reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

U mnie bóle brzucha po magnezie i no spie przeszły. Tylko plecy pobolewają. Chciałabym dociągnąć do przyszłej środy. Wtedy będzie już równo 36 tygodni. Jakoś sobie ubzdurałam, ze dopiero wtedy Maluchy będą naprawdę gotowe do przywitania ze światem. Już niedługo będę miała moje Słoneczka w ramionach[emoji7][emoji7]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom

Wiesz ogółem mówią że 35tc też już jest bezpieczny dla dzidziusia za większość dziecki urodzonych w 35tc jest zdrowa i nie ma problemów w przyszłości. Także wrazie czego nic się nie martw dzidzie nawet jakby chciały wyjść wcześniej to wszystko będzie dobrze :-) oczywiście trzymam kciuki żeby sobie siedziały u mamusi w brzuszku jak najdłużej ;-)
 
reklama
A właśnie mam do Was jeszcze pytanie o urlop macierzyński. Chce wziąć ten wydłużony ( czyli przy bliźniakach ok 15 miesięcy), ale wyczytuje w necie sprzeczne informacje. Moze któraś z Was orientuje się, czy finansowo bardziej opłaca się najpierw wziąć ten podstawowy płatny 100% i później przedłużyć go o ten dodatkowy 60%, czy od razu wypisać papiery na całość na 80% ?

Hej, to wszystko zależy czy chcesz mieć najpierw zabezpieczenie w postaci 100% średniego wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy, a potem znacznie niższe przez ponad pół roku, bo np. Rozwazasz powrot w tym okresie, czy jestes pewna ze zostaniesz przez caly ten okres z dziecmi i wolisz mieć niższe ale stale takie same przez cały okres urlopu rodzicielsko-macierzynskiego. Wowczas skladasz 1 wniosek na caly okres przed jego rozpoczęciem, a tak 2 oddzielne jeden a pod koniec drugi w wyznaczonym czasie. Ja osobiście składam 1 bo wiem że w pełni go wykorzystam i na 80% przez cały okres jego trwania.
 
Chodzi Ci pewnie o becikowe? Jest uzależnione od dochodów, nie mogą przekraczać jakoś ok 1900 zł na osobę w rodzinie.
A te bóle to regularnke się pojawiają? Bo jeśli tak to chyba bym jechała do szpitala. Położna mówiła też, że czasem objawem porodu jest biegunka, dlatego ja chodzę zestresowana bo od tygodnia ja mam:/ ale też duże dawki magnezu mogą ją powodować, myślę sobie że u mnie właśnie przez to..

Ja tak wieczoraj miałam że bolał mnie brzuch, miałam częstsze skurcze i dół kręgosłupa, mimo że leżę praktycznie większość dnia i nic nie robię. Ostatnio miałam 2 dni tak że kilka razy latalam do toalety, mimo że też mam raczej z tym problemy na codzień. Szczerze mówiąc nie przypisalam tego do porodu, bo nawet nie wiedziałam że to może być zwiastun. Uznałam że na pewno coś mi zaszkodziło, a wczoraj samo przeszło, więc chyba tak było. Ja też tak miewam kiedy się denerwuje, więc jakoś nie wzbudziło to mojego niepokoju. Ból i skurcze na tym etapie wszyscy mówią że mogą być i to normalne, więc ja cierpliwie czekam do wizyty w poniedziałek. Póki co nie działo się nic co by sprawiło żebym uzala że to ten czas że trzeba jechać do szpitala, no ale też u każdego jest inaczej. Jeśli cos bardzo Cię niepokoi to pojedź i upewnij się że wszystko jest ok.
 
aha dziewczyny jeszcze jedna opcja-podczas trwania urlopu macierzyńskiego można podjąć dodatkową pracę, więc jeśli ktoś chciałby i mógł to nie dość że otrzyma wynagrodzenie w związku z odbywaniem urlopu macierzysnkeigo to jeszcze wypłatę z kolejnego miejsca pracy, warunek jest taki (że obecny pracodawca musi wyrazić zgodę na to drugie miejsce zatrudnienia) i np. można podjąć jakieś dodatkowe zajęcie, pracę zdalną, czy na 1/4 etatu i sobie dorobić jest to wszstko zupełnie legalne)
 
@Shamel szyjkę miałam badaną we wtorek, była długa, twarda i zamknięta.w środę mam wizytę u swojego lekarza, to sprawdzi znowu na USG. A pasa na razie nie kupowałam, słyszałam różne opinie na i właśnie nie wiem co robić. W poniedziałek mam spotkanie z położna to ja podpytam o ten pas:) i czekamy na Twoje zdjęcie :)
Odebralam dziś wyniki, żelazo mam wysokie jak nigdy, więc super, tylko w moczu liczne bakterie i bardzo liczne nabłonki. Ehh pewnie teraz posiew:/
Na pewno nie będę skracać macierzyńskiego więc wezmę cały na 80%. Dziękuję Wam za podpowiedzi:*
 
A ja mam takie pytanie intymne do Was? Kochacie się jeszcze? Ja zapomniałam się spytać lekarza czy mogę. Mój mąż wraca w niedzielę, bo był za granicą i człowiek by chciał i się boi.
 
Też stresuje Was tak te kilka ostatnich tygodni??

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom

Pewnie że stresuje, ja wciąż powtarzam sobie że jeszcze nie jestem gotowa psychicznie na to wszystko. Z jednej strony człowiek ma już dość tych wszystkich dolegliwości i chciałby mieć już to za sobą, a z drugiej dociera do niego że wtedy się wszystko zacznie.
 
@Shamel szyjkę miałam badaną we wtorek, była długa, twarda i zamknięta.w środę mam wizytę u swojego lekarza, to sprawdzi znowu na USG. A pasa na razie nie kupowałam, słyszałam różne opinie na i właśnie nie wiem co robić. W poniedziałek mam spotkanie z położna to ja podpytam o ten pas:) i czekamy na Twoje zdjęcie :)
Odebralam dziś wyniki, żelazo mam wysokie jak nigdy, więc super, tylko w moczu liczne bakterie i bardzo liczne nabłonki. Ehh pewnie teraz posiew:/
Na pewno nie będę skracać macierzyńskiego więc wezmę cały na 80%. Dziękuję Wam za podpowiedzi:*

Jeszcze wracając do tego macierzyńskiego, tak sobie myślałam kiedy to ja podejmowałam decyzje po rozmowie z kadrową, że osobiście co z tego że tu 3 tygodnie będę miała dłużej płatne 100%, skoro później nagle mocno odczuje zmianę na 60%, a myślę że nie bardzo mogę sobie ma to pozwolić.
 
reklama
Tu link z najnowszymi zmianami w urlopie rodzicielskim:

Link do: Urlop rodzicielski w 2017 r. - zasady udzielania, wzór wniosku

Nie ma juz 8 dodatkowych tyg do macierzynskiego, teraz jest dluzszy rodzicielski. A zatem opcja 80% calosc jest teraz bardziej oplacalna.

No właśnie, to się zmienia co chwilę i dlatego ja po 3 artykule na tyle zglupialam, bo informacje były sprzeczne że dzwoniłam do zaprzyjaznionej kadrowej ktora wszystko mi wytlumaczyla, ale myślę też że każdy wybierze co wedlug niego będzie lepsze. Ja też się boje że przegapie przy 4 dzieci ten czas kiedy będzie należało go przedłużyć, dlatego nawet się nie zastanawiam :/
 
Do góry