reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Olive to okaże się na miejscu.
Nelcia super ze sie w koncu pokazal:)
Kapinka na pewno wkladki laktacyjne, majtki z siateczki lub te drugie(wielorazowe) kapcie, stanik do karmienia, klapki pod prysznic, zel lub mydlo do ciala i do higieny intymnej, pasta, szczoteczka, recznik duzy i maly(szampon, kosmetyki jak dluzej to i mozesz spakowac suszarke do wlosow chyba ze Ci nie potrzeba). Nie wiem co daje Twoj szpital-musisz sie zorientować-zadzwonic, pojechac.
Moga byc potrzebne(chyba ze daja) wklady poporodowe pampersy dla dzieci i chusteczki, (ja ne wszelki wypadek wzielam smoczki ale nie wiem czy uzyje). Ciuszki na wyjscie i moze na szpital. Najlepiej pytac w danym szpitalu.

Ja juz leze od wczoraj na patologii ciąży-bylo 36+5. Dostałam sterydy wczoraj dawkę i dzisiaj druga. Mialam miec cc 10-tego ale lekarz sie zakrecil i potem stwierdził ze 13 a ja chce11. Zobaczmy co powie wieczorem.
No i wczoraj na wizycie u mojej gin sie wazylam to przytylam 15 kg bez żadnej wagi spadkowej na poczatku. Tylek mnie boli od tych sterydow, a dzieciaki szaleją. Okazalo sie ze jak mi sie brzuch spina to mam skurcze-a myslalam ze tak po prostu jest a skurcze to i brzuch i kręgosłup a tu nie :szok:

Anita, jak tam u Ciebie? Jak pobyt w szpitalu?
 
reklama
Ja tam doświadczenia nie mam z takimi wózkami, ale bardziej mi odpowiada taki jeden za drugim baby jogger city. Myślę sobie ze jednak będzie mi łatwiej wjechać do sklepu czy gdzieś przejść po prostu. Konfiguracji z tego co patrzyłam jest bardzo wiele tego wózka a więc mi osobiście bardzo przypadł do gustu. Biorę także pod uwagę składanie i zajmowane miejsce w bagażniku i szczerze mówiąc zaskakują mnie jego rozmiary.
Nie jestem do końca pewna ale ten wózek o którym mówisz wydawał mi się taki malutki.
Ale jak wiadomo każdy upatrzy sobie co innego.
Powiedzcie mi co jaki czas macie wizyty u lekarza i czy przy każdej wizycie macie usg,badanie przepływów itd.
Bliźniaki to wasze jedyne dzieci czy macie już jakieś pociechy?
 
Hej dziewczyny.
Nie mam weny do nadrobienia ale czytam o wózkach ja wybrałam jeden obok drugiego.

My od wtorku juz w szpitalu. Ciśnienie skacze. :( dostalismy sterydy bo pisały się skurcze w pierwszym dniu pobytu. Teraz juz cisza szyjka długa trochę lejkowata.
Jest mi smutno nie wiem jak zniose przy dobrych wiatrach 5 tygodni :no::no:

Wizyty miałam co dwa tygodnie. To moja druga ciąża. W domu synek. Dziś mamy 30+0 a mój syn był już z nami 17 godzin.
Mamy sukces 17 godzinny :)
 
Ja mam wizyty już teraz co 3 tyg i usg za każdym razem, a jestem w 19 tyg. Nie mam więcej dzieciaczków, oprócz jednego Aniołka. A badanie przepływów itp miałam tylko na genetycznych w 12 tyg i teraz pewnie będę miała na połówkowych za tydzień.
 
Nie jestem do końca pewna ale ten wózek o którym mówisz wydawał mi się taki malutki.
Ale jak wiadomo każdy upatrzy sobie co innego.
Powiedzcie mi co jaki czas macie wizyty u lekarza i czy przy każdej wizycie macie usg,badanie przepływów itd.
Bliźniaki to wasze jedyne dzieci czy macie już jakieś pociechy?

Ja mam 14 tydzień ciazy i 3 wizyty juz za sobą (na każdej usg), ale kolejna za 3 tygodnie i tak mam mieć do 24-28 tygodnia. Kolejne Usg dopiero w 20 tygodniu teraz mam mieć.
Dzieci mam już dwoje, a więc to będzie istne szaleństwo...
 
Hej dziewczyny.
Nie mam weny do nadrobienia ale czytam o wózkach ja wybrałam jeden obok drugiego.

My od wtorku juz w szpitalu. Ciśnienie skacze. :( dostalismy sterydy bo pisały się skurcze w pierwszym dniu pobytu. Teraz juz cisza szyjka długa trochę lejkowata.
Jest mi smutno nie wiem jak zniose przy dobrych wiatrach 5 tygodni :no::no:

Wizyty miałam co dwa tygodnie. To moja druga ciąża. W domu synek. Dziś mamy 30+0 a mój syn był już z nami 17 godzin.
Mamy sukces 17 godzinny :)

Rzeczywiście nie jest to komfortowa sytuacja, ale najważniejsze że masz wsparcie.
Trzymam kciuki żeby było dobrze a czas szybko płynął.
 
Nie jestem do końca pewna ale ten wózek o którym mówisz wydawał mi się taki malutki.
Ale jak wiadomo każdy upatrzy sobie co innego.
Powiedzcie mi co jaki czas macie wizyty u lekarza i czy przy każdej wizycie macie usg,badanie przepływów itd.
Bliźniaki to wasze jedyne dzieci czy macie już jakieś pociechy?
Ja też jestem skłonna wózków jeden za drugim i raczej taki wybiorę. Ale jeszcze się rozglądam

U mnie wizyt na patologi ciąży co 2 tyg ż ust,u ginekolog co 3 tyg bez ust tylko sprawdzane tętno i szybka.

W domu córcia 10 lat Nikolka i synuś 8 lat Fabianek[emoji7]obecnie są na koloni i strasznie za nimi tęsknię [emoji52]


Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Natalia trzymaj się jak najdłużej!!!
Ja wizyty mam co 3 tygodnie na każdej usg i szyjka. Przepływy miałam tylko na prenatalnych. Jestem w 28 tc i mam już 10 letnią córcię.
 
Czesc dziewczynki.

W wtorek przezylam ogromny szok bo z jednego pikajacego serducha w 6tc+1 zrobily dwa pikajace serducha [emoji7]
Dzisiaj jest 8tc+1 i jestem kompletnie przerazona. Mam za soba jedna ciaze zakonczona poronieniem zatrzymanym stwierdzonym w 10tc i chyba przez to teraz okropnie sie stresuje.
Blagam wrecz o slowa otuchy i wsparcie bo sie psychicznie wykoncze do kolejnego USG.

Przepraszam za takie smety ale chyba mam gorszy dzien dzisiaj.

A tak ogolnie to jestem Ewa, mam 28 lat (rocznikowo 29) i mieszkam w Holandii. Mam dwoje "dzieci", niemeza i moja futrzana najmniejsza-najwieksza 3,5kg milosc - maltanke Poppi.
Mam nadzieje, ze dzieki Wam uda mi sie przetrwac najblizsze miesiace :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Czesc dziewczynki.

W wtorek przezylam ogromny szok bo z jednego pikajacego serducha w 6tc+1 zrobily dwa pikajace serducha [emoji7]
Dzisiaj jest 8tc+1 i jestem kompletnie przerazona. Mam za soba jedna ciaze zakonczona poronieniem zatrzymanym stwierdzonym w 10tc i chyba przez to teraz okropnie sie stresuje.
Blagam wrecz o slowa otuchy i wsparcie bo sie psychicznie wykoncze do kolejnego USG.

Przepraszam za takie smety ale chyba mam gorszy dzien dzisiaj.

A tak ogolnie to jestem Ewa, mam 28 lat (rocznikowo 29) i mieszkam w Holandii. Mam dwoje "dzieci", niemeza i moja futrzana najmniejsza-najwieksza 3,5kg milosc - maltanke Poppi.
Mam nadzieje, ze dzieki Wam uda mi sie przetrwac najblizsze miesiace :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Kochana ponad rok temu byłam w dokladnie takim samym szoku, a dziś dzieciaki mają 10 miesięcy!
Czy wiesz jaki rozdzaj ciazy? Ilu kosmowkowa i ilu owodniowa?
Od tego zależy spsob prowadzenia ciąży, ilość wizyt, ilość usg itp.
Powodzenie!

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry