reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Jesli cie to pocieszy to tez miałam w czasie ciąży torbiel na jajniku wielkości mandarynki i w czasie jej trwania calkowicie sie wchłonął . Glowa do góry bo to w niej wszystko siedzi tak jak ten twój pech. Uwierz po porodzie będzie dużo trudniej. Nadal nie śpię pobudki co 3 godzinki. Maz wyprowadził sie na sofę. Nerwowo w domu. Na szczęście dzieci uśmiechają sie do nas i o wszystkich złych chwilach zapominamy.

ha ja od 3 lat nie przespalam calej nocy :D na dzien dzisiejszy pomimo ciazy i tak wstaje z 3-4 razy do dzieci na pewno 8-) ale pociesze mozna sie do tego przyzwyczaic i normalnie zyc:D ja bym mojego zabila jakby sie na kanape wyniosl :p on tez wstaje w nocy :D

Dziewczyny mam pytanie do tych z Was , ktore juz urodziły badz juz wiedza , ze beda miec parke, oraz maja juz córcię i syna. Czy czuliście różnice miedzy ciąża z corka a synem ? ( ja tak, zupełnie inne smaki itp ) i jak wtedy w bliźniaczej ? Ja od poczatku czulam , ze nosze chłopca ale jeszcze zyje nadzieja , ze drugie to dziewuszka , Chociaz czuje „ smaki chłopięce „ tylko ... Pozdrawiam

ja mam juz dwoch synow a teraz beda dwie dziewczynki i mam inne smaki ale bez przesady :) w pierwszej nie ruszylam sledzia w drugiej kaszanki a teraz pije litrami doslownie sok pomaranczowy:Dzgrzewka na tydzien... po ciazy chyba nie bede mogla patrzec na ten sok :p no i teraz na slodkie chyba mam czesciej ochote :)ale jak w kazdej ciazy nie wymiotowalam ani razu ani nic z tych rzeczy zoladkowych ;)
 
reklama
No to może jednak w tych zachciankach i smakach innych na chłopca i innych na dziewuszke coś prawdy jest [emoji4] bo ja z kolei czekając na dwie panienki opycham sie raczej slodkim i zajadam sie mandarynkami. [emoji4] no ale z drugiej strony moja mama w ciąży z bratem jadła tonami pomarańcze... hmm...
 
Mam pytani czy ktoras z Was przyjmuje luteinę i ma na nia zniżkę ? Ja na ostrym dostalam wszystkie leki lacznie z luteina na 100% i mam nadzieje ze bedac na normalnej wizycie dostane zniżkę bo zaplacilam za nia 160 zl na 15 dni mi starczy, juz pomijam antybiotyk ktory byl jednorazowy to musze stosowac jeszcze clexane , żelazo i tonę witamin i sumka robi sie konkretna

Ja biorę Lutrine, 2 x 50 mg dopochwowo. Płacę grosze za nia, mam refundację z recepty. Ale bez recepty ze zniżką chyba z 20 zł płaciłam. Ze zniżką z 5-6 zł wychodzi za 15 tabletek.
 
Ja biorę Lutrine, 2 x 50 mg dopochwowo. Płacę grosze za nia, mam refundację z recepty. Ale bez recepty ze zniżką chyba z 20 zł płaciłam. Ze zniżką z 5-6 zł wychodzi za 15 tabletek.
Dziekuje , tak teraz juz wiem , ze w szpitalu dostalam najwyższa dawke i na nia nie ma zniżki. Naszczescie teraz mi zmniejszono dawke i juz grosze zaplacilam ufff
 
Dziewczyny mam pytanie do tych z Was , ktore juz urodziły badz juz wiedza , ze beda miec parke, oraz maja juz córcię i syna. Czy czuliście różnice miedzy ciąża z corka a synem ? ( ja tak, zupełnie inne smaki itp ) i jak wtedy w bliźniaczej ? Ja od poczatku czulam , ze nosze chłopca ale jeszcze zyje nadzieja , ze drugie to dziewuszka , Chociaz czuje „ smaki chłopięce „ tylko ... Pozdrawiam
Ja mam dwóch synów i teraz będę miała dwie dziewczynki. Powiem szczerze, jeśli chodzi o zachcianki, to jakiejś specjalnej różnicy nie oczuwam. Poza tym, że w tej ciąży dowiedziałam co to są "poranne mdłości" oraz imają się mnie wszystkie ciążowe dolegliwości pt. cukrzyca ciążowa, anemia, podwyższone TSH i nadciśnienie (ale to raczej fartuchowe, bo w domu mam książkowe).
 
Chodzi mi o te mamusie ktore mialy badz maja w brzuszku chłopca i dziewczynkę a wczesniej urodziły chłopca i dziewczynke i czuły różnice w tych ciążach i czy a jak sie czuły w bliźniaczej z dwójka rożnej płci Czy miałyście / macie zachcianki i smaki i na chłopca i dziewczynke czy dominował/ dominuje jeden ?
 
Jeszcze jedno pytanie,. Czy macie jadłowstręt ? Mi prawie nic niesmakuje , wmuszam w siebie jedzenie. Czasem mam na cos ochote a potem ugryze kęs lub dwa i staje mi w gardle i po zawodach . W ciągu ostatniego miesiaca schudłam kilogram, albo i wiecej bo brzych spory urósł ...
 
Jeszcze jedno pytanie,. Czy macie jadłowstręt ? Mi prawie nic niesmakuje , wmuszam w siebie jedzenie. Czasem mam na cos ochote a potem ugryze kęs lub dwa i staje mi w gardle i po zawodach . W ciągu ostatniego miesiaca schudłam kilogram, albo i wiecej bo brzych spory urósł ...
To chyba zalezy od twojego organizmu i tego jak znosisz ciaze. Nie ma na to wplywu czy to jest ciaza pojedyncza czy mnoga. Jednym nic nie jest i jedza co chca, inni traca apetyt a jedni maja nudnosci i wymiotuja. Przewaznie wraz z koncem pierwszego trymestru takie dolegliwosci ustepuja ale tez nie zawsze.
 
Jeszcze jedno pytanie,. Czy macie jadłowstręt ? Mi prawie nic niesmakuje , wmuszam w siebie jedzenie. Czasem mam na cos ochote a potem ugryze kęs lub dwa i staje mi w gardle i po zawodach . W ciągu ostatniego miesiaca schudłam kilogram, albo i wiecej bo brzych spory urósł ...


Ja miałam ogromny jadłowstręt, gdzieś w połowie 4 miesiąca mi przeszło. Myślę, że i tobie przejdzie, a jeśli nie to napewno bardzo sie zmniejszy.
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Chciałabym się do was przyłączyć
Jestem juz w 30tc i będe miała chłopca i dziewczynkę. Jest to moja pierwsza ciąża i proszę powiedzcie jakie mnie w najbliższym czasie czekaja dolegliwości. Jak narazie najbardziej męczy mnie brak sił i szybki męczenie się. W którym tygodniu zaczął Wam najbardziej rosnąć brzuszek? Mi sie wydaje ze mój jest już duży, a dr powiedziala ze jeszcze urosnie. Czy tez czujecie pobolewania w pachwinach tuż po przebudzeniu?
 
Do góry