reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

naczyłaam się :) ale mało napiszę. tylko tyle, ze niespodziewanie szybko wyrósł mi brzuch.. już mam taki jak z poprzedniej ciązy w 5 miesiącu.. zaczynam się bać co bedzi edalej... ;-)
U mnie tez podobnie z tym brzuszkiem, nic nie było, a jak nagle wystrzelił to praktycznie z dnia na dzien przestałam sie mieścić w swoje ubrania. Zaczełam sie rozglądać za ciązowymi. Tak sobie własnie probuje przypomniec w ktorym miesiacy mialam taki brzuszek w poprzedniej iazy i myslę, ze tez tak gdzies 5, może początek:tak:
 
reklama
Witajcie dziewczyny tydzien temu dowiedziałam sie ze bede miała blizniaki, jestem kompletnie zielona w tym temacie:) nie miała doczynienia z blizniętami w najblizszym otoczeniu, wiec moze od Was sie czegoś naucze:)
Narazie to mam wiele obaw bo wiadomo taka ciąza nosi za sobą wieksze ryzyko ale chciałabym dotrwac do tego 36 tygodnia:)
 
MM to mi teraz twardnieje kilka razy dziennie na chwilkę, ale to przez to ktg, jak mi miętoszą brzuszek. Dzisiaj leżałam od 15 do 18, az w końcu przyjęchało USG zlokalizować jednego wiercipiętę :) Też słyszałam, że magnez jest ok. Może podpytaj lekarza jeszcze o inne lekarstwa np. nospę, scopolan. No i musisz leżeć, niestety i nie dotykaj brzuszka jak twardnieje... pamiętam jak lekarze mówili, że jak skurcze nie są regularne i nie częste to jest w porządku, tylko fakt skraca się wtedy szyjka. Szkoda, że Ci nie załozyli pessarium :-(

Nutria & Aaga ja też już mam niezły bębenek - 104 cm i rośnie jak na drożdzach, pojedyncze ciąże mają takie w 38 tc :)

Milutek mnie jeden mały stworek girkami kopie po żebrach :)
Poziomki dno macicy mam pod biustem :) ja własnie mieszkam pod Wawą od strony Nadarzyna, codzienne ktg byłoby trochę uciążliwe... szczególnie o tej porze roku :)

Wyobraźcie sobie dziewczyny, że mój J. dostał zaproszenie od dwoch sąsiadek na wigilię :confused: jedna chciałaby go za zięcia, a druga chyba za kochanka :szok:

Trzymajcie się ciepło dziewczyny
 
Małgoń: dzisiaj ide (tzn jadę na wózku inwalidzkim:cool:) i mam nadzieję, że czegoś się dowiem. Trzymaj się ciepło i pilnuj męża:tak:
Agness: witamy!!!!

Mój brzuch wczoraj osiągnął 100 cm, metr!:szok:
 
MM mi też brzuch twardniał, ogólnie w ciąży brałam praktycznie od początku do końca 3x1 magnez, brałam też fenoterol po pól tabletki.
Im wyżej w ciąży tym tych twardnień było więcej ale szyjka jakoś specjalnie mi sie nie skróciła.
Co do ilości to moja lekarka mówiła że chyba do 10 dziennie to ok ale najlepiej zapytac swojego lekarza.

Małgoń masz fajne sąsiadki tak dbają o Twojego męża :) jak ja leżałam w szpitalu to o mojego męża tez wszyscy dbali ale na szczęscie z rodziny tylko, z sąsiadkami to bym uważała :D
 
reklama
MM - a.. dlaczego jedziesz na wózku.. ? jeździsz w związku z ciążą? czy z jakiś innych przyczyn?

Małgoń, poziomki - myślę, że obwód wpasie też zalezy od wyjściowej wielkości ;-) ja jestem nie za szczupła.. to pewnie szybko Was dogonię ;-)

Małgoń - no niezłe te sąsiadki.. ale w sumie można im to poczytać jako dowód zainteresowania i troski o sąsiadów :)

Dziewczyny... a jaka była Wasza reakcja, jak się dowiedziałyście, że ta ciąża ( o której zapewne już wcześniej wiedziałyście), to jednak nie jest pojedyncza i że tam w brzuszku jest więcej maluchów.. ?
 
Do góry