reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

@Blanka8 a w którym jesteś tygodniu ? Myśle,ze jak nie ma przeciwwskazań do współżycia a ty czujesz się dobrze to czemu nie:) my do niedawna tez współżylismy,ale teraz z racji tego,ze już 34 tydz i miałam zagrożenie wczesnym porodem i już czuje się jak słoń to już wiadomo nie ma się ochoty i już odpuściliśmy.Ale podziwiam was dziewczyny,które odkąd się dowiedzieliście to już nie współzyjecie,jeśli nie ma krwawień i czujesz się dobrze,to nie ma przeciwwskazań,ale tak jak teraz na końcówce i jak mamy już skurcze,bóle,zmęczone to wiadomo,ze nie.
 
reklama
@tusiaczzek1988 mi lekarz raczej nie bada szyjki, nic mi na ten temat nie wiadomo. Robił tylko USG i innych badań nie miałam. Cytologię miałam może 2,5 miesiąca temu, ale też mi nic nie mówił o szyjce.
@Marti92 jestem w 30 tygodniu, to jeszcze chyba mogę :) tylko ostrożnie. Później będzie połóg itp, trzeba korzystać jak najdłużej :)
@Mea1989 ja od paru dni śpię na stercie poduszek na lewym boku i pod brzuch układam małą poduszkę, albo cebuszkę. Przestałam się budzić jak się przewracam i lepiej śpię. Gdzie zawsze spałam na płasko i nie chciałam słyszeć o poduszkach, ale to naprawdę działa. Gorzej jak się budzę i leżę na plecach, czuję jak by mnie coś przygniotło, masakra.
 
Dziewczyny, nawet jeśli któraś z Was nie ma przeciwwskazań do współżycia pod koniec ciąży to lepiej uważać - podczas orgazmu wydziela się hormon oksytocyna, ten sam który wydziela się także w trakcie porodu i inicjuje skurcze i akcję porodową. Oznacza, to że współżycie także może inicjować skurcze, dlatego przy zagrożeniu porodem przedwczesnym jest bezwzględnie zakazane.
Nie zmienia to faktu, że bez bliskości z mężem łatwo nie jest...;-)
 
Zobacz załącznik 827888 Hej,ja jem śniadanie i czekam na męża o 14 do położnej.
A w końcu i my mamy furę dla dziewczyn,już wyprana czeka. Cieszę się,ze zdecydowaliśmy sie na bugaboo donkey duo,składa się do małych rozmiarów o co nam chodziło,ze względu na mały samochód,jest lekki i zgrabny,można używać jako wózka pojedynczego z dopięty koszem,super,same plusy,kupiliśmy używany,bo nowy to ja nie wiem kto by kupił to jednak mnóstwo pieniędzy,ale nam się udało znaleźć z fotelikami maxi cosi,które można wpiąć w wózek wiec fajnie.
Zaszalelismy z kolorem tez ;)

Gratuluję zakupu, cudowny wózek. Wizualnie podoba mi się bardziej niż Mountain Buggy Duet. Niestety Donkey'a nie miałam okazji widzieć na żywo - poza tym cena nowych wózków rzeczywiście odstrasza a używanych w promieniu 100km ode mnie nie ma więc dałam sobie z nim spokój. Cały czas byłam zdecydowana na nowego MB Duet (cena ta sama co używany Donkey), nawet chciałam go kupić dopiero po porodzie, bo jest on dostępny do 7 dni więc żaden problem ale dzisiaj natrafiłam na promocję (trwającą do końca listopada lub do wyczerpania zapasów), w której jedna gondola o wartości prawie 900zł jest gratis więc żal było nie skorzystać :) Także za wózek zapłaciłam niewiele ponad 4tys. a nie prawie 5tys. Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni z niego (akurat był dostępny w sklepie stacjonarnym, także nie zamawiamy całkiem w ciemno).
 
Hej :) Jeżeli chodzi o urlop to też zamierzam wykorzystać od razu całość z 80% wynagrodzeniem. Później pewnie przejdę na wychowawczy ale to jest jeszcze do przedyskutowania, zobaczymy jaka będzie sytuacja.
Co do współżycia to my przestaliśmy jak tylko dowiedzieliśmy się, że jestem w ciąży. Niby przeciwwskazań od lekarza nie było ale my postanowiliśmy, ze lepiej niczym nie ryzykować.

Odkąd dziewczyny mi się w brzuchu przestawiły mam gorsze noce, tzn niby śpię bez problemów ale zanim brzuch ułożę, żeby było komfortowo to trochę muszę się nawiercić. Zamówiłam dzisiaj trochę ciuszków z allegro bo mam bardzo mało rzeczy a jeszcze wózek, łóżeczka, pampersy, pielęgnacja itd. Muszę się do tego zmobilizować bo jestem w lesie. Myślałam, że po remoncie od razu zacznę zamawiać ale jakoś to odwlekam, nie wiem czemu.
Dobrej nocy dziewczyny :)

Przelicz sobie to dokładnie co Ci się opłaca, bo ja myślałam że 80% cały czas jest lepiej, a okazało się, że przy bliźniakach wyszłabym na plus przy układzie 100-60. Dostajesz 3 mce więcej macierzyńskiego, który jest płatny wtedy 100% i chyb pierwsze 6 czy 10 tygodni rodzicielskiego też jest 100%, a reszta dopiero 60%. Proporcja nie jest na pewno pół na pół. Sprawdź :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zobacz załącznik 827888 Hej,ja jem śniadanie i czekam na męża o 14 do położnej.
A w końcu i my mamy furę dla dziewczyn,już wyprana czeka. Cieszę się,ze zdecydowaliśmy sie na bugaboo donkey duo,składa się do małych rozmiarów o co nam chodziło,ze względu na mały samochód,jest lekki i zgrabny,można używać jako wózka pojedynczego z dopięty koszem,super,same plusy,kupiliśmy używany,bo nowy to ja nie wiem kto by kupił to jednak mnóstwo pieniędzy,ale nam się udało znaleźć z fotelikami maxi cosi,które można wpiąć w wózek wiec fajnie.
Zaszalelismy z kolorem tez ;)

Najlepszy wózek [emoji173]️ też mamy używany i nie mam zastrzeżeń po 9 mcach używania.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć Ciocie [emoji7][emoji7]
1509776909-d8cb6899faaca907-aaaaaa.jpeg

Sara 2200, Tobiasz 1730. Na razie jest tak sobie. Są na wsparciu oddechu i sondy do żołądka. Ja obolała po cięciu. Ale mega szczęśliwa [emoji7] [emoji7]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć Ciocie [emoji7][emoji7]
1509776909-d8cb6899faaca907-aaaaaa.jpeg

Sara 2200, Tobiasz 1730. Na razie jest tak sobie. Są na wsparciu oddechu i sondy do żołądka. Ja obolała po cięciu. Ale mega szczęśliwa [emoji7] [emoji7]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom

Patrzę i nie wierzę, becze jak głupia - gratuluję Ci bardzo, z dzieciaczkami na pewno wszystko będzie dobrze. Mamusia niech dochodzi do siebie... Z całego serca Ci gratuluję jesteście już w komplecie teraz to już będzie tylko coraz to lepiej :tak:
 
Cześć Ciocie [emoji7][emoji7]
1509776909-d8cb6899faaca907-aaaaaa.jpeg

Sara 2200, Tobiasz 1730. Na razie jest tak sobie. Są na wsparciu oddechu i sondy do żołądka. Ja obolała po cięciu. Ale mega szczęśliwa [emoji7] [emoji7]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
Ojej jaka niespodzianka :D Śliczne dzieciaczki
emoji7.png
Niech będą silne i niech rosną. Gratuluję Ci bardzo. Wracajcie do zdrowia.
Super od rana zobaczyć takie zdjęcie
emoji7.png
emoji7.png
Chciałaś dotrwać do środy z tego co pamiętam a tu już :)
 
reklama
Do góry