reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

jjka - Trzymajcie się! Myślami jestem z Wami, na pewno wszystko będzie dobrze!!.Jesteś w jakims dobrym szpitalu? Kiedyś pisałam o koleżance, która urodziła 1,4 kg malucha, i on własnie skończył rok i wszsystko u niego dobrze. A ona własnie miała termin na początek stycznia, a urodziła na początku listopada a rodziła na Madalińskiego.
Musi byś wszystko dobrze, dbaj o siebie i nie denerwuj się za bardzo (wiem, że to łatwo powiedzieć). Ja mocno trzymam kciuki

Celina zaraz dopisuję Twoją datę:
1.Justynia88229.listopad.13
2.Kasiamama30.grudzień.13 (24 grudnia)
3.Aneszka812.styczeń.14 (30 grudnia)
4.Jjka5.styczeń.14
5.Karmelova7.styczeń.14
6.Napierajka8.styczeń.14 (20 grudnia)
7.Effcia12311.styczeń.14
8.Hannah342.luty.14
9.Katherine_mag26.luty.14
10.Maya1215.marzec.14
11.Milla7615.marzec.14
12.Julianna20.marzec.14
13.Marczitka25.marzec.14
14.Misiarska2.kwiecień.14 (30 marca)
15.Gabi00423.kwiecień.14
16.KasiaZG30.kwiecień.14
17.Nanka4.maj.14
18.Nana7ma10.maj.14
19.Paulinka_uk10.maj.14
20.KPe00715.maj.14
21.Adb715.maj.14
22.Anulfka20.maj.14
23.Monika_8324.maj.14
24.Dolores3231.maj.14
25.Liskaaa14.czerwiec.14
26.Celina8618 czerwiec. 14
27.Edytka8424 czerwiec. 14

 
reklama
jjka
trzmam kciuki aby wszystko jakoś się ułożyło &&&& najważniejsze że jesteś w szpitalu i już podają sterydy teraz każda doba dla maluchów jest ważna. do momentu aż wody nie pójdą jest dobrze. Odzywaj się jak się czujesz !!

a dziś mój mąż odebrał wypis (dopiero) i okazało się że mam antybiotyk dopochwowy!!!! :szok: bo wynik posiewu przyszedł po moim wypisie i nikt nie raczył mnie o tym powiadomić! a co jak bym za 2 tyg wypis odebrała :no: i takim oto sposobem leki będę miała zrobione dopiero na wt!! czyli tydzień od diagnozy- tak ciężko było pielęgniarce zadzwonić :dry: a co najciekawsze na wypisie nie ma słowa o wyniku posiewu i o tym dla czego mam brać ten lek - wiec nawet nie wiem co mi wyhodowano :baffled:


 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny trzymajcie się jak najdłużej :) Justynia pewnie czas Ci się dłuży, ale to normalne. Teraz miło wspominam okres ciąży, chodziłam wyspana,dużo czasu dla siebie,chociaż teraz z moimi dziewczynami nie mam na co narzekać ,bo są na prawde grzeczne.
GORĄCO WAS WSZYSTKIE POZDRAWIAM:-)
 
Justynia to jest cala prawda o naszej sluzbie zdrowia. Zero dobrej woli, robia to co musza i nic wiecej. Ale zeby zapombiec o tak waznej rzeczy to dla mnie nie do wyobrazenia.
 
jjka trzymam mocno kciuki abyś jak najdłużej wytrwała w trójpaku &&&&

Justynia postaraj się posłuchać męża ;-) no mi się nie udało, bo on chciał na połowę października, ale bobasy sobie wybrały 1go :-D

Milia gratulacje parki :-)

Julianna piękny brzuszek!

piękna lista nam się zrobiła! pozdrawiam wszystkie bliźniakowe mamusie!
 
flis12053 dłuży to mało powiedziane, czuję sie jak na bombie zegarowej - a teraz od wczoraj tak sobie myślę że to mógł nie być czop śluzowy tylko wydzielina od infekcji :baffled: eh...., gotadoa wizja 18.11 może być przyjęłam ją do wiadomości, ale wczoraj dzwoniłam do mojego gin. jak dostałam tą tajemniczą receptę, przeczytałam mu zalecenia z wypisu a on do mnie że nie będziemy mnie hospitalizować przed cc jak by nic się nie działo tylko czekamy do KOŃCA!! Aż się bałam co znaczy dla niego do końca - 40tc :szok:?? W wt. mam wizytę może będzie mi kazał odstawić leki rozkurczowe, to sądzę że max 2 dni i porodówka bo czasem mnie skurczę na lekach biorą a co dopiero bez.
 
Cześć dziewczyny, goście mnie nawiedzili więc nie miałam czasu przez 2 dni poczytać co u was.
jjka, trzymam mocno kciuki za waszą trójeczkę, mam nadzieję że leki zadziałają i maluszki poczekają jeszcze. Jesteśmy w tym samym wieku ciążowym, a ja chciałabym jeszcze ze 3 tyg chociaż wytrzymać.
Justynia, zależy jaka bakteria lub grzyb ci wyszło z posiewu. Jeśli są to paciorkowce z grupy B (Streptococcus), to stosuje się tylko profilaktykę okoloporodową (dostajesz antybiotyki w szpitalu), jeśli grzyby (np Candida) to można wziąć globulki dopochwowe wcześniej. A jaki antybiotyk ci zapisali?
 
Dostalam globulki dopchwowe robione na zamówienie w aptece a augumentinem. Moja cora miała ten antybiotyk na angine hehe ale w płynie. A co mi wychodowali właśnie nie wiem bo wypis był gotowy 2 dni przed wynikiem posiewu i nie ma w nim ani słowa o samym wyniku ani leku. telefonicznie mi nic nie chcą powiedzieć a jechać nie mam sił no chyba ze juz bym tam została.
 
Ostatnia edycja:
Justynia augmentin to amoksycylina+kwas klawulonowy co sugeruje zakażenienie jakimś paciorkowcem. Leczy się w zasadzie tylko paciorkowce z grupy A i B bo one są najgroźniejsze. A kobietom pod koniec ciąży robi się posiew w kierunku GBS (paciorkowce beta-hemolizujące z grupy B np. Streptococcus agalactiae) bo są groźne dla dziecka i matki podczas porodu. Augmentin stosuje się też przy anginie i innych zakażeniach bo ma dość szerokie spektrum działania.
 
reklama
Napierajka
wymaz na GBS wyszedł negatywny, a wymaz na GBS-a miałam pobierany dzień przed pobraniem wymazy na posiew tzn. w czw., a równo z wymazem na posiew trafił na bakteriologie tzn. w sob. (w pt. bakteriologi nie pracowała bo 1.11). Jednym słowem coś tam jest eh... choć w poprzedniej ciąży pomimo GBS-a nie byłam leczona przed ani po porodzie. Dostałam tylko antybiotyk do porodu aby małej nie zarazić.
 
Do góry