reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dziewczynki mam do Was pytanie odnośnie tego twardnienia brzucha on wam twardnieje tylko na dole tak jakby podbrzusze czy cały nawet na górze?
@tusiaczzek1988 mi brzuch jak twardnieje to cały, ma wtedy taki dziwny powyginany kształt, a podbrzusze tak jakby robi się wklęsłe. I nie boli mnie to nic, trwa jakieś kilkanaście- kilkadziesiąt sekund.
Ważne żeby obserwować jak często brzuch twardnieje. Sama na sobie się przekonałam, że jak brzuch często twardniał to nawet jak nic nie bolało to w szpitalu zdiagnozowano to juz jako skurcze!
 
reklama
Dzięki dziewczyny,my skusiliśmy się na bugaboo donkey duo używany,ale na nowy to za dużo kasy i nigdy bym nie dała tyle za wózek a tu jednak mamy cały komplet,bo razem z fotelikami i adapterem. Mąż zawiózł do domu,bo mnie karetka zawieźli z jednego do drugiego szpitala,także zrobię zdj jak będę w domu mam nadzieje jutro wieczorem lub pojutrze. Wózek super składa sie do małych rozmiarów ( my mamy małe auto) leciutki zgrabny,wąski i ładny. Można używać dla jednego malucha tez, tu w Szwecji to jednak na topie ten wózek i większość nim jeździ.
Ja lepiej się czyje ciagle leki podają jeszcze do jutra wieczora,ja pokłuta a dziś jeszcze jedna dawka sterydów wieczorem mnie czeka. Kontrolują ciagle mnie,KTG, usg ,wszystkie badania teraz tylko czekam i mam nadzieje wrócimy do domu i dziewczynki posiedzą jeszcze z miesiąc w brzuszku.
@Marti92 cieszę się, że już lepiej się czujesz :-) Może już na weekend wypuszczą Was do domu.
Co do wozka te bugaboo donkey są super - nie dziwię się, że są popularne za granicą jednak na nasze polskie zarobki są zdecydowanie za drogie, więc nawet używany ciężko upolować bo po prostu jest ich mało. Mi się bardzo podobały też te wózki Greentom upp reversible, niestety nie mają wersji dla bliźniaków :-(
 
Dziewczyny, my też byliśmy dzisiaj u lekarza na kontroli i na szczęście wszystko jest dobrze!
Dzidziusie rozwijają się dobrze, do tego jak na 29+4 tc mają już ładne masy - chłopiec 1380g i dziewczynka 1420 g i dalej oba glowkowo:-) Krążek dobrze trzyma szyjkę, więc dostaliśmy pozwolenie na jeden króciutki spacer dziennie :D Jedyne co to wyszedł mi obecny cukier w moczu, więc muszę ograniczyć węglowodany (zabrali mi kawę, a teraz jeszcze słodycze?:c), a więc nie tylko słodycze, ale także soki, owoce itp.
 
Dziewczynki mam do Was pytanie odnośnie tego twardnienia brzucha on wam twardnieje tylko na dole tak jakby podbrzusze czy cały nawet na górze?
Mi twardnieje na samym dole jak mam skurcze, ale ostatnio jest ciągle twardy cały.Chyba dlatego, że dzieci tak rosną. Pod ręką można przez cały czas wyczuć jakąś część malego bobasa i stąd ta twardość.
 
@tusiaczzek1988 mi twardnieje cały i często przybiera wtedy dziwne kształty.
Byłam dzisiaj na kontroli u lekarza, szyjka się nie skraca, nadal 3,5 cm. I co najważniejsze z dzieciakami wszystko dobrze- tętna ok, przepływy też i sam lekarz zdziwiony tym, jak rosną- dziewczynka ma 2050, chłopak 1900, a dzisiaj mamy 31+0. Pozwiekszal mi dawki magnezu, luteiny i nospy, żeby brzuch nie bolał, nie twardniał i żeby wstrzymać ewentualne skurcze. Ale powiem Wam, że zaczynam się stresować, bo mówi że moja macica jest tak rozciągnięta, że poród to kwestia 2-4 tygodni.. i że nawet jakby urodziły się teraz to nie byłoby tragedii ale mamy wytrzymać jeszcze chociaż 2 tygodnie.. trochę mnie to przeraża, to dużo za wcześnie.
To pięknie rosną maluszki!:) Pewnie jeszcze troszkę dadzą radę posiedzieć w brzuszku.Będzie dobrze ;););)
 
Powiem Wam, że ja się już czuję tym wszystkim zmęczona. Twardy brzuch, bolące mięśnie brzucha kiedy przekładam się na bok i do tego drętwienie nogi w zależności od boku, na którym leżę.Aaa i jeszcze zgaga:D No masakra;) Boję się jak to będzie dalej i nawet już zaczęłam stresować się porodem. Dziewczyny ułożone główkowo i jest szansa na poród siłami natury, co dręczy mnie dodatkowo, bo wolałabym cesarke bezpieczną dla dzieci.
 
Dwa dni temu przyszli na swiat nasi chlopcy :) przez planowane cc. Okazali sie byc mniejsi niz z usg 2700 i 2200, ale oboje dostali po 10 punktow i od razu trafili do kangurowania do taty na klate. To byl 36 + 6. Teraz jestesmy w szpitalu, ja ciezko dochodze do siebie po cc, chlopcy sa na kp, ale duzo spia po tych morfinach ode mnie i innych i ciezko ich rozbudzic, ale wierze, ze damy rade. Hemoglobiny mam 9 i zobacze co jutro zdecyduja. Pozdrawiam wszystkie trojpaczki :)
 
Dwa dni temu przyszli na swiat nasi chlopcy :) przez planowane cc. Okazali sie byc mniejsi niz z usg 2700 i 2200, ale oboje dostali po 10 punktow i od razu trafili do kangurowania do taty na klate. To byl 36 + 6. Teraz jestesmy w szpitalu, ja ciezko dochodze do siebie po cc, chlopcy sa na kp, ale duzo spia po tych morfinach ode mnie i innych i ciezko ich rozbudzic, ale wierze, ze damy rade. Hemoglobiny mam 9 i zobacze co jutro zdecyduja. Pozdrawiam wszystkie trojpaczki :)
Gratulacje! Zdrowka zycze [emoji4]

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć dziewczyny, a ja znów spać nie mogę. Cały dzień bardzo bolało mnie krocze i mimo leżenia wcale nie było lepiej. W nocy z przygodami, bo napinał mi się brzuch i doszły jakieś skurcze. Wzięłam magnez i nospe, na szczęście puściło nad ranem. Dziś zakladam krążek i mam nadzieje że poczuje się bezpieczniej dzięki niemu i ze przede wszystkim pomoże przetrzymać ich dłużej.

Mamciachlopcow, wspaniale - gratuluję i życzę szybkiego powrotu do pełni sił :)
Podeślij zdjęcie jak dojdziesz do siebie.

Nemeyeth, bardzo dobre wieści. Wdychaj świeże powietrze i ciesz się spacerkami ;)

Ola_28.12 chyba już wszystkie na tym etapie mamy podobne dolegliwości i obawy, dlatego mamy siebie :)

@Marti92 i Ariska, życzę żeby wszystko było dobrze i żebyście wróciły jeszcze to domku. Trzymajcie się!
Marti, świetny wózek wybrałaś :)To był jedyny który brałam pod uwagę jeśli miałabym mieć jeden obok drugiego. Jednak w Polsce nawet używana sięga kwot grubo powyżej 4000, więc odpadł.
 
Do góry