reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Czy są tu Ciężarówki z Maluchami w domu ?
Jak sobie radzicie ? Moja Córka ma 20 miesiecy. Nie leżę, nie odpoczywam, robię wszystko, nie dzwigam jedynie i nie myje okien. Ale sprzatam.... w pierwszej ciazy tez robiłam wszystko ale blizniacza jest przecież obarczona dużym ryzykiem.... boje sie. Mieszkamy sami. Babcie daaaleko.
Co sądzicie? Czy oszczędzacie się dużo bardziej ? U nas dopiero 16 tc. Ale czytam Wasze posty...i mam stracha. Za chwilę będzie już ciezko.
 
reklama
Ja mam spore już dzieci, lat 5, 16 i 44(mąż) :p Ale nie da się przy nich odpoczywać. Jak starszy jest w szkole, a najstarszy w pracy (pracuje poza domem i widzimy się tylko w weekendy), to sama muszę wszystko ogarnąć i niestety, o jakimś specjalnym oszczędzaniu nie ma mowy. Najmłodszy poradzi sobie tyle ile umie, ale obiadu nie ugotuje, duży za to pomaga mi w sprzątaniu. Najstarszy chodzi ostatnio na zakupy, ale i tak jak sama nie kupię to nie mam tego co ja lubię. Ale nie narzekam :)
 
Czy są tu Ciężarówki z Maluchami w domu ?
Jak sobie radzicie ? Moja Córka ma 20 miesiecy. Nie leżę, nie odpoczywam, robię wszystko, nie dzwigam jedynie i nie myje okien. Ale sprzatam.... w pierwszej ciazy tez robiłam wszystko ale blizniacza jest przecież obarczona dużym ryzykiem.... boje sie. Mieszkamy sami. Babcie daaaleko.
Co sądzicie? Czy oszczędzacie się dużo bardziej ? U nas dopiero 16 tc. Ale czytam Wasze posty...i mam stracha. Za chwilę będzie już ciezko.
Ja mam malucha 18 msc, jestem w 22 tc i kiedy jestem z nim sama robię duzo mniej niz przedtem. Jeszcze dwa miesiace temu dawalam rade wychodzic z nim na spacery i zakupy, zalatwialam wszystko i ogarnialam mieszkanie. Od jakiegos czasu przerzucilam czesc obowiazkow na meza i musi po pracy i w weekendy znalezc czas na zakupy, spacery z dzieckiem, odkurzanie itp.

Zycze Ci zebys jak najdluzej byla w dobrej formie, mnie siada kregoslup i doszly zbyt czeste skurcze, nie mowiac juz o braku energii ;) ale to nie regula, kazda z nas jest inna, jesli lekarz nie widzi powodow zebys zwolnila tempo to korzystaj poki mozesz :)
 
Ja sobie wymyslilam tak, ze lepiej bedzie jak sie troche pooszczedzam, bo przynajmniej jestem w domu i chociaz niewiele zrobie to dziecko mnie ma. A jak przeszarzuje i mnie wezma do szpitala to nie bedzie mial mi sie kto mlodym zajac i co wtedy? Maz na zwolnienie? Myślę ze on tez woli tak jak jest teraz :)
 
Ja mam malucha 18 msc, jestem w 22 tc i kiedy jestem z nim sama robię duzo mniej niz przedtem. Jeszcze dwa miesiace temu dawalam rade wychodzic z nim na spacery i zakupy, zalatwialam wszystko i ogarnialam mieszkanie. Od jakiegos czasu przerzucilam czesc obowiazkow na meza i musi po pracy i w weekendy znalezc czas na zakupy, spacery z dzieckiem, odkurzanie itp.

Zycze Ci zebys jak najdluzej byla w dobrej formie, mnie siada kregoslup i doszly zbyt czeste skurcze, nie mowiac juz o braku energii ;) ale to nie regula, kazda z nas jest inna, jesli lekarz nie widzi powodow zebys zwolnila tempo to korzystaj poki mozesz :)
Dziekuje... chyba zwolnie. Bo widze zento za moment nie bedzie już tak wesolo. A tak bym chciala wytrwac jak najdluzej. Wizyta dopiero za tydzien. Odliczam. Popytam lekarza ale chyba musze zrzucic czesc prac na męża.
 
Ja sobie wymyslilam tak, ze lepiej bedzie jak sie troche pooszczedzam, bo przynajmniej jestem w domu i chociaz niewiele zrobie to dziecko mnie ma. A jak przeszarzuje i mnie wezma do szpitala to nie bedzie mial mi sie kto mlodym zajac i co wtedy? Maz na zwolnienie? Myślę ze on tez woli tak jak jest teraz :)
Otoz to....moją też nie bedzie mial sie kto zajac....wiec odpuszcze wariowanie. Myslalam że dam rade ale....najzwyczajniej w swiecie sie boje.... ciaza 2k20
 
Otoz to....moją też nie bedzie mial sie kto zajac....wiec odpuszcze wariowanie. Myslalam że dam rade ale....najzwyczajniej w swiecie sie boje.... ciaza 2k20
Tak to juz z tymi matkami jest, ze sie ciagle martwia o swoje dzieci ;)

Ja odpoczywam kiedy moge, np teraz moj mlody spi, wiec ja leze, nic nie robie. Jak sie jeszcze lepiej czulam, to w tym czasie nadrabialam sprzatanie, prasowanie, szykowalam obiad, teraz odpuszczam, bo to jedyna moja przerwa w ciagu dnia na lenistwo. Nastepna dopiero o 21 ;) a jak znosisz ciaze od poczatku? Wszystko ok? Maluszki ladnie rosna? :)
 
ja juz sie czuje jakbym byla w 9 m-cu, taki brzuch...a to dopiero 28 tydzien leci...
Faktycznie dwie poprzednie ciaze to byl pikus:laugh2:teraz
Mam podobnie a dopiero 22 skonczylam ;)

A bierzesz cos na to twardnienie? Mnie lekarz kazal magnez brac zeby te skurcze ustaly.
Jeszcze nie wizyta za tydz a one niedawno sie zaczely wiec zobaczymy co na wizycie powie
 
Cisza jakas nastala:confused: u.mnie na liczniku 26 tyg bez 1 dnia a juz ciezko i twardnieje brzucho jak dluzej pochodze czy cos porobie mam nadzieje ze wszystko ok a wizyta dopiero za tydz:hmm:. A co u was ?
U nas leci 33 tc :-) cc zaplanowane na 27.07 no o też brzuch ciągnie jak się zq dużo ruszam. W poniedziałek spuchłam jal balon, a teraz już powoli coraz lepiej :-) wizyta u gin jutro a później w sobotę:-) jitro pewnie bez usg, ale w sobotę mam nadzieję że sprawdzimy jak nasze "maleństwa" rosną:-)
 
reklama
Tak to juz z tymi matkami jest, ze sie ciagle martwia o swoje dzieci ;)

Ja odpoczywam kiedy moge, np teraz moj mlody spi, wiec ja leze, nic nie robie. Jak sie jeszcze lepiej czulam, to w tym czasie nadrabialam sprzatanie, prasowanie, szykowalam obiad, teraz odpuszczam, bo to jedyna moja przerwa w ciagu dnia na lenistwo. Nastepna dopiero o 21 ;) a jak znosisz ciaze od poczatku? Wszystko ok? Maluszki ladnie rosna? :)
Ja wlasnie jeszcze w czasie drzemki Małej robie obiad itp...ale chyba czas zwolnic. Mam 35 lat....może to nie ma wiekszego znaczenia ale od tygodnia spadła mi moc. Ogolnie wszystko jest ok. Biore leki. Tylko martwie się ze mam wizyty raz w miesiacu. A Wy jak często macie kontrole ? Teraz mam w środę za tydzień potem jedna w lipcu, jedna w sierpniu....
Mam lekarza ktory specjalizuje sie w ciazach mnogich więc o tyle dobrze. Czasami pobolewa mnie dół brzucha ale to wtedy jak ganiam za duzo wiec.....ostatnii bylam na kontroli 1 czerwca wiec pewnie duzo sie zmienilo. Ale dam znac po środowej wizycie.
 
Do góry