reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Mozna jeszcze ocenic "na oko" jesli dzieci sa rozne fenotypowo, czyli roznia sie po prostu wygladem zewnetrznym i nie chodzi o wage i wielkosc, to wiadomo ze nie moga miec identycznych genow ;)
Na początku, jak tylko się dowiedziałam, że będę miała dwójeczkę, doczytałam w internetach że i parka może być jednojajowa. Ale ile w tym prawdy? Nie dociekam. Nawet jak moje panny będą do siebie podobne jak dwie krople wody, to badań genetycznych nie będę robiła, bo czy nie ważniejsze aby nasze maluszki były zdrowe? :)
 
reklama
Hej dziewczyny ja już po... 08.06.2018/planowane cc/36 tygodni i 3 dni. Jasiu 8:30, 2370g, 52cm. Franek 8:33, 2820g, 50 cm. Na szczęście wszystko jest ok a tak się martwiłam pępowina dwunaczyniową. Już jestem na chodzie. Pierwsze próby karmienia zaliczone. Dzieci póki co w inkubatorach. Są śliczni a ja przeszczęśliwa że to już i że jest ok. Trzymam kciuki za was.
Gratulacje[emoji7] [emoji7] [emoji7] [emoji7]
 
Dziewczyny a jak podchodzicie do ubierania bliźniąt tak samo??
Mam kilka par jednakowych ubranek, ale na całą szafę jest tego dosłownie tyle co palców u jednej ręki :) ale nie mam zamiaru celować w jednakowych ubrankach, chyba że będą chciały, jak będą większe, przecież to dwoje ,de facto, różnych ludzi.

Uwaga, chwalę się :)

Miałam dzisiaj, trwała 45 minut, samo badanie 30 minut, a nie jak u tamtej francy 5-8 minut*. Dziewczynki ślicznie się rozwijają, aczkolwiek mają już na prawdę mało miejsca, a i moja otyłość ograniczała samo badanie, także nie wszytko dało się zobaczyć: u jednej lewej rączki a u drugiej prawej, tak samo z nóżkami i jednej nie dało się porządnie zobaczyć serduszka oraz główki.
Są ułożone główkowo i naturalnie twarzyczkami do siebie. Widziałam piękne noski i usteczka, stópencje... fotek nie mam. Panny ważą 2279g i 2328g a termin porodu przesunął mi się z 4 sierpnia (wg OM) na 22 lipca (na USG robionym w 10-11tc był na 27 lipca). Różnica mas u dziewcząt to 2%

Wg OM mam dzisiaj 32tc3dni wg USG 34tc2d.

Następna wizyta za dwa tygodnie, badanie przepływów i wzrostu kobietek.

*poprzednie badanie usg, w zeszły czwartek to totalna porażka, niekompetentna lekarka, chamowata i antypatyczna, w oczy powiedziała, że nie ma kwalifikacji do przeprowadzenia USG ciąży bliźniaczej po 30tc, ale i tak je przeprowadziła, poza tym to ten sam "specjalista", który w 10tc przegapił ciążę bliźniaczą, gdzie na następny dzień było wiadomo.
 
Mam kilka par jednakowych ubranek, ale na całą szafę jest tego dosłownie tyle co palców u jednej ręki :) ale nie mam zamiaru celować w jednakowych ubrankach, chyba że będą chciały, jak będą większe, przecież to dwoje ,de facto, różnych ludzi.

Uwaga, chwalę się :)

Miałam dzisiaj, trwała 45 minut, samo badanie 30 minut, a nie jak u tamtej francy 5-8 minut*. Dziewczynki ślicznie się rozwijają, aczkolwiek mają już na prawdę mało miejsca, a i moja otyłość ograniczała samo badanie, także nie wszytko dało się zobaczyć: u jednej lewej rączki a u drugiej prawej, tak samo z nóżkami i jednej nie dało się porządnie zobaczyć serduszka oraz główki.
Są ułożone główkowo i naturalnie twarzyczkami do siebie. Widziałam piękne noski i usteczka, stópencje... fotek nie mam. Panny ważą 2279g i 2328g a termin porodu przesunął mi się z 4 sierpnia (wg OM) na 22 lipca (na USG robionym w 10-11tc był na 27 lipca). Różnica mas u dziewcząt to 2%

Wg OM mam dzisiaj 32tc3dni wg USG 34tc2d.

Następna wizyta za dwa tygodnie, badanie przepływów i wzrostu kobietek.

*poprzednie badanie usg, w zeszły czwartek to totalna porażka, niekompetentna lekarka, chamowata i antypatyczna, w oczy powiedziała, że nie ma kwalifikacji do przeprowadzenia USG ciąży bliźniaczej po 30tc, ale i tak je przeprowadziła, poza tym to ten sam "specjalista", który w 10tc przegapił ciążę bliźniaczą, gdzie na następny dzień było wiadomo.
Ja małych mam trochę takich samych, ale to na początek bo nie mogłam się oprzeć a potem już każda co innego:-)
O super wiadomości. A udało się zrobić jakieś ładne zdjęcie? Ja mam usg jutro, to będzie 31 + 4 tc :-) cìekawe ile moje Kobietki ważą:-)
No i idealne proporcje. 2% to extra
 
Mam kilka par jednakowych ubranek, ale na całą szafę jest tego dosłownie tyle co palców u jednej ręki :) ale nie mam zamiaru celować w jednakowych ubrankach, chyba że będą chciały, jak będą większe, przecież to dwoje ,de facto, różnych ludzi.

Uwaga, chwalę się :)

Miałam dzisiaj, trwała 45 minut, samo badanie 30 minut, a nie jak u tamtej francy 5-8 minut*. Dziewczynki ślicznie się rozwijają, aczkolwiek mają już na prawdę mało miejsca, a i moja otyłość ograniczała samo badanie, także nie wszytko dało się zobaczyć: u jednej lewej rączki a u drugiej prawej, tak samo z nóżkami i jednej nie dało się porządnie zobaczyć serduszka oraz główki.
Są ułożone główkowo i naturalnie twarzyczkami do siebie. Widziałam piękne noski i usteczka, stópencje... fotek nie mam. Panny ważą 2279g i 2328g a termin porodu przesunął mi się z 4 sierpnia (wg OM) na 22 lipca (na USG robionym w 10-11tc był na 27 lipca). Różnica mas u dziewcząt to 2%

Wg OM mam dzisiaj 32tc3dni wg USG 34tc2d.

Następna wizyta za dwa tygodnie, badanie przepływów i wzrostu kobietek.

*poprzednie badanie usg, w zeszły czwartek to totalna porażka, niekompetentna lekarka, chamowata i antypatyczna, w oczy powiedziała, że nie ma kwalifikacji do przeprowadzenia USG ciąży bliźniaczej po 30tc, ale i tak je przeprowadziła, poza tym to ten sam "specjalista", który w 10tc przegapił ciążę bliźniaczą, gdzie na następny dzień było wiadomo.
Gratuluje :) na pewno to, czego nie dalo sie zobaczyc rowniez jest w porzadku ;)
 
Dziewczyny a jak podchodzicie do ubierania bliźniąt tak samo??
Ja jestem zwolenniczka ubierania blizniat roznie, tak jak napisałas to sa dwie różne osoby i tak chce je traktowac. Ubior jest dla dzieci na poczatku nieistotny, ale to w naszych głowach zaczyna sie podswiadome programowanie ich jako jednosc, bo wygladaja tak samo. Jak sa starsi i chca miec takie same buty, albo czapki, to ok, ale niech to będzie ich decyzja.
 
ja mam pare identycznych ubran ale tak generalnie to podobne wzory czy odcienie bo wiekszosc kupuje w wielopakach :) ale jestem zdania ze jak beda wieksze to same beda decydowac, nie spinam sie ani w jedna strone ani w druga ;) wiem jednak z przykladu moich chlopcow miedzy ktorymi jest 15 m-cy roznicy ze chca miec wszystko takie samo 8-)
 
reklama
J
Dziewczyny a jak podchodzicie do ubierania bliźniąt tak samo??


Ja też mam kilka par takich samych ubranek. Glownie znajomi i mama mi przynoszą w prezencie takie same, ale bede raczej unikac ubierania dzieci tak samo. No może czaasami, bo to tak słodko wyglada :)

Z ubrankami najbardziej mnie denerwuje, że jak się ludzie dowiedzieli, ze beda dziewczynki to zarzucili mnie rozowymi rzeczami. Teraz już pogadalam z najblizszymi i juz wiedzą żeby nam prezentować rzeczy w innych kolorach.
 
Do góry