reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Justynia na moje nie ma się co wygłupiać. Tyle wytrzymałaś to te parę dni też dasz radę. Pamiętaj, że każdy dzień więcej to ogromny plus dla maluszków. A poza tym jeżeli coś byłoby potem nie tak to nie wybaczyłabyś sobie. Trzymam kciuki, dasz radę :tak:. Wiem, że końcówka jest ciężka, ale Ty chociaż jesteś w domu. Leż póki możesz i zbieraj siły na opiekę nad Twoją trójką.

Dziewczyny u mnie na początkowych usg od razu było wiadomo, że jednojajowe. Problem mieli jedynie z ustaleniem owodniowości. Mnie z kolei trochę martwi podobieństwo dziewczynek-nie dość, że bliźniaczki to jeszcze identyczne, wszystko wspólne-nawet wygląd.
 
reklama
Witam Was dziewczyny. Mam pytanie odnośnie wzdęć bo ja już powoli nie daję rady, cokolowiek bym nie zjadła to mój brzuch jest jak balon, w dodatku bardzo bolesny, czasem łapią mnie takie kolki,że nie mogę się ruszyć, a espumisan nie zawsze pomaga. Nie wiem już jak sobie z tym radzić, to dopiero 3 miesiąc, aż boję się mysleć co będzie dalej. Czy macie jakieś sposoby na złagodzenie tej dolegliwości?
 
Ostatnia edycja:
Dolores, też Ci nie pomogę. Mnie to ominęło, a jak teraz mam wrażenie przejedzenia to po prostu robię sobie herbatę miętową.
Na pewno powinnaś pić dużo wody. Wiadomo, woda rozrzedza, myślę, że "tamto" też ;-)

Jestem już po usg, i jestem przeszczęśliwa, z dziećmi wszystko ok. jedno waży 600 gr, drugie 550. To większe to chłopak, mniejsze - dziewczynka. I - o dziwo - z prawej strony, gdzie myślałam ze chłopak, co mnie tak kopie to okazało się być dziewczynką :laugh2:
Szyjka długa, 5 mm, więc też super
 
milla76
super że po wizycie wszystko ok :-D teraz to juz na 100% są dwujajowe hehe i waga tez super jak na ten tydzień ciąży :szok:

multimama2
zacznę się bać odzywać przed porodem, nie chce nic mówić ale miałam (kiedyś) zamiar dociągnąć tak dług jak ty :-) choć nie wiem jak Ty to zrobiłaś bo ja od rzeczy codziennych mam zadyszkę dziś np. przy objedzie :baffled:, widziałam zdj. Twoich maluchów na wątku rozpakowanych mam - i moja mała ma takiego samego pieska szmatkę/przytulankę jak Twój mały :-)

Na razie grzecznie będę czekać do wt. (mam wizyty u gin.) maluchy muszą podrosnąć bo 2300 (tydzień temu) to mało, Wydaje mi sie że maluchy mało przybierają - zobaczymy teraz. Nie ukrywam zaczynają mnie nerwy zjadać. No i szaleje na allegro hehe dziś kupiłam koce do wózka (gondoli), do fotelików mam śpiworki z owczej wełny :-D no i jestem na bieżąco z każdą gazetką sklepowa hehe

aaaa KASIAMAMA !!! żyjesz??
 
Ostatnia edycja:
mila super! gratulacje, po cichu trochę zazdroszczę tego synka :sorry: duże masz bąbelki!

dolores ja też miałam duży problem ze wzdęciami, że nie raz nie mogłam aż sie ruszyć z bólu...brałam espumisan po 2 kapsułki, czasem pare razy na dzień, on nie jest szkodliwy dla dzieci - teraz już mi to przeszło, oby tobie też odpuściło.

A ja mam taki brzuch ;) tak jak mila pisała mi sie wydaje duuużo większy niż na zdjęciu ;)
IMG_3687.jpg

Do mnie już jedzie wózek :rofl2:
 

Załączniki

  • IMG_3687.jpg
    IMG_3687.jpg
    19,4 KB · Wyświetleń: 60
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny.
Żyję, żyję ale od środy znowu jestem w szpitalu. Zaczęłam krwawić i położyli mnie od razu na porodówce, ale po 3godzinnym ktg i dokładnym badaniu stwierdzili, że z dziewczynkami wszystko ok. Teraz leżę na patologii, nie wiem jeszcze jak długo... a te krwawienie to podobno stan zapalny nadżerki, która zrobiła mi się w ciąży :wściekła/y:

Pozdrawiam wszystkie mamy.
Justynia trzymaj się kochana!!!

Aha...nie dam rady dalej ogarniać naszej tabeli, więc jeśli któraś ma ochotę przejąć dowodzenie to będę wdzięczna :)
 
Kasiamama
No właśnie tak coś przeczuwalam ze za długo się nie odzywasz. Ale poza krwawieniem cos się dzieje- rozwarcie albo z szyjką? No i proszę kolejki pilnować a nie jakas anarchia :-) uwazaj na siebie i oby jak najdłużej w 3-paku
 
reklama
Na szczęście poza krwawieniem (które jest juz minimalne dzisiaj) wszystko ok :) Czekam grzecznie na swoją kolejkę. Dziewczynki mają już po 1956g i 1921g ale mam nadzieję, że grzecznie poczekają jeszcze co najmniej 3 tygodnie!!!
 
Do góry