reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Necia0 czy usg robiła pani doktor Hamela? Jeśli tak to ja przez tą kobietę kilka razy prawie zawału w ciąży dostałam. W 20 tygodniu zameldowała mi że nie widzi kończyn u dzieci. Wiecznie miała problem na badaniach bo jej się źle dzieci układały. Zazwyczaj po usg u niej odrazu jechałam gdzieś prywatnie upewnić się że wszystko w porządku. Pani Hamela przez całą moją ciążę była strasznie rozczarowana że nie mam żadnych komplikacji. Była oburzona że nie chce robić aminopunkcji, chociaż nie bylo do niej wskazań.

Chodzę do dr. Niewiadomskiej i przyznam szczerze że mimo nienajlepszych opinii w internecie, póki co nie mam do niej zastrzeżeń. Jeśli chodzi o tą kość to rzeczywiście nie było jej widać, ponieważ jedno z dzieci ułożyło się w poziomie głową do dołu, ale przez cały czas mi powtarzała że będziemy próbowały do skutku codziennie i żebym się nie martwiła. Dziś cola pomogła, choć też trochę pomeczylysmy aż wreście dało za wygraną.
 
reklama
Necia0 ja do pani doktor Niewiadomskiej też nie mam zastrzeżeń, ale to nie ona usg robi ☺. Techników robiących usg jak ja chodziłam była dwójka. Do mężczyzny którego nazwiska nie pamiętam nie mam zastrzeżeń. A pani Hamela wrrrr, dla niej najistotniejsze było że jestem otyła i ona wiecznie nic na badaniach nie widziała. Jeżeli chodzisz na Karową to rozumiem nastawiasz się na poród naturalny?
 
Necia0 ja do pani doktor Niewiadomskiej też nie mam zastrzeżeń, ale to nie ona usg robi ☺. Techników robiących usg jak ja chodziłam była dwójka. Do mężczyzny którego nazwiska nie pamiętam nie mam zastrzeżeń. A pani Hamela wrrrr, dla niej najistotniejsze było że jestem otyła i ona wiecznie nic na badaniach nie widziała. Jeżeli chodzisz na Karową to rozumiem nastawiasz się na poród naturalny?

Ja byłam 1 raz prywatnie u dr. Niewiadomskiej i tam sama wykonywała mi usg. 3 dni później (czyli wczoraj)przez tą kość kazała mi zgłosić się do szpitala na Karowej, gdzie także poszła zrobić usg osobiście, a dziś także wykonywała je sama. Masz rację że tam jest dwóch lekarzy którzy robią usg i na polowkowe kazała mi się zapisać do jakiegoś Pana doktora, ale nazwiska nie pamiętam. Na szczęście nie będzie to ta o której piszesz ;)
Tak czy siak będę już do niech chodziła na wizyty na Karowa, a jak będę miała jakieś wątpliwości to wiem że zawsze mogę iść do niej prywatnie w razie czego, gdzie przyjmuje w czwartki.
U mnie naturalny poród nie wchodzi w grę, o czym mnie poinformowała. Jestem po dwóch cesarkach + operacja na tej samej bliznie. Zbyt duże ryzyko z moimi problemami...
 
Olive to okaże się na miejscu.
Nelcia super ze sie w koncu pokazal:)
Kapinka na pewno wkladki laktacyjne, majtki z siateczki lub te drugie(wielorazowe) kapcie, stanik do karmienia, klapki pod prysznic, zel lub mydlo do ciala i do higieny intymnej, pasta, szczoteczka, recznik duzy i maly(szampon, kosmetyki jak dluzej to i mozesz spakowac suszarke do wlosow chyba ze Ci nie potrzeba). Nie wiem co daje Twoj szpital-musisz sie zorientować-zadzwonic, pojechac.
Moga byc potrzebne(chyba ze daja) wklady poporodowe pampersy dla dzieci i chusteczki, (ja ne wszelki wypadek wzielam smoczki ale nie wiem czy uzyje). Ciuszki na wyjscie i moze na szpital. Najlepiej pytac w danym szpitalu.

Ja juz leze od wczoraj na patologii ciąży-bylo 36+5. Dostałam sterydy wczoraj dawkę i dzisiaj druga. Mialam miec cc 10-tego ale lekarz sie zakrecil i potem stwierdził ze 13 a ja chce11. Zobaczmy co powie wieczorem.
No i wczoraj na wizycie u mojej gin sie wazylam to przytylam 15 kg bez żadnej wagi spadkowej na poczatku. Tylek mnie boli od tych sterydow, a dzieciaki szaleją. Okazalo sie ze jak mi sie brzuch spina to mam skurcze-a myslalam ze tak po prostu jest a skurcze to i brzuch i kręgosłup a tu nie :szok:

Anita i Oska dziękuję za wsparcie, pozostałym także :)
Anita a za Ciebie trzymam kciuki!!! I daj znać jak będzie już po wszystkim :)
 
Olive to okaże się na miejscu.
Nelcia super ze sie w koncu pokazal:)
Kapinka na pewno wkladki laktacyjne, majtki z siateczki lub te drugie(wielorazowe) kapcie, stanik do karmienia, klapki pod prysznic, zel lub mydlo do ciala i do higieny intymnej, pasta, szczoteczka, recznik duzy i maly(szampon, kosmetyki jak dluzej to i mozesz spakowac suszarke do wlosow chyba ze Ci nie potrzeba). Nie wiem co daje Twoj szpital-musisz sie zorientować-zadzwonic, pojechac.
Moga byc potrzebne(chyba ze daja) wklady poporodowe pampersy dla dzieci i chusteczki, (ja ne wszelki wypadek wzielam smoczki ale nie wiem czy uzyje). Ciuszki na wyjscie i moze na szpital. Najlepiej pytac w danym szpitalu.

Ja juz leze od wczoraj na patologii ciąży-bylo 36+5. Dostałam sterydy wczoraj dawkę i dzisiaj druga. Mialam miec cc 10-tego ale lekarz sie zakrecil i potem stwierdził ze 13 a ja chce11. Zobaczmy co powie wieczorem.
No i wczoraj na wizycie u mojej gin sie wazylam to przytylam 15 kg bez żadnej wagi spadkowej na poczatku. Tylek mnie boli od tych sterydow, a dzieciaki szaleją. Okazalo sie ze jak mi sie brzuch spina to mam skurcze-a myslalam ze tak po prostu jest a skurcze to i brzuch i kręgosłup a tu nie :szok:
Dzięki kochana bedzie mi łatwiej. Ja ostatni poród 8 lat temu zdążyłam wszystko zapomnieć. Trzymam kciuki za Was i dawaj nam na bieżąco znać co i jak [emoji6]napewno będzie wszystko ok

 
Anita właśnie tak mi się wydawało, że jakaś dziewczyna jest bliska rozwiązania, a to Ty;) trzymam kciuki i też czekam na wieści:)
 
Przy naszych czesto sie odwracaja i to w dodatku na samym koncu u mnie od okolo 20 maja ulozone miednicowo. Wcześniej byly 69 potem poziomo tak a na koniec sie odwrocily miednicowo.
Wiesz na 100% Ci nie powiem(były chyba dziewczyny ktore rodziły sn przy 1k2o ale to chyba rzadko(lekarze nie chca brac odpowiedzialności gdzyby poszlo cos nie tak). Masz moze fb. Tam jestem w grupie bliźniakow i dziewczyny opisują nie tylko porody ale takze opieke kamienie itp. Moglabys sobie zobaczyc.
jak sie nazywa grupa? poszukam
 
Jestem drugi raz w ciazy, tym razem "podwojnej" i mam mnostwo pytan, watpliwosci itd
moze jest nas wiecej?

poza oczywistym :szok: jak ja sobie poradze;-)
to jestem ciekawa czy porod silami natury wchodzi w gre bo ja chyba wole cesarke tym razem
jak to jest z karmieniem piersia
czy powinnam szukac specjalnego ginekologa do prowadzenia ciazy?
a jak z wozkiem blizniaczym? jaki wybrac?
a poza tym mialam 2 usg i nadal nie wiem jaka to ciaza, to znaczy wiem, ze byla jedna owulacja, ale czy to znaczy ze blizniaki bede identyczne? tej samej plci? czy nie?
xxx
 
My zdecydowaliśmy się na Baby jogger mini city double-dlaczego? Chcieliśmy na początku Bebetto 42 ale po wielu rozmowach z różnymi mamami jak i sprzedawcami doszliśmy do wniosku że po 1.5 roku i tak będzie trzeba zmienić na wózek jeden obok drugiego bo dzieci będą się kopać będą mieć mało miejsca itd. A my jako rodzice nie damy rady podbijać pod krawężniki 22kg waga wózka plus waga maluchów lepiej odrazu kupić coś co wiele bliźniaczych mam uważa za wózek nr 1.
 
reklama
My zdecydowaliśmy się na Baby jogger mini city double-dlaczego? Chcieliśmy na początku Bebetto 42 ale po wielu rozmowach z różnymi mamami jak i sprzedawcami doszliśmy do wniosku że po 1.5 roku i tak będzie trzeba zmienić na wózek jeden obok drugiego bo dzieci będą się kopać będą mieć mało miejsca itd. A my jako rodzice nie damy rady podbijać pod krawężniki 22kg waga wózka plus waga maluchów lepiej odrazu kupić coś co wiele bliźniaczych mam uważa za wózek nr 1.

Ja tam doświadczenia nie mam z takimi wózkami, ale bardziej mi odpowiada taki jeden za drugim baby jogger city. Myślę sobie ze jednak będzie mi łatwiej wjechać do sklepu czy gdzieś przejść po prostu. Konfiguracji z tego co patrzyłam jest bardzo wiele tego wózka a więc mi osobiście bardzo przypadł do gustu. Biorę także pod uwagę składanie i zajmowane miejsce w bagażniku i szczerze mówiąc zaskakują mnie jego rozmiary.
 
Do góry