na lody, mogłam je jeść tonami :) Najbardziej różnicę widzialam w kształcie brzucha. Tu natomiast przy parce wcale nie mialam apetytu i w sumie nawet nie pamietam co mi najlepiej wchodziło. Wszyscy jednak mowili ze na pewno beda miala dwoch chłopców i ja też tak czułam a jednak wyszło inaczej.
Twardniejacy brzuch to normalne i sygnał ze już należy zwolnić, by nie urodzić przed wcześnie. Co do bólu w pachwinach to jak zaczęło w 20 którymś tygodniu to już nie przestało a potem jeszcze doszedł ból krocza i cieżko było oddychać, nie wspomne juz o tym że ostatnie tygodnie wcale nie spałam w nocy bo na plecach nie szło oddychać a na boku bolało biodro i żebra. Niezapomniane przeżycia ;)
Generalnie mamy przechlapane haha
 
reklama
Cześć dziewczyny, co do zachcianek @Ewa J to w każdej miałam ogromna ochotę na lody, mogłam je jeść tonami :) Najbardziej różnicę widzialam w kształcie brzucha. Tu natomiast przy parce wcale nie mialam apetytu i w sumie nawet nie pamietam co mi najlepiej wchodziło. Wszyscy jednak mowili ze na pewno beda miala dwoch chłopców i ja też tak czułam a jednak wyszło inaczej.
Twardniejacy brzuch to normalne i sygnał ze już należy zwolnić, by nie urodzić przed wcześnie. Co do bólu w pachwinach to jak zaczęło w 20 którymś tygodniu to już nie przestało a potem jeszcze doszedł ból krocza i cieżko było oddychać, nie wspomne juz o tym że ostatnie tygodnie wcale nie spałam w nocy bo na plecach nie szło oddychać a na boku bolało biodro i żebra. Niezapomniane przeżycia ;)

byle do wrzesnia...8-)8-)8-)
wlasnie mnie zastanawia sprawa twardniejacego brzucha..bo w pierwszej ciazy mialam brac z uwagi na to luteine i nospe w drugiej tez twardnial a nic nie bralam i lajtowo doczekalam planowanej cesarki wcale sie nie oszczedzajac, no a teraz to nie wiem czy lekarz mi cos zapisze czy moze jednak nie... zwolnienie w moim przypadku jest niemozliwe a nie chcialabym zaczac rodzic przed planowanym cc 8-) ;)
 
Chyba nas wkręcasz z tym rowerem?


Haha, nie wkręcam. Jeżdze codziennie :D ale mieszkam w Holandii, wiec pewnie to powietrze tak na mnie wpływa.

Powiem wam, ze wygodniej mi sie jeździ na rowerze niz chodzi! Jak chodze to też mi sie czasem spina brzuch, a potem bolą nogi, a tak to posadze swoj wielki tyłek na rowerku i moge śmigac.
 
Dawno nic nie pisałam.
Ostatnio narzekalam, że moje córeczki straciły 10% wagi po porodzie bo nie umialyr ssać i ciągle spały ze względu na żółtacze.
A teraz moje kruszynki przybierają 300 g tygodniowo ciągle głodne w szpitalu marzyłam o tej chwili i się doczekałam nie muszę w końcu godz wmuszać w nie jedzonka tylko same się domagaja. :-)
Maja niestety jeszcze w szpitalu ale jesteśmy dobrej myśli, że w tym tyg wyjdzie :-) jakim mlekiem dokarmiacie swoje maleństwa ?
 
ja dokarmialam synow hippa 1 i napewno mozna przy karmieniu piersia ;-) ale chyba bebilon i humana mozna tez przy karmieniu piersia ;)
 
Mamusie, jaki wózek?
Jeden obok drugiego, czy jeden za drugim? Plusy, minusy?
TP koniec października, drugie piętro bez windy, poród cc.

Jestem na etapie szukania... i nie mam pojęcia co brać pod uwagę.
 
Mamusie, jaki wózek?
Jeden obok drugiego, czy jeden za drugim? Plusy, minusy?
TP koniec października, drugie piętro bez windy, poród cc.

Jestem na etapie szukania... i nie mam pojęcia co brać pod uwagę.
Mam ten sam problem. Ale bardziej chyba sklaniam sie ku jeden za drugim a pozniej spacerowke sobie kupie inna lekka i co sie sklada sprawnie i wtedy chyba wezme jedna obok drugiej bo te dzieciaczki wydajr mi sie ze beda nogami siebie kopaly jak jedne bedzie siedzialo z przodu.
 
ja mam obecnie bebetto 42 jeden za drugim :) bo mam dzieci rok.po roku :)teraz kupie chyba taki sam bo sie przyzwyczailam ;) sklada sie dosc latwo i sama sobie radze z dwojka jak jade na zakupy :) oczywiscie sa sklepy do ktorych przestalam chodzic bo nie ma miejsca ale wiem juz gdzie jezdzic zeby miec w miare komfortowe zakupy ;)
 
reklama
A nie masz czegos takiego ze to dziecko z tylu ma jakby troche mniejsza widocznosc na otoczenie?
I jak ci sie go prowadzi ? Patrzalam na ten model tez wlasnie. Ja jestem bardzo drobna i dla mnie priorytet to wygodny zreczny i latwy w prowadzeniu wozek. W ogole nie wyobrazam sobie jak to bedzie bo mam jeszcze dwulatka w domu za ktorym bedzie trzeba tez biegac a synek jest taki ze w wozku juz nie usiadzie i koniec.
I jeszcze jedno... 13 tydzien a ja czuje ruchy wlasnie.... tak szybko ? To mozliwe?
 
Do góry