reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Cześć dziewczynki :) dzieciaczki śpią a więc i ja dołączam do pogadanek.
Nie martwcie się o wagę i rozstępy, nie zawsze muszą się pojawić. Pamiętam jak mnie okropnie swędział brzuch, a czasem aż bolała skórą jakby miała pęknąć, a mimo wszystko rozstępy się nie pojawił, a byłam pewna że bez nich się nie obędzie. Wagę szybko się zrzuca, bo przy dwójce jest co robić ;) Ja w ciąży przytyłam 9 kg, a kilka dni po miałam już mniej niż przed ciążą. Wręcz mam problem bo wcale nie mogę przytyć i cały czas boryka się z anemią. Najwidoczniej dzieciaki wszystko że mnie ściągają...
Co do ubran to u mnie świetnie sprawdzily sie body kopertowe, polspiochy, kaftaniki i pajacyki tez nie byly złe, a zwlaszcza dla meza byly najbardziej praktyczne, bo te najłatwiej ogarnia ;) osobiscie najbardziej lubię ubranka z hm. Dlugo sie nosza i nic sie z nimi nie dzieje podczas prania.
Moja Mała miała 2200g 46 cm a syn 2700 48 cm i synek nosił ubranka 50 a corka 44 na start. Synek dopiero od tygodnia nosi ubranka 56, a córeczka jeszcze 50. Za to pieluszki mieliśmy 0 i służyły nam przez bardzo długi czas. Mała nosiła je jeszcze 2 tygodnie temu, mały wyrósł po jakiś 2-3 tygodniach. Dziś oboje noszą 1, dla córki jeszcze z dużym zapasem a z synkiem chyba lada dzień wskoczymy w 2. Dodam że mają już 7 tygodni :)
 
@Agulula111 ja nie brałam laktatora że sobą, ale potem okazał się niezbędny do rozkręcenia laktacji. Przydaje się zwłaszcza jeśli dzieciaki są wczesniskami i mają słaby odruch ssania. Ja mam medela mini electric i też daje radę, a jest w ciągłym ruchu. Maści nie wzięłam bo zapomniałam , ale nie była mi potrzebna w szpitalu, za to w domu już nie raz ratowałam się Maltanem.
 
Dziewczyny bralyscie od razu do szpitala laktator? Polecicie jakiś? I maść na sutki, która Wam się sprawdza?

Ja kupiłam używany medela swing na dwie piersi. Ma chyba jedne z najlepszych opinii i mnie to przekonało a nowy bardzo drogi. I chyba wezmę do szpitala, bo jak będzie potrzebny, to będę już miała swój na miejscu. Już się pakujesz? O matko, ja jeszcze w betach i wszystko kupuję :-)
 
Ja kupiłam używany medela swing na dwie piersi. Ma chyba jedne z najlepszych opinii i mnie to przekonało a nowy bardzo drogi. I chyba wezmę do szpitala, bo jak będzie potrzebny, to będę już miała swój na miejscu. Już się pakujesz? O matko, ja jeszcze w betach i wszystko kupuję :-)

Zaczęłam dzisiaj pakować, co mam i wypisalam, co jeszcze bym potrzebowała. Dobrze, że mogę się Was doradzić, bo niby 5lat temu rodzilam a wydaje mi się, że przy dwójce to całkiem inny świat.
Patrzyłam właśnie na te medele na obie piersi, ale cena kosmiczna, a jak nie będę karmić wcale to już niezły wydatek. Na olx @Aniutek89 kupiłaś? I wymienisz jakieś strategiczne części?
Medela harmony to już ręczny, dobrze myślę? Maści zapisałam, coś mi się przypomina, że ten maltan też miałam.
Pakuje się wcześniej, jakoś będę spokojniejsza. Po tym teście na glukoze maluszki szaleją w brzuchu. Siostra mojej ciotki urodziła bliźniaki na 6,5 miesiąca, więc nie zaszkodzi, gdy torba będzie leżeć.
@Necia0 to te makukie ubranka w razie czego będziesz sprzedawać? Czy planujesz kolejną parke?;)
@Orchidea81 czytałam sobie właśnie, co dla maluszków mam mieć przygotowane i faktycznie ubrania tylko na wyjscie, a tak to smoczki, pampki, maść, chusteczki i jeszcze niedrapki, czapki tez wezmę, choc o nich nie pisali. O octenisepcie, ani patyczkach nic nie było. Ani oliwce. Pomyślałam, że takie czynności typowo pielęgnacyjne to tam położne wykonuja. A oliwke też razy dwa? Jedna nie wystarczy?

A z laktacja to w sumie jest tak, że jak jest dobrze, to każdy jeden da radę a jak źle to na sucho się pompuje, żeby coś sobie pomóc. Która próbowała i ręczny i elektryczny i może się coś wypowiedzieć?;) mam niezły mętlik w głowie z tymi laktatorami. Wiadomo każdy grosz potrzebny, ale żeby też nie było "co tanie to drogie":D
 
Cześć mnie też dawno nie było bo jestem w trakcie remontu zamiast za wyprawką latać to latam za panelami :-) mam nadzieje, że moim córeczką się nie śpieszy i się wyrobie w lutym z wyprawką :-) liste mam tylko muszę jechać pokupywać rzeczy.
Ja mam wizytę w czwartek 1 lutego też jestem ciekawa ile ważą moje maleństwa a jestem w 26 tc i 2dni :-)
Do tej pory przytyłam 7 kg.
 
Cześć mnie też dawno nie było bo jestem w trakcie remontu zamiast za wyprawką latać to latam za panelami :-) mam nadzieje, że moim córeczką się nie śpieszy i się wyrobie w lutym z wyprawką :-) liste mam tylko muszę jechać pokupywać rzeczy.
Ja mam wizytę w czwartek 1 lutego też jestem ciekawa ile ważą moje maleństwa a jestem w 26 tc i 2dni :-)
Do tej pory przytyłam 7 kg.

To podobnie jak my z @Aniutek89 .

Miała któraś z Was taki ból w pachwinach, że każdy ruch nóg wywołuje ból? Nie jestem w stanie przekręcić się z boku na bok. Muszę ciągnąć za kolana a ból niesamowity.
 
Co do pieluch to u nas, jak u ariski idzie tego trochę ;) metrowe też się przydają bo coraz bardzo ulewa I 30 szt. Jest w ciągłym ruchu.
Zaczęłam dzisiaj pakować, co mam i wypisalam, co jeszcze bym potrzebowała. Dobrze, że mogę się Was doradzić, bo niby 5lat temu rodzilam a wydaje mi się, że przy dwójce to całkiem inny świat.
Patrzyłam właśnie na te medele na obie piersi, ale cena kosmiczna, a jak nie będę karmić wcale to już niezły wydatek. Na olx @Aniutek89 kupiłaś? I wymienisz jakieś strategiczne części?
Medela harmony to już ręczny, dobrze myślę? Maści zapisałam, coś mi się przypomina, że ten maltan też miałam.
Pakuje się wcześniej, jakoś będę spokojniejsza. Po tym teście na glukoze maluszki szaleją w brzuchu. Siostra mojej ciotki urodziła bliźniaki na 6,5 miesiąca, więc nie zaszkodzi, gdy torba będzie leżeć.
@Necia0 to te makukie ubranka w razie czego będziesz sprzedawać? Czy planujesz kolejną parke?;)
@Orchidea81 czytałam sobie właśnie, co dla maluszków mam mieć przygotowane i faktycznie ubrania tylko na wyjscie, a tak to smoczki, pampki, maść, chusteczki i jeszcze niedrapki, czapki tez wezmę, choc o nich nie pisali. O octenisepcie, ani patyczkach nic nie było. Ani oliwce. Pomyślałam, że takie czynności typowo pielęgnacyjne to tam położne wykonuja. A oliwke też razy dwa? Jedna nie wystarczy?

A z laktacja to w sumie jest tak, że jak jest dobrze, to każdy jeden da radę a jak źle to na sucho się pompuje, żeby coś sobie pomóc. Która próbowała i ręczny i elektryczny i może się coś wypowiedzieć?;) mam niezły mętlik w głowie z tymi laktatorami. Wiadomo każdy grosz potrzebny, ale żeby też nie było "co tanie to drogie":D

Już wystarczy, 4 w domu :) zdjęcia ciuszków mogę wysłać np. Sms. Głównie hm i kilka cool club, coś newbie.
Co do laktatora, powiem tak. Jestem z tych mam ktore czesto go uzywaja. Przy wcześniejszej córce miałam avent ręczny, później avent elektryczny, teraz medele. Jeśli korzystasz sporadycznie lub tylko na początku, a potem rzucisz w kont to ręczny jest wystarczający. Ja mam z nim romans przynajmniej 3-4 razy na dobę i zwariowalabym z ręcznym. Elektrycznt szybszy.
 
reklama
Do góry