reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

@cynamonek26 gratulacje! Dużo zdrowia dla Ciebie i dzidziusiów. Nie czytaj za dużo w necie, bo tylko będziesz niepotrzebnie się zamartwiać. Dbaj o siebie i spokojnie czekaj na wizytę u ginekologa. A powiedz, męczą Cię mdłości i inne początkowe objawy?
Dziękuję bardzo:* Dodam jeszcze że mam 6-miesięcznego synka :D chcieliśmy z mężem dzieci rok po roku ale bliźniaków się nie spodziewaliśmy:-D mały jest zdrowy i od początku bardzo grzeczny, a poza tym pierwszą ciąże zniosłam super do samego końca i poród też wspominam super:) co do mdłości to tak jak w pierwszej ciąży są leciutkie czasami rano:) ale nie codziennie:) tak w 5-6 tc strasznie bolało mnie podbrzusze:/ale już jest ok:) no i trochę cierpię na bezsenność :szok: (a pierwszą ciąże przespałam):-D to czy sobie poradzę to się nie boję bo wiem że dam radę:) mam męża, który we wszystkim mi pomaga i mieszkamy z teściami :) a poza tym mam ogromne wsparcie wśród rodzeństwa:) na razie nie mogę się doczekać wizyty żeby już wiedzieć jakiego typu jest ta moja ciąża:(
 
reklama
@cynamonek26 witamy w naszym gronie i gratuluję:) nie denerwuj się na zapas, a z internetrm wiadomo jak to jest- trzeba filtrować informacje, inaczej wszystkie byśmy tu się tylko zamartwiały.
W sumie do pokoiku dziecięcego mam już wszystko, co niezbędne, będzie trzeba tylko go urządzić. Chce jeszcze dokupić lampkę i obrazki, już upatrzone, czekam tylko na przelew z ZUS, bo coś się ociąga ;)
Dziękuję:* mam pytanie: dziewczyny brałyście jakieś witaminy od początku ciąży? tzn ja biorę oczywiście kwas foliowy, żelazo i magnez ( łapią mnie skurcze w łydkach) :/ wyniki badań mam super i lekarz mówił, że żadnych leków nie potrzebuję:/ oczywiście staram się zdrowo odżywiać:)
 
@mwanna Piękny kącik urzadzilas dla swoich dziewczynek. Zamawialas może komplet do łóżeczek z MikoMinky? Kojarzę wzory, a też mi się bardzo podobały rzeczy od nich ;-)
Pościele zamawiałam od Polskiego producenta Mamo-tato od lat jej używam-pierwszą kupiłam 6 lat temu dla synka i zakochałam się w super jakości.
Witam nową mamuśke- nie czytaj zbyt wiele bo można się załamać powiem Ci coś co usłyszałam w 9tc na izbie przyjęć "jeśli ciąża jest silna to przetrwa-sama nic więcej nie zrobisz " także bądź dobrej myśli
 
Dziękuję bardzo:* Dodam jeszcze że mam 6-miesięcznego synka :D chcieliśmy z mężem dzieci rok po roku ale bliźniaków się nie spodziewaliśmy:-D mały jest zdrowy i od początku bardzo grzeczny, a poza tym pierwszą ciąże zniosłam super do samego końca i poród też wspominam super:) co do mdłości to tak jak w pierwszej ciąży są leciutkie czasami rano:) ale nie codziennie:) tak w 5-6 tc strasznie bolało mnie podbrzusze:/ale już jest ok:) no i trochę cierpię na bezsenność :szok: (a pierwszą ciąże przespałam):-D to czy sobie poradzę to się nie boję bo wiem że dam radę:) mam męża, który we wszystkim mi pomaga i mieszkamy z teściami :) a poza tym mam ogromne wsparcie wśród rodzeństwa:) na razie nie mogę się doczekać wizyty żeby już wiedzieć jakiego typu jest ta moja ciąża:(
@cynamonek26 koniecznie daj znać jak już będziesz wiedziala po wizycie co tam nosisz, bo też jesteśmy ciekawe i trzymamy mocno kciuki :-) U mnie od razu widać było 2 osobne pęcherzyki ciążowe :-D
 
Dziewczyny, szybko się melduję. Urodziłam tydzień temu, jednak cc w 38+4tc. Filip 47 cm 2780g, Feliks 50 cm 3030g, po 9/10. W szpitalu miałam kryzys za kryzysem, w domu o wiele lepiej. Jedyny problem to że ciągle na mnie śpią i ledwo co mogę wyjść do wc. Ale jakoś żyjemy :)
@wehikulchrzanu GRATULACJE dla świeżo upieczonej mamy :) Ładnie udało Ci się je donosić. Filipek, Feliks - witajcie na świecie!:-D
 
@cynamonek26 koniecznie daj znać jak już będziesz wiedziala po wizycie co tam nosisz, bo też jesteśmy ciekawe i trzymamy mocno kciuki :-) U mnie od razu widać było 2 osobne pęcherzyki ciążowe :-D
No to byłaś w lepszej sytuacji bo u mnie jest jeden pęcherzyk ciążowy z dwoma zarodkami:) boję się, że będzie to ciąża na jednym łożysku ( czyli ryzyko podkradania sobie jedzonka) a co najgorsze jeszcze w jednym worku owodniowym ( kolizja pępowinowa itd) :( jutro zaczynam 11 tc:) jestem na razie dobrej myśli:) ale już się nie mogę doczekać tej wizyty:| dziewczyny czy Wy też miałyście takie duże brzuchy?:szok: ja mam teraz taki jak w pierwszej ciąży gdzieś w 17 tc:szok:
 
Dziewczyny, szybko się melduję. Urodziłam tydzień temu, jednak cc w 38+4tc. Filip 47 cm 2780g, Feliks 50 cm 3030g, po 9/10. W szpitalu miałam kryzys za kryzysem, w domu o wiele lepiej. Jedyny problem to że ciągle na mnie śpią i ledwo co mogę wyjść do wc. Ale jakoś żyjemy :)
Gratulację! zazdroszcze:) też chciałabym tyle dotrwać a tu dopiero 11tc:oo: dużo zdrówka dla Was i siły:*
 
Hej dziewczyny, jestem tu nowa ale nie wiem czy nie za szybko tu trafiłam:) to moja 3 ciąża, 8 tydzień, pierwszą wizytę mam dopiero jutro a narazie tylko jakieś dziwne przeczucie czy aby nie jest to ciąża bliźniacza pierwsze co mnie zastanowiło to gruba i wyraźna krecha na teście już w pierwszym dniu spodziewanej@, poza tym piersi bolą mnie od samego początku i to naprawdę bardzo:(:(, do tego okropne mdłości, chociaż nie wymiotuje, ale w poprzednich ciążach tak nie miałam, może się trochę nakręcam (Chciałabym aby się potwierdziły moje przeczucia) aczkolwiek z tego co czytałam w necie raczej nie mam predyspozycji do ciąży bliźniaczej ( od strony mamy takich nie było, jestem raczej niska i szczupła;)) dodam tylko że przed zajściem w ciążę miałam wkładkę domaciczną, udało się zajść w pierwszym cyklu po wyjęciu. Napiszcie co o tym myślicie. Pozdrawiam cieplutko:-) :)
 
reklama
Hej dziewczyny, jestem tu nowa ale nie wiem czy nie za szybko tu trafiłam:) to moja 3 ciąża, 8 tydzień, pierwszą wizytę mam dopiero jutro a narazie tylko jakieś dziwne przeczucie czy aby nie jest to ciąża bliźniacza pierwsze co mnie zastanowiło to gruba i wyraźna krecha na teście już w pierwszym dniu spodziewanej@, poza tym piersi bolą mnie od samego początku i to naprawdę bardzo:(:(, do tego okropne mdłości, chociaż nie wymiotuje, ale w poprzednich ciążach tak nie miałam, może się trochę nakręcam (Chciałabym aby się potwierdziły moje przeczucia) aczkolwiek z tego co czytałam w necie raczej nie mam predyspozycji do ciąży bliźniaczej ( od strony mamy takich nie było, jestem raczej niska i szczupła;)) dodam tylko że przed zajściem w ciążę miałam wkładkę domaciczną, udało się zajść w pierwszym cyklu po wyjęciu. Napiszcie co o tym myślicie. Pozdrawiam cieplutko:-) :)
Witamy:D daj koniecznie znać jak będziesz po wizycie:) co do przeczucia czy innych objawów nie pomogę ponieważ prócz pozytywnego testu ciążowego nic innego nie wskazywało na ciąże:p tzn test tak jak Ty zrobiłam w pierwszy dzień spodziewanej miesiączki i wyszła wyraźna kreska ale żadnych innych dolegliwości nie miałam:) a na wizycie byłam w szoku jak okazało się że są dwa serduszka:D
 
Do góry