reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Już wystarczy, 4 w domu :) zdjęcia ciuszków mogę wysłać np. Sms. Głównie hm i kilka cool club, coś newbie.
Co do laktatora, powiem tak. Jestem z tych mam ktore czesto go uzywaja. Przy wcześniejszej córce miałam avent ręczny, później avent elektryczny, teraz medele. Jeśli korzystasz sporadycznie lub tylko na początku, a potem rzucisz w kont to ręczny jest wystarczający. Ja mam z nim romans przynajmniej 3-4 razy na dobę i zwariowalabym z ręcznym. Elektrycznt szybszy.
Popieram, maluchy nie od razu potrafią ssać pierś czasami trwa to kilka dni. Laktator to teraz moje dziecko ręcznym to chyba by mi reka odpadła. Nie opłaca się kupować taniochy lepiej używany a droższy. Co do tych podwojnych akcesoriow tez sie zdziwiłam. Tak jest poprostu latwiej. A tej oliwki też sporo idzie. Mam nadzieję że Ty i twoje dzieciaki Szybko pojeziecie do domu. Moje są w szpitalu już 10 dni.
 
reklama
Zaczęłam dzisiaj pakować, co mam i wypisalam, co jeszcze bym potrzebowała. Dobrze, że mogę się Was doradzić, bo niby 5lat temu rodzilam a wydaje mi się, że przy dwójce to całkiem inny świat.
Patrzyłam właśnie na te medele na obie piersi, ale cena kosmiczna, a jak nie będę karmić wcale to już niezły wydatek. Na olx @Aniutek89 kupiłaś? I wymienisz jakieś strategiczne części?
Medela harmony to już ręczny, dobrze myślę? Maści zapisałam, coś mi się przypomina, że ten maltan też miałam.
Pakuje się wcześniej, jakoś będę spokojniejsza. Po tym teście na glukoze maluszki szaleją w brzuchu. Siostra mojej ciotki urodziła bliźniaki na 6,5 miesiąca, więc nie zaszkodzi, gdy torba będzie leżeć.
@Necia0 to te makukie ubranka w razie czego będziesz sprzedawać? Czy planujesz kolejną parke?;)
@Orchidea81 czytałam sobie właśnie, co dla maluszków mam mieć przygotowane i faktycznie ubrania tylko na wyjscie, a tak to smoczki, pampki, maść, chusteczki i jeszcze niedrapki, czapki tez wezmę, choc o nich nie pisali. O octenisepcie, ani patyczkach nic nie było. Ani oliwce. Pomyślałam, że takie czynności typowo pielęgnacyjne to tam położne wykonuja. A oliwke też razy dwa? Jedna nie wystarczy?

A z laktacja to w sumie jest tak, że jak jest dobrze, to każdy jeden da radę a jak źle to na sucho się pompuje, żeby coś sobie pomóc. Która próbowała i ręczny i elektryczny i może się coś wypowiedzieć?;) mam niezły mętlik w głowie z tymi laktatorami. Wiadomo każdy grosz potrzebny, ale żeby też nie było "co tanie to drogie":D
Ty będziesz mieć parke? Mam parę takich małych ubranek ale nie podwójne raczej takie zbierane mogę Ci fotki zrobić

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też Nie. U mnie w szpitalu wręcz ją odradzali. Zresztą położna na wizycie domowej także, tak samo jak linomag który mieliśmy i podobno nie chroni tylko zaparza pupę ( co by to nie znaczyło). Obserwuje że co kilka lat wszystko się zmienia.
 
Zgadzam się, lepszy laktator droższy a używany niż słabszy nowy.
Do pielęgnacji mamy tylko płyn do kąpieli z hipp, balsam hipp i mąkę ziemniaczaną :D Wszystko inne leży i jest zbędne.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też Nie. U mnie w szpitalu wręcz ją odradzali. Zresztą położna na wizycie domowej także, tak samo jak linomag który mieliśmy i podobno nie chroni tylko zaparza pupę ( co by to nie znaczyło). Obserwuje że co kilka lat wszystko się zmienia.
Czyli, co do pupki Ci doradzala? Ja z małym 5lat temu tylko sudocrem i bylam zadowolona, teraz wszędzie słyszę, że sudocrem tylko gdy pupa czerwona.
To samo było z emolientami, uczyli mnie, że do wody wlewać i nie kąpać dziecko cidziennie... Mój mały ma teraz taka wysuszona skórę, że szok. Muszę mu normalnie balsam nakładać na ciałko przynajmniej raz na jakiś czas. A Wam, co o tym mówili?
Dziewczyny z tymi ciuszkami umówmy się tak, że dopytam lekarza jak rosną dzieciaki bo kilka 44 i 50mam, ale kilka sztuczek. I będę się decydować.
O laktatorze lansinoh slyszalyscie? Też widzę dobre opinie. Chyba pojedynczy wystarczy, czy macie podwójny? Mam niby ręczny jeszcze po mlodym, części można by wymienić, bo taki nieswiezy po 5latach. Pamiętam, że już reka cierpla od niego
 
Czyli, co do pupki Ci doradzala? Ja z małym 5lat temu tylko sudocrem i bylam zadowolona, teraz wszędzie słyszę, że sudocrem tylko gdy pupa czerwona.
To samo było z emolientami, uczyli mnie, że do wody wlewać i nie kąpać dziecko cidziennie... Mój mały ma teraz taka wysuszona skórę, że szok. Muszę mu normalnie balsam nakładać na ciałko przynajmniej raz na jakiś czas. A Wam, co o tym mówili?
Dziewczyny z tymi ciuszkami umówmy się tak, że dopytam lekarza jak rosną dzieciaki bo kilka 44 i 50mam, ale kilka sztuczek. I będę się decydować.
O laktatorze lansinoh slyszalyscie? Też widzę dobre opinie. Chyba pojedynczy wystarczy, czy macie podwójny? Mam niby ręczny jeszcze po mlodym, części można by wymienić, bo taki nieswiezy po 5latach. Pamiętam, że już reka cierpla od niego

O tym lansinoh chyba ktoraś mama już pisała, że to takie zastępstwo dla Medeli, też dobry ale chyba tańszy. Tak, kupiłam na Olx, praktycznie nieużywany i jeszcze z gwarancją, ale wiadomo dużo taniej niż w sklepie. Nie będę wymieniała żadnych części, bo można go wyparzyć albo sterylizować. A czytałam, że elektryczny avent już nie tak łatwo wyczyścić i nie poleca się go kupować używanego. Ewentualnie dokupię tylko te nakładki na piersi jak te co mam nie będą pasować :-) mnie w pachwinach nie boli, ale w krzyżu i w bokach, tak, że ciągnie aż do nóg. I ciężko przez to sie ruszyć z miejsca albo usiąść spowrotem, przekręcić sie na bok albo wstać w nocy na siku :-) tak też właśnie myślę @Necia0 że tak już zostanie i będzie jeszcze gorzej, z tego co czytałam od początku, ale cóż... taki nasz krzyż ;-)
No właśnie zastanawiałam się, która to była w tym samym tygodniu co ja, myślałam że Pola, a to Ty @E W E L I N A :-) pola była w bardziej zaawansowanej ciąży, kto wie może juz urodziła, tylko sie nie odzywa, bo ona była chyba tak jak @Orchidea81 coś mi się zdaje :-)
To będziemy wszystkie trzy prawie równe, to super :-) ciekawe Ewelina, ile Twoje maluszki będą ważyć na usg, bo były sporo wieksze od moich :-)

gann3e3kvq0ypbav.png
 
Ostatnia edycja:
Cześć mnie też dawno nie było bo jestem w trakcie remontu zamiast za wyprawką latać to latam za panelami :-) mam nadzieje, że moim córeczką się nie śpieszy i się wyrobie w lutym z wyprawką :-) liste mam tylko muszę jechać pokupywać rzeczy.
Ja mam wizytę w czwartek 1 lutego też jestem ciekawa ile ważą moje maleństwa a jestem w 26 tc i 2dni :-)
Do tej pory przytyłam 7 kg.

No a jak tam z remontem? Zbliża się ku końcowi? Bo my walczymy z pozwoleniami i formalnościami i większość robót stoi w miejscu. Przeprowadzimy sie chyba dopiero na wakacje, więc pocieszam się wyprawkowymi zakupami :-D
 
reklama
Popieram, maluchy nie od razu potrafią ssać pierś czasami trwa to kilka dni. Laktator to teraz moje dziecko ręcznym to chyba by mi reka odpadła. Nie opłaca się kupować taniochy lepiej używany a droższy. Co do tych podwojnych akcesoriow tez sie zdziwiłam. Tak jest poprostu latwiej. A tej oliwki też sporo idzie. Mam nadzieję że Ty i twoje dzieciaki Szybko pojeziecie do domu. Moje są w szpitalu już 10 dni.

A co u Ciebie? Samopoczucie troszkę się polepszyło już? Cały czas jeździsz do dzieci? Bo pisałaś że wracasz do domu do starszych. Musi Wam być ciężko. Przystawiasz juz małe do piersi czy cały czas donosisz mleczko?
 
Do góry