reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Czyli, co do pupki Ci doradzala? Ja z małym 5lat temu tylko sudocrem i bylam zadowolona, teraz wszędzie słyszę, że sudocrem tylko gdy pupa czerwona.
To samo było z emolientami, uczyli mnie, że do wody wlewać i nie kąpać dziecko cidziennie... Mój mały ma teraz taka wysuszona skórę, że szok. Muszę mu normalnie balsam nakładać na ciałko przynajmniej raz na jakiś czas. A Wam, co o tym mówili?
Dziewczyny z tymi ciuszkami umówmy się tak, że dopytam lekarza jak rosną dzieciaki bo kilka 44 i 50mam, ale kilka sztuczek. I będę się decydować.
O laktatorze lansinoh slyszalyscie? Też widzę dobre opinie. Chyba pojedynczy wystarczy, czy macie podwójny? Mam niby ręczny jeszcze po mlodym, części można by wymienić, bo taki nieswiezy po 5latach. Pamiętam, że już reka cierpla od niego

To jak Ja, kiedyś na topie był sudocrem i my też tylko jego uzywaliśmy przy dzieciach. A teraz polecają bephanten, a wiec kupilismy bo tak jak mówisz sudocrem na być podobno tylko na odparzenia. Ja z kosmetyków uzywam: emolium lub oilatum do kąpieli a takze balsam (bo skora sucha). Mam tez Nivea mleczko do mycia ale rzadko go używam i nic więcej. Kąpie co drugi dzień, bo nie ma potrzeby częściej póki co.
 
reklama
To jak Ja, kiedyś na topie był sudocrem i my też tylko jego uzywaliśmy przy dzieciach. A teraz polecają bephanten, a wiec kupilismy bo tak jak mówisz sudocrem na być podobno tylko na odparzenia. Ja z kosmetyków uzywam: emolium lub oilatum do kąpieli a takze balsam (bo skora sucha). Mam tez Nivea mleczko do mycia ale rzadko go używam i nic więcej. Kąpie co drugi dzień, bo nie ma potrzeby częściej póki co.
Tez stosowalam emolium, nie wiem, czy od niego ale moje dziecko.ma bardzo wysuszona skórę. Mi w aptece farnaceutka taka zaufana mówiła, żeby na poczatku wcale emolientow nie uzywac, bo wlasnie przyzwyczaja.skórę i potem jest sucha. I człowiek całe życie głupi:D
O bepanthenie też slyszalam ze dobry, będę go zamawiać w aptece gemini.
 
Dawno nic nie pisałam ale Was teraz podczytalam:)
@Orchidea81 gratuluję, mam nadzieję, że z dzieciaczkami coraz lepiej i już niedługo będziecie całą rodzinka w domu, trzymam za to mocno kciuki i życzę dużo zdrówka i siły dla Ciebie.
My zaraz skończymy 8 tygodni, Oliwka waży 4500, Olek 4600 także rosną :)męczą ja biedna kolki ale krople nawet pomagają.
Jeśli chodzi o ciuszki to 50 używałam pierwszych parę dni, no ale jak się urodzili mieli 51 i 52 cm. Teraz ubieramy 62. Pampersów zerówek w ogóle, jedynki jakieś 3 tygodnie, teraz 2 ale chyba niedługo na 3 przejdziemy..sudocremu używamy tylko na odparzenia a kąpiemy i smarujemy Atoperalem baby. Ostatnio wyszła im mała ciemieniucha to tylko do niej przydaje się oliwka. I kąpiel też co 2 dni. Z natłuszczajacych krem linomag u nas się sprawdza. Żadnych innych kosmetyków nie używamy.
Laktator kupiłam z canpol, jest naprawdę dobry,tyle że niedawno dokupiliśmy lansinoh na dwie piersi- też jest ok. Zmieniłam że względu na oszczędność czasu bo też randkuje z nim minimum 4 razy na dobę.
 
Ostatnia edycja:
A wczoraj dostaliśmy Zdj z sesji, chciałam się pochwalić, ale są za duże i nie mogę dodać:/. To aktualniejsze zdjęcie jak Olkowi nie pasuje, ze siostra jest w jego łóżeczku;)
A co do wagi itd- nie jest źle, zostały mi 2 kg i lekko wystający brzuszek, ale to przez to że od porodu mam straszną chcice na slodycze:) a przytyłam 18 w ciąży.zero rozstępów, od niedawna znowu biegam i ćwiczę brzuch więc niedługo i one znikną:) znajomi śmieją się, że surogatke chyba miałam, więc chyba nie jest ze mną źle;)
20180124_083949.jpg
 

Załączniki

  • 20180124_083949.jpg
    20180124_083949.jpg
    914 KB · Wyświetleń: 181
A wczoraj dostaliśmy Zdj z sesji, chciałam się pochwalić, ale są za duże i nie mogę dodać:/. To aktualniejsze zdjęcie jak Olkowi nie pasuje, ze siostra jest w jego łóżeczku;)
A co do wagi itd- nie jest źle, zostały mi 2 kg i lekko wystający brzuszek, ale to przez to że od porodu mam straszną chcice na slodycze:) a przytyłam 18 w ciąży.zero rozstępów, od niedawna znowu biegam i ćwiczę brzuch więc niedługo i one znikną:) znajomi śmieją się, że surogatke chyba miałam, więc chyba nie jest ze mną źle;)
Zobacz załącznik 837421

Ale śliczne dzieci :-))))) i jak ładnie w łóżeczku mają :-) faktycznie Olek się patrzy na siostrę, jakby z księżyca spadła :-D Gratuluję wagi Twojej i dzieci :-) Ty rodziłaś sn? Też chciałabym wrócić do ćwiczeń i biegania jakiś czas po porodzie, ale to możliwe tylko po porodzie naturalnym prawda?
 
A wczoraj dostaliśmy Zdj z sesji, chciałam się pochwalić, ale są za duże i nie mogę dodać:/. To aktualniejsze zdjęcie jak Olkowi nie pasuje, ze siostra jest w jego łóżeczku;)
A co do wagi itd- nie jest źle, zostały mi 2 kg i lekko wystający brzuszek, ale to przez to że od porodu mam straszną chcice na slodycze:) a przytyłam 18 w ciąży.zero rozstępów, od niedawna znowu biegam i ćwiczę brzuch więc niedługo i one znikną:) znajomi śmieją się, że surogatke chyba miałam, więc chyba nie jest ze mną źle;)
Zobacz załącznik 837421
Słodkie [emoji7] my jutro skończymy 7 tyg i Oliwka ma 4450 i 60 cm a Filip 4370 i 58 cm [emoji4] też już ciuszki 62 nosimy i z pampersow na 3 zaraz wyskoczymy. Ale nam rosną te dzieciaczki. A propos sesji to nasze zdjęcia
1517326877-428c6157d7ef9a30-aaaaaa.jpeg
1517326892-cc168312bbcb75b8-aaaaaa.jpeg
1517326921-77fcb7c52c3d2066-aaaaaa.jpeg

A to aktualne zdj Oliwki i Filipa [emoji7]
1517326950-8898f70d5a9bdc4f-aaaaaa.jpeg
1517326960-5e7b6c2ccf9407fd-aaaaaa.jpeg


Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Słodkie [emoji7] my jutro skończymy 7 tyg i Oliwka ma 4450 i 60 cm a Filip 4370 i 58 cm [emoji4] też już ciuszki 62 nosimy i z pampersow na 3 zaraz wyskoczymy. Ale nam rosną te dzieciaczki. A propos sesji to nasze zdjęcia
1517326877-428c6157d7ef9a30-aaaaaa.jpeg
1517326892-cc168312bbcb75b8-aaaaaa.jpeg
1517326921-77fcb7c52c3d2066-aaaaaa.jpeg

A to aktualne zdj Oliwki i Filipa [emoji7]
1517326950-8898f70d5a9bdc4f-aaaaaa.jpeg
1517326960-5e7b6c2ccf9407fd-aaaaaa.jpeg


Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom

Przecudne maleństwa <3 i jakie wesolutkie :-)))
 
Ale śliczne dzieci :-))))) i jak ładnie w łóżeczku mają :-) faktycznie Olek się patrzy na siostrę, jakby z księżyca spadła :-D Gratuluję wagi Twojej i dzieci :-) Ty rodziłaś sn? Też chciałabym wrócić do ćwiczeń i biegania jakiś czas po porodzie, ale to możliwe tylko po porodzie naturalnym prawda?
Dziekuje :) Miałam CC, po 6 tygodniach na kontroli lekarz nawet zalecił ćwiczenia bo istnieje ryzyko że mi się mięśnie brzucha rozejdą. A że wszystko ładnie się pogoilo to pozwolił na ćwiczenia, z tym że wiadomo że na razie nie forsuję się za bardzo i nie są to tak intensywne ćwiczenia jak przed ciążą.
 
reklama
Do góry