reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dobry wieczór.
To i ja się przywitam.
Pierwsze USG miałam w 4tyg 6d i były dwa zarodki, ładnie się zapowiadające. W poniedziałek jadę zobaczyć czy biją dwa serduszka :) to moja pierwsza ciąża.... zawsze planowaliśmy jedynaka tylko i wyłącznie :) Los chyba chce inaczej :) Obaw masa.... czy podołam
 
reklama
Dziewczyny, szybko się melduję. Urodziłam tydzień temu, jednak cc w 38+4tc. Filip 47 cm 2780g, Feliks 50 cm 3030g, po 9/10. W szpitalu miałam kryzys za kryzysem, w domu o wiele lepiej. Jedyny problem to że ciągle na mnie śpią i ledwo co mogę wyjść do wc. Ale jakoś żyjemy :)
Gratuluję piękna waga maluchów i z tego co wywnioskowałam szybko wyszliście do domku? Ja również mam cc na 38tc i już się doczekać nie mogę ☺ a obaw z dnia na dzień przybywa ☺.
Pozdrawiam
 
Dobry wieczór.
To i ja się przywitam.
Pierwsze USG miałam w 4tyg 6d i były dwa zarodki, ładnie się zapowiadające. W poniedziałek jadę zobaczyć czy biją dwa serduszka :) to moja pierwsza ciąża.... zawsze planowaliśmy jedynaka tylko i wyłącznie :) Los chyba chce inaczej :) Obaw masa.... czy podołam
Witamy nową mamuśke ☺ bądź dobrej myśli,nie stresuj się i pamiętaj że słabym kobietom los bliźniaków nie zsyła ☺
 
Hej dziewczyny,nie było mnie trochę,bo ostatnio troche stresów i zajęta,wczoraj miałam takie skurcze,ale na szczęście przeszły,dziś odpoczywam.
Witam nowe mamusie widzę,ze trochę tu Was przybyło.
Co do bólów po bokach takich kłuć to tez tak mam,dzidzie są coraz większe i już uciskają i kopia we wszystko zwłaszcza zebra czy pęcherz bolą jak się wiercą.
Miłej nocy ;)
 
Hej dziewczyny,nie było mnie trochę,bo ostatnio troche stresów i zajęta,wczoraj miałam takie skurcze,ale na szczęście przeszły,dziś odpoczywam.
Witam nowe mamusie widzę,ze trochę tu Was przybyło.
Co do bólów po bokach takich kłuć to tez tak mam,dzidzie są coraz większe i już uciskają i kopia we wszystko zwłaszcza zebra czy pęcherz bolą jak się wiercą.
Miłej nocy ;)

Również witam wszystkie nowo przybyłe podwójne mamusie :-)
@Marti92 ja z niedzieli na poniedziałek i potem praktycznie cały poniedziałek aż do późnego popołudnia nie czułam się zbyt dobrze. Kłucia po bokach oraz w innych miejscach jest już moim chlebem powrzednim. Ale do tego w nocy właśnie z nd-pn chyba zanim zasnęłam to z 2-3h pobolewal mnie brzuch potem przestal i zasnęłam. I od rana znowu bóle wróciły i do tego jeszcze kręgosłup. Także cały poniedziałek przeleżałam. Zjadłam rozkurczowy, to ból brzucha minął chyba po godzinie potem jeszcze wzięłam paracetamol i kręgosłup po następnej godzinie odpuścił. To nie były takie bole jakieś bardzo silne ale czuła je i to mnie denerwowało dlatego wzięłam coś rozkurczowego a potem przeciwbolowego, takie podobne do słabej miesiączki.
I oprócz tego jeszcze mi z trzy razy w nocy brzuszek stwardniał co raczej na leżąco mi się nie zdarzało jeszcze... W piątek mam wizytę kontrolną u mojej pani doktor więc pewnie wszystko dokładnie posprawdza, może zaleci ktg. Zobaczymy:-)
Jak tam decyzja o wózku?
 
Hej dziewczyny. Miłego dnia i powodzenia jeśli ktoś ma wizyty dziś
@tusiaczzek1988 no ja tez wczoraj wzięłam paracetamol i dopiero zasnęłam,ale spałam słabo,teraz pije mleko i spróbuje się kimnąć jeszcze ;) brzuch już coraz częściej twardnieje i nie idzie tez się ułożyć do spania wygodnie No i dziewczyny sie kręcą bardzo tez i matkę kopia :p a kręgosłup to masakra ja już zmęczona,ale co tam możemy sobie ponarzekać w końcu nosimy dwa maleństwa a to obciążenie jest! A z wózkiem to jestem w lesie jeszcze ostatnio odpuściłam,taka zmęczona i trochę stresów,ale bardziej prawdopodobne jest,ze kupimy tu używany bugaboo donkey albo mountain buggy,ale ciężko znaleźć ładny i zadbany w rozsądnej cenie,zobaczymy,bo u nas to nigdy nie wiadomo ;)
 
Mimo tych bóli dziewczyny zazdroszczę wam już tych kopniaczków :-p ja się ich już nie mogę doczekać:D dziś zaczynamy 11 tc:) na razie czuję się super:D jutro wraca mój doktorek z urlopu i będę wiedziała kiedy wizyta;-) ;) już się doczekać nie mogę:) a z drugiej strony boję się strasznie:(
 
Hej dziewczyny :)
Ale nam się grupa powiększa. Super. Nowym dziewczynom gratuluję dzieciaczków. Oby się wszystkie zdrowo rozwijały :)
Moje dziewczyny też coraz bardziej aktywne się robią, kopniaki i rozciąganie idzie im świetnie, ale póki nie boli to nie narzekam, dobrze, że są ruchliwe.
W przyszłym tygodniu mąż obiecał, że pomaluje w końcu nasz pokój i połozy nową podłogę więc już się nie mogę doczekać, aż zacznę kompletować wyprawkę. Portfel bardzo na tym ucierpi ale jak robiłam wstępny kosztorys to mi wyszło, że z zaskórniaczków starczy :D
Ciągle znajduję w internecie jakieś nowe rzeczy i teraz nie wiem czy kupować to co już wybrałam czy coś innego. Tylko ja taka niezdecydowana jestem? Szkoda, że nie jestem milionerką :D :D :D
 
Hej dziewczyny, jestem tu nowa ale nie wiem czy nie za szybko tu trafiłam:) to moja 3 ciąża, 8 tydzień, pierwszą wizytę mam dopiero jutro a narazie tylko jakieś dziwne przeczucie czy aby nie jest to ciąża bliźniacza pierwsze co mnie zastanowiło to gruba i wyraźna krecha na teście już w pierwszym dniu spodziewanej@, poza tym piersi bolą mnie od samego początku i to naprawdę bardzo:(:(, do tego okropne mdłości, chociaż nie wymiotuje, ale w poprzednich ciążach tak nie miałam, może się trochę nakręcam (Chciałabym aby się potwierdziły moje przeczucia) aczkolwiek z tego co czytałam w necie raczej nie mam predyspozycji do ciąży bliźniaczej ( od strony mamy takich nie było, jestem raczej niska i szczupła;)) dodam tylko że przed zajściem w ciążę miałam wkładkę domaciczną, udało się zajść w pierwszym cyklu po wyjęciu. Napiszcie co o tym myślicie. Pozdrawiam cieplutko:-) :)
@Nika823 witamy :-) Myślę, że na podstawie grubości kreski na teście czy budowy ciała ciężko stwierdzić,czy będą to bliźniaki czy jeden maluch. Ja spodziewam się blizniat, a mi testy pokazywały tylko cień cienia drugiej kreski (robiłam betę z krwi żeby w mieć pewność, że na pewno nic mi się nie przywodziło) ;) Co do mdłości, to praktycznie mi nie dokuczały, więc nie ma reguły, w rodzinie mojej i męża bliźniaki też nie występują :) Kiedy masz wizytę u ginekologa? Pozdrawiam i dużo zdrówka dla Was :happy:
 
reklama
No to byłaś w lepszej sytuacji bo u mnie jest jeden pęcherzyk ciążowy z dwoma zarodkami:) boję się, że będzie to ciąża na jednym łożysku ( czyli ryzyko podkradania sobie jedzonka) a co najgorsze jeszcze w jednym worku owodniowym ( kolizja pępowinowa itd) :( jutro zaczynam 11 tc:) jestem na razie dobrej myśli:) ale już się nie mogę doczekać tej wizyty:| dziewczyny czy Wy też miałyście takie duże brzuchy?:szok: ja mam teraz taki jak w pierwszej ciąży gdzieś w 17 tc:szok:
@cynamonek26 ja co prawda jestem w pierwszej ciąży, więc nie mam porównania, ale też miałam wrażenie że ten brzuszek dosyc szybko mi rósł. Niektórym kobietkom w pojedynczych ciążach to w 5 m-cu jeszcze brzuszka nie widać...:)
 
Do góry