reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Powiem Wam że śpię coraz gorzej, po 2-3 godziny w nocy, a mam wrazenie ze i to niezbyt twardo bo ciagle sie krece. W dzien przy swoich dzieciakach raczej nie jestem w stanie odespać więc jestem jak zombie. A co to będzie później, nikłe szanse że odespie przy blizniakach...
Wiem co czujesz z tymi nocami.Ja też nie mogę spać. Dziś to mnie tak brzuch boli że szok. Całą noc się kręciłam:( Teraz nie mogę zasnąć bo znowu boli i jeszcze się zadręczam, że tyle mam do zrobienia i nie czuję się na siłach...Ciężko mi.
 
reklama
Dzisiejszy dzien od poranka to mdlosci.. Oslabienie I wymioty... Jedyna zywnosc Kora toleruje to ciemne pieczywo Serek allmette I pomidory koktailowe... Leze I nie mam zamiaru wstac.... 4 ciaze za mna ale tak sie nie czulam...
 
Najbardziej przykre jest ze partner namawia na aborcje...nie wchodzi to w gre ale e tym wszystkim to kolejna igla wbita W glowe
Tak mi przykro, że takie słowa usłyszałaś od partnera. Nawet nie wiem jak skomentować... Dla niego to też szok i wie, że łatwo nie będzie, ale porozmawiaj z nim na spokojnie i powiedz co myślisz. To na pewno teraz zaskoczenie i musicie wszystko sobie poukładać, ale te Maluszki nie są tu niczemu winne...

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiem co czujesz z tymi nocami.Ja też nie mogę spać. Dziś to mnie tak brzuch boli że szok. Całą noc się kręciłam:( Teraz nie mogę zasnąć bo znowu boli i jeszcze się zadręczam, że tyle mam do zrobienia i nie czuję się na siłach...Ciężko mi.
Niczym sie nie zadreczaj. Teraz najwazniejsze sa dzieci i Ty. Bedziesz żałować, jesli cos sie stanie, bo nie potrafiłaś się powstrzymać przed odkurzaniem albo praniem. Leż i rośnij zdrowo[emoji7]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Weronika-monika3636 witamy na naszym forum :) Ach te początki ciąż bliźniaczych... Ja byłam tą szczęściarą, że praktycznie nie miałam mdłości, ale wiem od lekarza i innych bliźniaczych mam, że zazwyczaj mdłości w ciąży mnogiej są silniejsze niż w pojedynczej ciąży. Ale żeby nie było tak niesprawiedliwe, mnie męczyły okropne bóle głowy.
Co do namawiania przez partnera do aborcji, przykro mi, że nie masz od niego wsparcia jakie powinien Ci dać od samego początku ciąży. Pomijam już kwestię, że w naszym kraju aborcja bez wskazań jest nielegalna.
Dużo siły dla Ciebie, Weronika! Pisz do nas, a zawsze znajdziesz tu wsparcie :-*
 
@Weronika-monika3636 witaj , pociesze Cię że ja też mam już 2 córeczki i teraz spodziewając się kolejnej 2 też długo oswajałam się z tą wizją.
Za chwilę kończę 37 lat. Moje poprzednie ciążę przebiegały bezproblemowo i bezobjawowo ( jeżeli chodzi o wszystkie dolegliwości) za to teraz wszystkie zmory ciążowe dotykaja mnie ze zwielokrotnioną siłą. Mdłości do 4 miesiaca , teraz wszelakie bóle , hemoroidy, żylaki ech... szkoda gadać. Mam nadzieję że tak jak ja znajdziesz wsparcie na tym forum i poczujesz , że nie jesteś w swoich obawach sama. Dzieci to dar, najwieksze szczęście jakie może się przytrafić. Twój partner pewnie też musi się oswoić z nową sytuacją. Trzymam kciuki za Ciebie i twoje fasolki.
 
Byłam u tego nowego lekarza i mam bardzo mieszane uczucia. Lekarz miły, ale 15 min jak na pierwsza wizytę to chyba krótko. Zbadał mi tylko szyjkę na fotelu, zerknal w kartę ciąży, powiedział, że wszystko u mnie dobrze i generalnie tyle. Jak go spytałam, na kiedy widzi poród, to powiedział że to na bieżąco będzie określał i nie widzi sensu wysyłania mnie do szpitala w 36 czy 37 tc. Powiedział nawet, że jak wszystko będzie dobrze i szyjka długa to i w 40 tyg mogę rodzić. Trochę to dla mnie dziwne, bo wszyscy inni mówią, że przy ciąży bliźniaczej robi się CC tak do 38, bo później za duże ryzyko dla dzieci i matki. A i miałabym chodzić do niego teraz co tydzień na wizyty, do tego USG u innego lekarza w gabinecie obok, bo on nie robi USG i jeszcze ktg. Wiec taka jedna kompleksowa wizyta to bagatela 5 stówek co tydzień.. liczyłam się z tym, że to będzie kosztować, ale raz nie aż tyle, a dwa nie podoba mi się to jego podejście do terminu porodu. I sama nie wiem co o tym myślec, co byście zrobiły na moim miejscu? Dodam, że ten lekarz został mi polecony, jest zastępcą dyrektora szpitala, ale w sumie nie wiem czy to plus czy bardziej minus.


koszmarny lekarz! jakie 500zł? jaki 40tydzień??? pogięło go?
 
Wiem co czujesz z tymi nocami.Ja też nie mogę spać. Dziś to mnie tak brzuch boli że szok. Całą noc się kręciłam:( Teraz nie mogę zasnąć bo znowu boli i jeszcze się zadręczam, że tyle mam do zrobienia i nie czuję się na siłach...Ciężko mi.

O tak to też bywa flustrujące, czlowiek by chcial sam wszystko najlepiej, a nie może :/
 
Czesc. Jestem nowa na forum. Tydzien temu dowiedzialam sie ze beda blizniaki. Mam juz dwoch synow 6,5 oraz 2,5 roku. Jestem w wielkim szoku. Ciaza byla planowana - chcialam jeszcze coreczke a tu sie okazalo ze bede miala blizniaki.
Jestem po dwoch cc. Lekarz od razu wypisal l4. Jestem w 10 tygodniu. Fajnie ze jest forum na ktorym mozemy sie wspierac
 
reklama
Czesc. Jestem nowa na forum. Tydzien temu dowiedzialam sie ze beda blizniaki. Mam juz dwoch synow 6,5 oraz 2,5 roku. Jestem w wielkim szoku. Ciaza byla planowana - chcialam jeszcze coreczke a tu sie okazalo ze bede miala blizniaki.
Jestem po dwoch cc. Lekarz od razu wypisal l4. Jestem w 10 tygodniu. Fajnie ze jest forum na ktorym mozemy sie wspierac

Witamy w gronie trojpaczkow :)
Będziesz po 4 mama jak ja. Życzę aby ciąża przebiegała prawidłowo a Ty została swoje wymarzone zdrowe i śliczne dziewczynki :) Trzeba czasu ale będzie dobrze!
 
Do góry