reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Mój lekarz mnie trochę stopuje z niptem, żebym się nie nakręcała. Ale to jest silniejsze ode mnie, już mi się badania po nocach śnie :p
No ja właśnie mam mega mieszane uczucia. Z jednej strony chce zrobić wszystko, żeby wykluczyć ryzyko, z drugiej mam ochotę to zostawić i już nie drążyć. Trudno jednak odciąć te przykre doświadczenia z przeszłości...
 
reklama
Ja już po prenatalnych. Potwierdzone dwóch chłopaków 😊Wszystko ok poza tym że u jednego wyszła nieprawidłowość w serduszku „prawostronny łuk aorty” 😔 Mam się zgłosić do lekarza na echo serca płodu. Masakra, myślałam ze wyjdę w super nastroju z wizyty i coś kupię, a przez to wszystkiego mi się dzisiaj odechciało 😔
 
Ja już po prenatalnych. Potwierdzone dwóch chłopaków 😊Wszystko ok poza tym że u jednego wyszła nieprawidłowość w serduszku „prawostronny łuk aorty” 😔 Mam się zgłosić do lekarza na echo serca płodu. Masakra, myślałam ze wyjdę w super nastroju z wizyty i coś kupię, a przez to wszystkiego mi się dzisiaj odechciało 😔
Wiem, że łatwo mi mówić i sama bym pewnie umierała ze strachu, ale spokojnie, może to nic strasznego albo coś co w miarę rozwoju Małego ma szansę się naprawić. Poczekaj na konsultację że specjalistą albo powtórz gdzie indziej prenatalne dla pewności. Tulę mocno i trzymam kciuki! 😘
 
Wiem, że łatwo mi mówić i sama bym pewnie umierała ze strachu, ale spokojnie, może to nic strasznego albo coś co w miarę rozwoju Małego ma szansę się naprawić. Poczekaj na konsultację że specjalistą albo powtórz gdzie indziej prenatalne dla pewności. Tulę mocno i trzymam kciuki! 😘
Czekam na to echo serca płodu, zobaczę co mi tam powiedzą mam 8 listopada. Te prenatalne to mnie wykończą 😅 nie wiem już czy iść na trzecie, bo jak mi jeszcze coś powiedzą to padnę
 
Myśmy robili wszystkie prenatalne i genetyczne sanco. Można je robić przy ciążach bliźniaczych, maja troszkę mniejszy zakres niż w pojedynczych- ale najgrubsze rzeczy wyłapują. Pappy warto robić, bo przy nieprawidłowościach kierują na dalsze diagno. Moj ginekolog uważa, ze testy typu nipt są sensowniejsze niż przestarzałe już pappy, które niejako bazują na statystyce, a wiadomo - życie potrafi zaskakiwać.
 
Czekam na to echo serca płodu, zobaczę co mi tam powiedzą mam 8 listopada. Te prenatalne to mnie wykończą 😅 nie wiem już czy iść na trzecie, bo jak mi jeszcze coś powiedzą to padnę
Prawostronny łuk aorty może być wersja krążenia niepowodująca żadnych dolegliwości (ot taka śmieszna mutacja) jeśli nie towarzysza mu inne problemy i wady. Także trzymam kciuki żeby na echu okazało się, ze masz zdrowe i wyjątkowe dziecko!
A badać zawsze warto - bo są wady i problemy, z którymi lekarze sobie radzą zaraz po urodzeniu - tylko ważne wtedy gdzie rodzisz! Lepsza wiedza, bo można szybko zareagować i reperować, ot co. A nam matkom niestety zmartwienia zawsze spędzają sen z powiek.
 
Myśmy robili wszystkie prenatalne i genetyczne sanco. Można je robić przy ciążach bliźniaczych, maja troszkę mniejszy zakres niż w pojedynczych- ale najgrubsze rzeczy wyłapują. Pappy warto robić, bo przy nieprawidłowościach kierują na dalsze diagno. Moj ginekolog uważa, ze testy typu nipt są sensowniejsze niż przestarzałe już pappy, które niejako bazują na statystyce, a wiadomo - życie potrafi zaskakiwać.
U mnie pierwsze prenatalne super, i te pappy tez bardzo dobre rokowania. Teraz na połówkowych poza tą wadą serca wszystko jest jak najbardziej dobrze. Oby było Ok 😊
 
Prawostronny łuk aorty może być wersja krążenia niepowodująca żadnych dolegliwości (ot taka śmieszna mutacja) jeśli nie towarzysza mu inne problemy i wady. Także trzymam kciuki żeby na echu okazało się, ze masz zdrowe i wyjątkowe dziecko!
A badać zawsze warto - bo są wady i problemy, z którymi lekarze sobie radzą zaraz po urodzeniu - tylko ważne wtedy gdzie rodzisz! Lepsza wiedza, bo można szybko zareagować i reperować, ot co. A nam matkom niestety zmartwienia zawsze spędzają sen z powiek.
Tak dobrze powiedziałaś 🙂 Tak tez sądzę już mi nerwy powoli przechodzą i przychodzą same pozytywne mysli 👍 Dzięki dzisiejszej wizycie w sumie widzę ze już ten matczyny instynkt mega działa, bo na prawdę za te dzieciątka to człowiek by wszystko oddał chociaż ich jeszcze na oczy nie widział ❤️
 
reklama
Och to już u ciebie końcówka 🤗dacie radę do końca🥰 mi się marzy drugi tydzień listopada wiec zaraz po Tobie 😂 a u mnie ze względu na jednokosmówkowa max 36+1 wiec ok 22 listopada ale to raczej mało prawdopodobne. Dzisiaj byliśmy i narazie wszystko ok z serduszkami a w środę sprawdzimy przepływy. Wcześniej miałam stresa czy wszystko będzie ok a teraz mam stresa jak to będzie 🙈 zero doświadczenia z dziećmi a tu odrazu dwie gwiazdy 🤣
Ja wychodzę z założenia, że jakoś to będzie 🤣 ludzie przeżywają z bliźniakami i bliźniaki też przeżywają 🤣 z mojego punktu widzenia chyba macie lepsza sytuację, kiedy bliźniaki są na start - pierwsze dzieci. Ja mam dwulatkę w domu i niestety wiem czego się po niemowlaku spodziewać, a w wersji razy dwa to już czasem przeraża. Ale co poradzisz, jak nie my to kto?
 
Do góry