reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Ja juz mam wszystko oprocz biustonoszy do karmienia i pieluch jednorazowych. Zaczelam w 18 tc.
Niestety postepuje sIUGR. dzis gorzej niz wczoraj. Modle sie chocby o 2 tyg
 
reklama
Ja juz mam wszystko oprocz biustonoszy do karmienia i pieluch jednorazowych. Zaczelam w 18 tc.
Niestety postepuje sIUGR. dzis gorzej niz wczoraj. Modle sie chocby o 2 tyg

Alia najważniejsze czy jesteś w dobrym szpitalu z 3 stopniem referencyjności. Nie takie maluchy dochodzą do siebie wiec na pewno wszystko bedzie dobrze :)
 
AliaMaris ja zaczęłam wszystko kupować od 26 tc,oczywiście przez net ze względu na leżenie :)no i mama mi też troszkę pokupila. Mam już nawet pampersy :) brakuje mi tylko wanienki. Powiedz mi to za zespół o którym piszesz sIUGR?
 
Doczytałam covdo za zespół, u mnie też między dziećmi jest 200 gram różnicy a do tej pory byli raczej równi, ale lekarka mówiła ze wszystko Oki teraz i ja się zaczynam martwić :(
 
AliaMaris w którym tc jesteś?
Enni nie martw się, bo 200g to jeszcze nie jest dużo. Ja byłam w takiej samej ciąży (w zeszłym roku urodziłam) i z tego co pamiętam u mnie było ok 300g różnicy (tak wychodziło na USG), a po urodzeniu 25g. Zawsze trzeba pamiętać, że wyliczenia z USG nie są w 100% precyzyjne. Wystarczy, że jeden parametr zostanie źle zmierzony i już wychodzą różnice. U mnie jedna z córek, była ułożona bardzo nisko, głową cały czas wchodziła w kanał rodny i ciągle był problem z pomiarami u niej. Pewnie dlatego wychodziły te różnice. Ale są to oczywiście ciąże wysokiego ryzyka i musicie na siebie dmuchać i chuchać.
Co do wyprawki, ja zaczęłam podobnie jak jjka. Nie wyobrażam sobie zostawić tego mojemu mężowi :-).

Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki. Bądźcie dobrej myśli.
 
Pytałam o tę wyprawkę bo to fajna sprawa wybierać samemu. Ostatnio jak jechaliśmy na wizytę to zucilismy okiem w Ikei na łóżeczka żeby wyrazie czego mąż wiedział, które ma wybrać
 
Adb7 dzięki :) myślę że jakby było coś nie tak to by mi lekarka powiedziała :) Jak sobie rodziłas z maluszkami po powrocie do domu? Była potrzebna pomoc? Szczerze troszkę się boję czy podołamy z mężem.Mam juz synka 12 letniego no ale on był jeden także było Oki:)

AliaMaris trzymam kciuki,będzie dobrze kochana,musi być dobrze. Jak badają ilość wód plodowych? Przez usg?
 
reklama
Tak, ilość wód płodowych mierzy sie podczas usg.

AliaMaris - u mnie byl podobny poziom wód płodowych i to bylo wskazanie do cięcia. 4 dni po usg wzięli mnie na stol. Różnica w masie płodów wynosiła 400g
 
Do góry