reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Cześć Mamuśki i bardzo dziękuję za odpowiedź. Na dzień dzisiejszy nie wiem jakie będą moje bliźniaczki dopiero we wtorek idę do lekarza i mam nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej,ostatnio słuchałam bicia serduszek:szok: i byłam nieźle zdziwiona że tak szybko-wtedy to był 8 tydzień.Co do wyprawki to raczej chodzi mi kiedy mniej więcej zacząc kupować ciuszki-wiecie...niby nie chce być zaskoczona szybkim pobytem w szpitalu ale też straszą że "za wczasu się nie kupuje".We wtorek idę do mojego gina także myślę że dowiem się czegoś nowego i na pewno znowu się odezwę.Ja jak na razie miałam mdłości-które już ustąpiły,ale tylko mdłości,poza tym odrzuca mnie strasznie od mięsa,wole owoce ryby i warzywa:-) Pozdrawiam i do następnego "napisania";-)
 
hej
Małgon gratki wyników:tak:. Ja poki co mam dobre, a matrwilam sie bo przy pierwszej ciazy krew, mocz mialam raczej srednie, na razie jest ok:tak:.
Co do wagi to obecnie jestem na zero. Początkowo ze wzgledu na mdłosci i niechcec do jakiegokolwoek jedzenia schudłam kilka kilogramów. teraz juz jednak jest lepiej, coraz wiecej jem wiec pewnie waga ruszy, mam nadzieje ze jednak nie ruszy za bardzo. Ja jestem generalnie strasznym łasuchem i jezeli mam na cos ochote to nie moge sie powstyrzymac i musze to zjesc:-D. Ogolenie problemow z waga nie mam i raczej taka szczypiorkowata jestem, ale obawiam sie ze jak przytyje za duzo to chyba bede musiala z taczkami jeździć zeby brzuch przetransportowac:-D
 
Poziomki może znasz już płeć swoich maluszkow??Skoro mamy te same upodobania jedzeniowe to moze coś w tym jest:-) 12-13 tydzień to pewnie jeszcze za wcześnie żebym dowiedziała się jakichś konkretów na temat płci,ale chciałabym parkę.Musi być chociaż 1 dziewczynka jako że ja nie miałam okazji zasmakować jak to jest mieć siostrę,bardzo bym chciała.Na razie rozważam badania prenatalne,jestem młoda mam 22 lata,niby jakichkolwiek wad w rodzinie nie ma ale byłabym spokojniejsza.Męczy mnie to strasznie...

Na poczatku ciąży strasznie dużo spałam i po tym domyśliłam się ze dzidzia w drodze,bo normalnie to muszę być chora żeby spać w dzień.A tu całe dnie mogłam przespać:-)
 
Cześć Dziewczyny :-)

Coraz większą mam nadzieję, że puszczą mnie na przepustkę na święta, różne plotki po szpitalu chodzą. Z drugiej strony boję się, że się napalę i nic z tego nie będzie ;-)

Poziomki właśnie też tak myślałam, ale ja jednak jestem panikarą :szok:

Karola zaczęłam kupować wyprawkę ok. 25 tygodnia, wiedziałam już jaka będzie płeć... tylko wózek zamówiliśmy trochę wcześniej...
Daj koniecznie znać po badaniach :)

Aaga & Poziomki nie przybierałam na wadze chyba do 16-18 tygodnia, potem miałam tąpnięcie 4kg w ciągu 4 tygodni, trochę się zszokowałam, a potem już tak delikatnie stopniowo. A teraz od prawie 4 tygodni przytyłam tylko 1kg, mimo, że brzuszek urósł bardzo i rośnie cały czas... schudły mi za to ręce i nogi! Ciekawe co będzie dalej?

Aaga też bardzo chciałam parkę, ale wyszło dwóch chłopaczków i też bardzo się cieszymy, może kiedyś w przyszłości trafi nam się dziewczynka :)
Co do badań prenatalnych, to proponuję Ci test PAPPA (nieinwazyjny - badanie z krwi), wykonywany najpóźniej w ciągu 24 godzin po wykonaniu połówkowego badania USG (20-22tc). Test kosztuje 500 PLN a na wyniki czeka się ok. 2 tygodni. Wyniki wykonywane są w jednym ośrodku w Polsce w Łodzi.
Ale założę się, że ze względu na Twój wiek i pozytywne wyniki badania USG, nikt nie będzie Cię do tego namawiał :)
Ja też dla świętego spokoju zrobiłam, chociaż wynik badania USG miałam książkowy, lekarz nie widział potrzeby... ale ja jakoś spanikowałam :) no ale ja jestem sporo starsza od Ciebie.
Pamiętaj tylko, że nie wszystkie placówki robią test PAPPA, wiec warto zapytać o to podczas zapisywania się na USG :)

Pozdrawiam :cool2:
 
Karola ja na 80% mam dziewczynki:tak: Ja się moge nie budzić:-D

Małgoń każda mama jest panikarą tylko za 3 razem już mniej:-D A jak tętno maluszków?? Skurcze ?? Dzieje się coś?? Bo jeżeli nie a wyniki są dobre to męcz lekarzy!! Może się uda;-)
 
reklama
Do góry