reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Czesc dziewczynki.

W wtorek przezylam ogromny szok bo z jednego pikajacego serducha w 6tc+1 zrobily dwa pikajace serducha [emoji7]
Dzisiaj jest 8tc+1 i jestem kompletnie przerazona. Mam za soba jedna ciaze zakonczona poronieniem zatrzymanym stwierdzonym w 10tc i chyba przez to teraz okropnie sie stresuje.
Blagam wrecz o slowa otuchy i wsparcie bo sie psychicznie wykoncze do kolejnego USG.

Przepraszam za takie smety ale chyba mam gorszy dzien dzisiaj.

A tak ogolnie to jestem Ewa, mam 28 lat (rocznikowo 29) i mieszkam w Holandii. Mam dwoje "dzieci", niemeza i moja futrzana najmniejsza-najwieksza 3,5kg milosc - maltanke Poppi.
Mam nadzieje, ze dzieki Wam uda mi sie przetrwac najblizsze miesiace :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Witaj w klubie przerażonych i mocno zaskoczonych :)
Z doświadczenia wiem że potrzebowałam prawie miesiąca żeby emocje opadły i zacząć o tym myśleć inaczej. Nie jak o pechu jako że posiadam już 2 dzieci, tylko w bardziej racjonalny sposób, przecież tego nie da się przewidzieć. Teraz bardziej martwię się o to żeby wszystko było dobrze a reszta przecież musi się jakoś ułożyć i wierzę że tak będzie. Głowa do góry, nie jesteś z tym sama :)
 
reklama
@kamiladon
Poki co wiemy, ze jednojajowe i prawdopodobnie 2 owodniowe bo lekark widziala jakas przegrode miedzy malucham, chociaz ja nic nie widzialam [emoji28]
Dokladniejsze USG mam miec 20-ego lipca. Dzieci poko co maja identyczny rozmiar i co do dnia pod wzgledem ostatniej miesiaczki.

@Necia0 mi emocje opadly po jakichs 2 godzinach i juz sobie nie wyobrazam aby nie bylo dwoch maluchow [emoji7]. Jestem przerazona, ze cos pojdzie nie tak, jedna ciaze ju stracilam i nie wiem jakbym przezyla teraz strate dwojki dzieci na raz. Wizualizuje sobie je juz w lozeczkach zeby wiecej pozytywnej energii sciagnac :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Czesc dziewczynki.

W wtorek przezylam ogromny szok bo z jednego pikajacego serducha w 6tc+1 zrobily dwa pikajace serducha [emoji7]
Dzisiaj jest 8tc+1 i jestem kompletnie przerazona. Mam za soba jedna ciaze zakonczona poronieniem zatrzymanym stwierdzonym w 10tc i chyba przez to teraz okropnie sie stresuje.
Blagam wrecz o slowa otuchy i wsparcie bo sie psychicznie wykoncze do kolejnego USG.

Przepraszam za takie smety ale chyba mam gorszy dzien dzisiaj.

A tak ogolnie to jestem Ewa, mam 28 lat (rocznikowo 29) i mieszkam w Holandii. Mam dwoje "dzieci", niemeza i moja futrzana najmniejsza-najwieksza 3,5kg milosc - maltanke Poppi.
Mam nadzieje, ze dzieki Wam uda mi sie przetrwac najblizsze miesiace :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Witaj
Gratuluję serdecznie.
Każda z nas na początku przeżyła szok, niedowierzanie i ogrom stresu. Ja do 9tc plamiłam,płakałam i modliłam się o to by moje maluchy przeżyły. Usłyszałam od położnej "że jeśli ciąża jest silna to przeżyje" dojrzałam do tych słów choć nie były zbyt miłe po pewnym czasie i dziś mija mi 22 tc dalej się boję,stresuje itd. ale wiem że na wiele rzeczy nie mamy wpływu.Dbaj o siebie i zacznij myśleć pozytywnie a wszystko się ułoży.
3mam kciuki bardzo mocno
 
Jak przechodzilyscie ciaze? Mialyscie jakies komplikacje? Na cos powinnam zwracac uwage? Obcykalam sie w kwestii ciazy pojedynczej kompletnie nie biorac pod uwage, ze moze mnie dotyczyc mnoga [emoji23] i nie wiem co sie z czym je.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ja miałam.ciążę dwujajowa. Mialam cukrzycę ciążowa i cholestaze ale to sami miałam.w.ciazy pojedynczej także nie był to wynik ciąży mnogiej. Ja akurat nie miałam zadnych komplikacji oprócz pękniętego żebra w 34tc bo syn tak mnie kopnął.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czesc dziewczynki.

W wtorek przezylam ogromny szok bo z jednego pikajacego serducha w 6tc+1 zrobily dwa pikajace serducha [emoji7]
Dzisiaj jest 8tc+1 i jestem kompletnie przerazona. Mam za soba jedna ciaze zakonczona poronieniem zatrzymanym stwierdzonym w 10tc i chyba przez to teraz okropnie sie stresuje.
Blagam wrecz o slowa otuchy i wsparcie bo sie psychicznie wykoncze do kolejnego USG.

Przepraszam za takie smety ale chyba mam gorszy dzien dzisiaj.

A tak ogolnie to jestem Ewa, mam 28 lat (rocznikowo 29) i mieszkam w Holandii. Mam dwoje "dzieci", niemeza i moja futrzana najmniejsza-najwieksza 3,5kg milosc - maltanke Poppi.
Mam nadzieje, ze dzieki Wam uda mi sie przetrwac najblizsze miesiace :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Witam nowa mamę [emoji4]
Na co musisz się przygotować? Napewno na dość czeste wizyty[emoji5]
U mnie 27 t i jest mi coraz ciężej. Przez dzień muszę choć na 15 min zdrzemnąć bo nie funkcjonuje. Ostatnio dziewczyny kopią mnie cały czas po pęcherz czy to jest normalne? Miło czuje je i gory[emoji45]jedynie czasami w okolicach pępka. W pon mam echo serduszek a potem wizytę na patologii.

 
Ja dziś dziewczyny byłam na echo serduszek. Potwierdzili że ciąża jest o tydzień młodsza czyli nie 26t+4 Tylko 25t+4 . Dziewczyny rozwijają się prawidłowo. Jedna waży 819 g a druga 760g. Różnica jest podobno 7 % czyli bardzo mała. Żadnych nieprawidłowości w serduszkach nie zobaczyła lekarka. Dziewczyny zakrywaly rączkami serduszko i lekarka mówiła że uparte ale udało się [emoji3] zmieniły położenie na poprzeczne. U góry córcia ma głowę z prawej strony, na dole z lewej i rączkami mi bije po pecherzu [emoji2] kolejna wizyta na patologi 24.07. Ja dziś jestem padnięty ale bardzo się cieszę że wszystko ok [emoji16]
A co u Was? Jak się czujecie?

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja dziś dziewczyny byłam na echo serduszek. Potwierdzili że ciąża jest o tydzień młodsza czyli nie 26t+4 Tylko 25t+4 . Dziewczyny rozwijają się prawidłowo. Jedna waży 819 g a druga 760g. Różnica jest podobno 7 % czyli bardzo mała. Żadnych nieprawidłowości w serduszkach nie zobaczyła lekarka. Dziewczyny zakrywaly rączkami serduszko i lekarka mówiła że uparte ale udało się [emoji3] zmieniły położenie na poprzeczne. U góry córcia ma głowę z prawej strony, na dole z lewej i rączkami mi bije po pecherzu [emoji2] kolejna wizyta na patologi 24.07. Ja dziś jestem padnięty ale bardzo się cieszę że wszystko ok [emoji16]
A co u Was? Jak się czujecie?

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom

To fajnie że u Was wszystko ok.U nas 30t+5dni dzisiaj przyszliśmy do szpitala na sterydy dostałam pierwszą dawkę Deksawenu za 12 godz.następne kucie. A poza tym wszystko w porządku dziewczyny rozmawiają cisną na pęcherz non stop do łazienki itp. ale już niedługo myślę że 4,5 tygodni.Wagowo nabieram powoli niecałe 11kg od początku. Może teraz po tych sterydach bardziej napuchne .Nigdy nie miałam podawanych niby niema żadnych skutków ubocznych. A może któraś z Was miała kiedyś podawane ? jakieś skutki uboczne?
 
Ja miałam w obu ciazach podane i ze skutków ubocznych to przy cukrzycy strasznie wysokie cukry po sterydach miałam. Dzieciaki urodzone 34tc steryty podane w 31 i oddychaly same tylko.dobę były.w inkubatorach. Powodzenia!

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U mnie w środę będzie 20 tyg. W sobote mam połówkowe i trochę się stresuje. A i w Rosmanie promocja z kartą Rossnę.
1499712160-aaaaaa.png
 
Do góry