reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Dzięki dziewczyny:* to idąc dalej w tym temacie- gdzie trzeba składać wniosek o urlop 80%- w ZUS czy u pracodawcy i jaki jest na to termin? Czy można przed porodem to załatwić czy dopiero po?

Alina jeśli masz normalna umowę na czas nieokreślony lub określony ale nie wygaśnie w czasie trwania urlopu to ma pewno u pracodawcy. Wydaje mi się że w ciągu 14 dni od porodu, ale lepiej jak najszybciej. Sa dwie opcje: możesz teraz być na zwolnieniu do czasu porodu, a potem zaraz po nim przejść na urlop, albo złożyć podanie pod koniec ciąży (co wydaje mi się że szkoda go marnować teraz skoro zwolnienie jest 100% platne I bardziej się przyda jak dzieciaczki się urodza).
 
A ja mam takie pytanie intymne do Was? Kochacie się jeszcze? Ja zapomniałam się spytać lekarza czy mogę. Mój mąż wraca w niedzielę, bo był za granicą i człowiek by chciał i się boi.
My od trzeciego miesiąca mamy zakaz od lekarza:( najpierw miałam plamienie lekkie po, a później już ze względu na ryzyko przedwczesnego porodu.
 
Alina jeśli masz normalna umowę na czas nieokreślony lub określony ale nie wygaśnie w czasie trwania urlopu to ma pewno u pracodawcy. Wydaje mi się że w ciągu 14 dni od porodu, ale lepiej jak najszybciej. Sa dwie opcje: możesz teraz być na zwolnieniu do czasu porodu, a potem zaraz po nim przejść na urlop, albo złożyć podanie pod koniec ciąży (co wydaje mi się że szkoda go marnować teraz skoro zwolnienie jest 100% platne I bardziej się przyda jak dzieciaczki się urodza).
Też nie widzę sensu żadnego wykorzystywać macierzynski pod koniec ciąży, skoro mam pełne l4. Także przygotuję sobie teraz wniosek i zaraz po porodzie wyślę do pracodawcy.
 
Pewnie że stresuje, ja wciąż powtarzam sobie że jeszcze nie jestem gotowa psychicznie na to wszystko. Z jednej strony człowiek ma już dość tych wszystkich dolegliwości i chciałby mieć już to za sobą, a z drugiej dociera do niego że wtedy się wszystko zacznie.
Ja dzisiaj byłam w szpitalu, żeby zorientować się jak tam wszystko wygląda,. łącznie z dojazdem i parkingiem bo nigdy tam nie byliśmy. I powiem Wam że to mnie jeszcze bardziej zestresowalo bo uświadomiłam sobie, że to już tuż tuż.. cały czas się boję, że przegapie jak poród się zacznie.
 
U mnie bóle brzucha po magnezie i no spie przeszły. Tylko plecy pobolewają. Chciałabym dociągnąć do przyszłej środy. Wtedy będzie już równo 36 tygodni. Jakoś sobie ubzdurałam, ze dopiero wtedy Maluchy będą naprawdę gotowe do przywitania ze światem. Już niedługo będę miała moje Słoneczka w ramionach[emoji7][emoji7]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom

Cieszę się że Ci przeszło :) oby było jak sobie życzysz, ale pamiętaj że już teraz są naprawdę bezpieczne, także bądź spokojna i staraj się spędzić miło ostatnie luźne dni ;)
 
Ostatnia edycja:
Ja dzisiaj byłam w szpitalu, żeby zorientować się jak tam wszystko wygląda,. łącznie z dojazdem i parkingiem bo nigdy tam nie byliśmy. I powiem Wam że to mnie jeszcze bardziej zestresowalo bo uświadomiłam sobie, że to już tuż tuż.. cały czas się boję, że przegapie jak poród się zacznie.

Każda z nas pewnie się boi coraz bardziej z każdym dniem, to normalne. Ale bądź spokojna chociaż o to że na pewno nie przegapisz, nawet jeśli na początku inaczej odbierzesz te sygnały to w końcu będziesz wiedziała że to. Zobaczysz :)
 
A ja mam takie pytanie intymne do Was? Kochacie się jeszcze? Ja zapomniałam się spytać lekarza czy mogę. Mój mąż wraca w niedzielę, bo był za granicą i człowiek by chciał i się boi.

A jak u Ciebie z szyjka? Miewasz jakieś bóle.?
Ogółem w ciążach bliźniaczych raczej lekarze nie są za tym żeby współżyć...ale myślę że jeśli u Ciebie ciąża przebiega dobrze, szyjkę masz zamknięta i dluga to raczej nie powinien być to problem.
Ja np mam zakaz przez całą ciążę niestety ale ja miała trochę problemów z początku.
 
Hej dziewczyny,ja miałam tez wczoraj kiepska nockę,nie mogłam spać znów kręgosłup bol,brzuch i te skurcze,wypiłam magnez sobie i jakoś później zasnęłam,już jest mega ciężko każdej z nas te ostatnie tygodnie ja bym chciała do 37 tygodnia wytrzymać albo nawet trochę więcej,dziś jest 34+3 jeszcze kilka rzeczy do przygotowania,ale jest już stresik i obawy i zmęczenie ta ciąża.
@Alina1987 ja siadałem co chwile,bo jak chodzę czy stoję to strasznie uciska na krocze :/
 
reklama
Hej :) Jeżeli chodzi o urlop to też zamierzam wykorzystać od razu całość z 80% wynagrodzeniem. Później pewnie przejdę na wychowawczy ale to jest jeszcze do przedyskutowania, zobaczymy jaka będzie sytuacja.
Co do współżycia to my przestaliśmy jak tylko dowiedzieliśmy się, że jestem w ciąży. Niby przeciwwskazań od lekarza nie było ale my postanowiliśmy, ze lepiej niczym nie ryzykować.

Odkąd dziewczyny mi się w brzuchu przestawiły mam gorsze noce, tzn niby śpię bez problemów ale zanim brzuch ułożę, żeby było komfortowo to trochę muszę się nawiercić. Zamówiłam dzisiaj trochę ciuszków z allegro bo mam bardzo mało rzeczy a jeszcze wózek, łóżeczka, pampersy, pielęgnacja itd. Muszę się do tego zmobilizować bo jestem w lesie. Myślałam, że po remoncie od razu zacznę zamawiać ale jakoś to odwlekam, nie wiem czemu.
Dobrej nocy dziewczyny :)
 
Do góry