reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Znowu dostaje kopniaki w żebro i żołądek, niedobrze mi więc od 4 już nie śpię:/
Z tymi wszystkimi lekami/ suplementami to też oczywiście wolałabym nie brać, mój mąż mówi że wyglądam teraz jak jego dziadkowie- porcja kilku tabletek rano, kilku wieczorem i mierzenie ciśnienia 3 razy dziennie. A nospe biorę regularnie dopiero ok 2 tyg, od kiedy miałam regularne skurcze, wczesniej wzięłam tylko kilka, jak już naprawdę brzuch mocno bolał. Tak samo niechętnie podchodziłam do antybiotyku, który musiałam brać w 1 trymestrze, no ale uznałam, że lekarz wie co robi..
@Marti92 daj znać, jak będziesz po wizycie u położnej:)
 
reklama
Ja Was Dziewczynki rozumiem, bo sama biorę czasem ale to naprawdę już musi mi dokuczać żebym wzięła tabletke ale ja biorę spasmoline na mnie no spa nie działa. Chyba że czuje że to są typowe bóle promieniujące od kręgosłupa to biorę paracetamol.
Hej. W pierwszej pojedynczej ciąży brałam nospe 3x1 od 15tc i 3x2 od 24tc. Córka miała przy porodzie mniej punktow apgar bo odjeto jej właśnie za napięcie miesniowe natomiast później żadnych takich problemow nie miała i jest zdrową 5 latka z prawidlowym napięciem miesniowym. Z blizniakami nie brałam wclar nospy a syn ma obnizone

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@marti to odzywaj się po wizycie. I trochę mnie uspokoilas z tymi skurczami, bo już myślałam, ze tylko ja tak mam.
Do tego teraz po nocy bolą mnie plecy w pasie. Leżenie to masakra. Oby szybciej przyszły tydzień, wizyta i decyzja co dalej.
@Kamiladion dzięki, ze się odzywasz[emoji4] Czasami dobrze posłuchać kogoś kto już to przeszedł i może udzielić jakichś wskazówek. A jak Twoje Maluchy? Karmisz piersią?

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam...na forum jestem juz jakis czas... Do tej pory bylaw na czerwcowych mamach... W poniedzialek dowiedzialam sie ze bija wemnie 2 serduszka... Narazie staram sie dojsc do ladu Z myslami ...jak by nie patrzec przezylam lekki szok... Mam juz 4 dzieci W tym jedno zaraz pelnoletnie... Nie ukrywam ze ciaza nie byla planowana... I troszke sie boje... PS -wiek 36 lat W poniedzialek na usg wyszlo 7 tydzien ..
 
IMG_20171031_064153.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20171031_064153.jpg
    IMG_20171031_064153.jpg
    267,7 KB · Wyświetleń: 426
@Weronika-monika3636 serdeczne gratulacje, wiem co czujesz, ja co prawda czwórki dzieci nie mam ale mam dwie małe córeczki 3 i 2 latka a tu jeszcze jedna ciąża i to bliźniacza. Teściowa moja urodziła bliźnięta w wieku 38 lat a w domu była szóstka dzieci :D
Nie Chcialabym zeby to zle zabrzmialo ale na zmiane jestem zalamana I wesola... Moze czasu potrzebuje :-)
 
Witam...na forum jestem juz jakis czas... Do tej pory bylaw na czerwcowych mamach... W poniedzialek dowiedzialam sie ze bija wemnie 2 serduszka... Narazie staram sie dojsc do ladu Z myslami ...jak by nie patrzec przezylam lekki szok... Mam juz 4 dzieci W tym jedno zaraz pelnoletnie... Nie ukrywam ze ciaza nie byla planowana... I troszke sie boje... PS -wiek 36 lat W poniedzialek na usg wyszlo 7 tydzien ..
Witaj i gratulacje ogromne [emoji9] [emoji9] Domyślam się, że w Twojej sytuacji może to być szok, ale za jakiś czas się z tym oswoisz. Teraz może być czasami ciężko, ale pomyśl o tym jak wesoło będzie kiedyś. I Świętach w tak dużym gronie... Sama mam czworo rodzeństwa i wiem o czy mówię. Jesteś silna, bo jestes baba i dasz rade [emoji9] [emoji9] [emoji7] [emoji7]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@marti to odzywaj się po wizycie. I trochę mnie uspokoilas z tymi skurczami, bo już myślałam, ze tylko ja tak mam.
Do tego teraz po nocy bolą mnie plecy w pasie. Leżenie to masakra. Oby szybciej przyszły tydzień, wizyta i decyzja co dalej.
@Kamiladion dzięki, ze się odzywasz[emoji4] Czasami dobrze posłuchać kogoś kto już to przeszedł i może udzielić jakichś wskazówek. A jak Twoje Maluchy? Karmisz piersią?

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
Dziciaki mają już rok także jedzą wszystko :) nie karmiłam kp.. przerosło mnie to. Dzieciaki urodziły się w 34tc i nie miały odruchu ssania przez prawie 12dni, a laktatorem nie umiałam rozbujac. Więc w sumie oprocz siary to były na mm

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam...na forum jestem juz jakis czas... Do tej pory bylaw na czerwcowych mamach... W poniedzialek dowiedzialam sie ze bija wemnie 2 serduszka... Narazie staram sie dojsc do ladu Z myslami ...jak by nie patrzec przezylam lekki szok... Mam juz 4 dzieci W tym jedno zaraz pelnoletnie... Nie ukrywam ze ciaza nie byla planowana... I troszke sie boje... PS -wiek 36 lat W poniedzialek na usg wyszlo 7 tydzien ..

Witaj :)
Znane mi uczucia, przeryczalam połowę ciąży. Też mam już 2 dzieci w domu i zdecydowanie potrzebowałam nawet dosc sporo czasu żeby się oswoić z ta myślą. Nie wspominając już o tym że niektórzy dowiadujac się w jakiej jestem ciąży gratulowali i zazdroscili że super że też by tak chcieli a inni reagowali "o ja ..., bedziecie mieli prz..." co sprawiało że czułam się jak jakaś patologia. Na polowkowym tak drzalam zeby wszystko bylo z nimi dobrze, ze chyba po raz pierwszy tak szczerze poczułam coś innego i wyszłam szczęśliwa z gabinetu. Teraz czekam na nich i modle się bym donosiła do bezpiecznego czasu i były zdrowe. To nie znaczy że nigdy nie mam gorszych dni i nie zastanawiam się jak to będzie, ale skoro już tak się stało to widocznie ktoś uznał że dam radę ;) głowa do góry, nie miej wyrzutów. Masz prawo byc przerażona, a z czasem zobaczysz że Ci przejdzie ;)
 
Do góry