reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

@mamciachlopcow gratulacje, super, że dzieci zdrowe i od razu do taty trafiły:) jak już wrócisz do sił, pochwal się zdjęciem:)
@Ola__28.12 stres związany z porodem to już chyba niestety będzie coraz większy, ale damy radę:) i też strasznie boję się, że każą rodzić mi naturalnie, mam nadzieję ze synek już się nie obróci, jest teraz po położony miednicowo, więc na dzień dzisiejszy wychodzi bezpieczna dla nich cesarka.
@Necia0 myślę że ten krążek na pewno psychicznie nieco Cię uspokoi. A co do twardnienia i skurczy to lekarz zalecił mi na wczorajszej wizycie brać na noc zawsze nospe i aż 4 tabletki magnezu i rzeczywiście dzisiaj w nocy pod tym względem było ok.
Ale powiem Wam, że dzisiaj w nocy pierwszy raz od kiedy jestem w ciąży popłakałam się z bólu. Mała tak wepchala nóżki mi pod żebra, że nie mogę leżeć, w nocy przespałam łącznie max 2godziny. Żebro mam tak obolałe, że dotknąć go nie mogę i ból promieniuje na plecy. w nocy spacerowałam po mieszkaniu ale nie chce zabrać tych nóżek. Może któraś z Was miała podobnie ma jakiś sposób na ten ból?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Niop z tym puchnięciem rąk i nóg to uważaj, a kiedy masz spuchnięte tylko wieczorem czy cały czas, ważne żeby po odpoczynku opuchlizna zeszła jeśli nie to warto by było kontrolować ciśnienie może to być coś od nadciśnienia, albo też warto zrobić sobie wyniki z krwi INR i D-DIMERY. Niby puchnięcie w ciąży to normalna przypadłość ale jednak trzeba to kontrolować moja siostra miesiąc przed porodem leżała w szpitalu z zakrzepica żyły udowej też jej puchły nogi...
Ja walizkę spakuję pewnie na dniach bo to już 32tc...
Opuchlizna na nogach się zmniejszyła, palce nadal mam spuchnięte i drętwieją. Nie przechodzi mi po odpoczynku, a ciśnienie mam 110/70 więc dobre. Dzisiaj będę widziała się z lekarzem, to mu zgłoszę, ale pewnie machnie ręką :)
 
Też nie mogę spać brzuch boli , w pachwinach boli a jeszcze tyle tygodni przede mną. Dzieciaki szaleją jak tylko zmieniam pozycje z lewego na prawy bok a na plecach to już im sie w ogóle nie podoba.
Mamciachlopcow gratulacje , dużo zdrówka życzę.
Nemeyeth wytrzymaj jeszcze troszkę, przynajmniej ząbki będziesz miała zdrowe
Ola_28.12 nawet nie wiesz jak ja mam dość , ale wszystkie te niedogodności wynagrodzą wspaniałe dzieciaki
@Marti92 trzymam kciuki za Was. Bedzie dobrze.
Necia0 oby było wszystko ok po tym krążku zgodnie z twoimi oczekiwaniami.
MUSI BYĆ DOBRZE DZIEWCZYNY
 
Hej dziewczyny. Mi się udało zmrużyć oko w końcu w nocy to a to siku a to się kroplówka skończyła,na KTG w nocy i teraz tez mnie obudziła a jesze spała. Moj mąż to ma wakacje,bo śpi jeszcze :p Ostatnia dawkę sterydów dostałam wczoraj,skurczy nie było wiec muszę tylko ten lek do końca przyjąć chyba jeszcze do wieczora dziś i jak nie będzie skurczy to do domku. A plecy mnie bolą od tego leżenia a nie mogę sobie pochodzić,brzuch coś tak jak na okres mnie tez pobolewa a tak ogólnie to wszystko Ok z dziewczynami.
@Necia0 wlasnie my zapłaciliśmy na polskie 4 tys około za używany,ale i tak za ta cenę tu nie kupilibyśmy nowego wózka z gondolami i fotelikami wiec fajnie a mountain buggy tez uzywany nie wiele taniej by wyszedł a do auta by się nie zmieścił.
Miłego dnia !
 
Alina1987 a ile nospy kazał brać? A w dzień przyjmujesz Magnez? Bo ja mam przepisany 3x2 tabl. I nospe w razie potrzeby 2 jednorazowo. Dziś porozmawiam z lekarzem czy coś więcej można brać na to.
 
Alina1987 a ile nospy kazał brać? A w dzień przyjmujesz Magnez? Bo ja mam przepisany 3x2 tabl. I nospe w razie potrzeby 2 jednorazowo. Dziś porozmawiam z lekarzem czy coś więcej można brać na to.
Nospe mam brać 3x1, magnez mam 2 tabletki rano i 4 wieczorem. Do tego jeszcze zwiększył dawkę luteiny dopochwowo 3x1. Trochę jestem przerażona ilością, ale w końcu to lekarz, prowadził nie jedną ciążę bliźniacza więc mu wierzę, że wie co robi. Zwłaszcza że ta moja macica jest już na maxa naciągnięta, mówi że trzeba zapobiegać skurczom i twardnieniu brzucha. Chciałabym bardzo wytrzymać do końca 36 tyg, ale małe są szanse na to że względu na wielkość dzieci.
 
No to w sumie magnezu masz taka sama ilość tylko w innych dawkach, nospe też. Z tym że ja biorę w razie potrzeby 2 jednorazowo. A luteiny nie dostałam wcale, ale pewnie dziś przy założeniu krążka mi przepisza. Życzę Ci żebyś wytrzymała tak długo jak sobie zaplanowalas, rozumiem stres bo też mi towarzyszy. Musimy pamiętać jednak że na pewne rzeczy i tak nie będziemy miały wpływu, najważniejsze żeby dzieci były zdrowe :*
 
A Necia jaka masz dawkę magnezu w jednej tabletce? Bo ja aż 300 i wydaje mi się, że końskie dawki tego magnezu mam brać..nospe też na początku doraźnie tylko miałam, ale ze ostatnio w nocy ciągle bolał mnie brzuch to kazał brać regularnie żeby zapobiegać bólowi.
Daj znać, jak już będziesz miala założony krążek i oby dzidzie nas wszystkich wytrzymały w brzuchach tyle, ile sobie zaplanowalysmy.
 
Hej dziewczyny. Mi się udało zmrużyć oko w końcu w nocy to a to siku a to się kroplówka skończyła,na KTG w nocy i teraz tez mnie obudziła a jesze spała. Moj mąż to ma wakacje,bo śpi jeszcze :p Ostatnia dawkę sterydów dostałam wczoraj,skurczy nie było wiec muszę tylko ten lek do końca przyjąć chyba jeszcze do wieczora dziś i jak nie będzie skurczy to do domku. A plecy mnie bolą od tego leżenia a nie mogę sobie pochodzić,brzuch coś tak jak na okres mnie tez pobolewa a tak ogólnie to wszystko Ok z dziewczynami.
@Necia0 wlasnie my zapłaciliśmy na polskie 4 tys około za używany,ale i tak za ta cenę tu nie kupilibyśmy nowego wózka z gondolami i fotelikami wiec fajnie a mountain buggy tez uzywany nie wiele taniej by wyszedł a do auta by się nie zmieścił.
Miłego dnia !
@Marti92 ja jak byłam w szpitalu to pod dwóch prawie nieprzespanych nocach byłam tak zmęczona, że bez względu na to czy robili mi badanie czy kroplówkę podpinali to otwierałam na chwilę oczy i dalej spałam :D Miłego dnia!
 
reklama
@Marti92 ja jak byłam w szpitalu to pod dwóch prawie nieprzespanych nocach byłam tak zmęczona, że bez względu na to czy robili mi badanie czy kroplówkę podpinali to otwierałam na chwilę oczy i dalej spałam :D Miłego dnia!

Może głupie pytanie kochana, ale właśnie zobaczyłam ten krążek i jestem przerażona jego wielkością... jak to możliwe żeby go nie czuć i żeby to nie bolało?
 
Do góry