reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

gotadora, jak wizyta u diabetyka?

husky, juz w domu ze swoimi pieknosciami?

dziewczyny mnie tez ostatnio twardnieje czesto brzuch, az nie moge odetchnac i nie moge stac, ale nie bola jak skurcze (najczesciej jak mam przygotowac obiad lub posprzatac ;-))
 
reklama
Paolka808, ale te skurcze jak u ciebie wyglądają? U mnie to się objawia takim twardnieniem brzucha, nic to nie boli. Na razie mam spokoj, w sobote ide na badanie połówkowe i poproszę o zbadanie szyjki (mój lekarz prowadzący jest na zwolnieniu lekarskim do polowy września). Ale jakby sytuacja się powtórzyła to jadę od razu na IP.

Napierajka, super, ze ci boleści przeszly. Ale nie szarżuj za bardzo w domu ze sprzątaniem i praniem :-)
 
Ineska aaa szkoda gadać :-( ta moja doktor to jakaś nawiedzona jest. Miałam trzy wyniki powyżej 120, najwięcej 135 i ona chce mi insuline podawać... dostałam ten pen, recepte, ale mam jeszcze pomierzyć cukier do piątku, zadzwonić do niej i podać wynik - musiałabym jechać,ale że muszę leżeć więc powiedziałam,że ważniejsze jest dla mnie leżenie niż jeżdżenie na taką wizytę. Mój dr mówił,że nie przepiszą mi glukozy jak będę mieć wynik do 140 a tu proszę - już chcą mi dać insulinę. Uważam,że to przesada i nie zamierzam się kuć dodatkowo. Także nawet jak mi wyjdzie te ciut powyżej to jej nie powiem.
 
I po USG. Dziewczynka 880g a chłopiec 900g wiec ładnie i równo rosną:) tylko niestety przez te skurcze skrocila mi sie szyjka z 35mm na 25mm, ale podobno to jeszcze bezpieczna długość. Na razie w szpitalu zostaje do piątku, a potem zobaczymy...
Jjka początkowo mialam tak, ze tylko brzuch mi twardnial, ale teraz to czuje takie niezbyt bolesne spinanie brzucha. Twardy brzuch to juz prawie u mnie norma
 
Paolka808
eh ja też mam tyle skurczów :( i powoli bolesnych- mam wizytę w wt- zobaczymy co lekarz powie. Na razie tylko grożę mojemu M że jak mnie nie odciąży to pojadę na wakacje na patologie a on sam zostanie z przygotowaniami :-D trzymaj się tak dzielnie i informuj jakie masz zalecenia :) a co do wagi to bardzo ładna jak mam USG za tydzień (z terminem porodu jesteśmy równo) wiec liczę że maluchy koło 1 kg będą miały.

gotadora
oj ja bym z zaleceniami nie dyskutowała - ale ja mam taki wrodzony brak buntu przed decyzją lekarską - a nie czytałam nic na temat cukrzycy ciążowej wiec nie wypowiadam się. SUPER że mąż już w domu :tak: będziesz miała łatwiej - tylko pamiętaj nos worki jutowe i krzyżuj nogi musisz jeszcze trochę ponosić :-D

aneszka81
witam! i gratuluje podwójnego szczęścia :)

Paolka808
super że powoli się wszystko układa :) jeszcze chwila i będziecie w domu

No a co do mnie,skurcze dalej mnie męczą :( laptop odmówił posłuszeństwa wiec zadziej bywam, odliczam godziny do wizyty .. eh...:baffled:
 
Ostatnia edycja:
Justynia myślę,że mój doktor prowadzący ma większą wiedzę od doktor diabetolog, która wygląda na bardzo młodziutką. Skoro mój lekarz powiedział,że mogę jeść do 140 to znaczy,że mogę. I skoro on powiedział,że ważniejsze jest abym jadła i nie chudła, więc ja jemu ufam a nie diabetolog. Była dziś też u mnie położna środowiskowa i również potwierdziła,że diabetolog przesadza. Że insulinę włącza się od 160, no że można włączyć od 140. A insulina to jest już ostateczność.
 
reklama
Dokładnie, plus to że Twój lekarz prowadzący patrzy na ciążę jako na całość, na zdrowie Twoje i dzieci i nie może skupiać się na jednym aspekcie. A pani diabetolog najwyraźniej jest nadgorliwa i chce się wykazać...
 
Do góry