reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Przyszły mi dzisiaj kompleciki z Allegro - czapeczka + chustka dla moich maluszków. Są takie malutkie i słodkie :-D
img1510001886587.jpg img1510001955918.jpg
 

Załączniki

  • img1510001886587.jpg
    img1510001886587.jpg
    164 KB · Wyświetleń: 300
  • img1510001955918.jpg
    img1510001955918.jpg
    156,4 KB · Wyświetleń: 283
Ostatnia edycja:
A wracając do urlopu macierzyńskiego- dostałam dzisiaj wyliczenie od księgowego- bardziej opłaca się jednak podział na 100%- tak płatne jest przy bliźniakach 39 tyg i potem 26 tyg płatne 60%. Wiec przy całym okresie jest to jednak np w moim przypadku różnica 2000 zł., a to już dużo. Trochę boję się tego przeskoku nagle ze 100 na 60 ale może uda mi się odkladac to 20% w pierwszym okresie:) chociaż słabo to widzę;)

Czy ten podział na tygodnie jest prawidłowy? Wydawało mi się, że macierzyńskiego urlopu przy bliźniakach jest 31 tyg. a rodzicielskiego 34tyg. Wtedy chyba bardziej opłaca się wziąć 80% na cały okres ale jeszcze nie konsultowałam się w tej sprawie u mnie w pracy więc nie chcę wprowadzać w błąd.
 
Piszecie o ciężkich nocach - ja jeszcze nie doświadczyłam w tej ciąży większych problemów ze snem - rzadko kiedy wstaję do toalety a jeśli już, to tylko raz i zaraz potem zasypiam. Dzisiaj (a właściwie już wczoraj) miałam w planach troszkę dokładniejsze posprzątanie mieszkania (oczywiście w rozłożeniu na raty) ale jakoś tak mi słabo było. Myślałam, że to przez niskie ciśnienie ale jak zmierzyłam to wyszło takie jak zwykle.Dlatego odpuściłam sobie sprzątanie i kilka godzinek przeleżałam. Podejrzewam, że w tym ostatnim miesiącu przed szpitalem będę już potrzebowała więcej takich dni. Lepiej jednak odpuścić żeby czasem dzieciaczki za szybko na świat nie przyszły. Kolejną wizytę u lekarza mam w środę, zobaczymy ile podrosły, już mam wrażenie że są strasznie ściśnięte, wypinają się z każdej strony. Synek szalał po całym brzuchu a tutaj te ruchy takie spokojniejsze są. Dobrej nocy wszystkim!!!
 
Mam siemie lniane, bo poza ciążą też miałam z tym problem i czasem piłam, a potem jak zaszła w ciążę to póki nie brałam żelaza było ok i jakoś o nim kompletnie nie pomyślałam. Dziękuję :*

A jakie żelazo bierzesz? Ja mam wrażenie, że po zmianie tardyferonu na sorbifer jest o niebo lepiej pod tym względem, żadnych zaparć a diety też jakoś specjalnie nie zmieniałam.
 
Hej dziewczyny... Ale ja dziś mam kiepską noc, chyba stres zaczyna na mnie coraz większy wychodzić, co chwilę się budziłam, to mi nie wygodnie było, to za chwilę jakieś myśli porodowe po głowie się szwędaly i tak jest godzina 5:20 a ja nie śpię siedzę sobie i neta przeglądam...
 
reklama
Czy ten podział na tygodnie jest prawidłowy? Wydawało mi się, że macierzyńskiego urlopu przy bliźniakach jest 31 tyg. a rodzicielskiego 34tyg. Wtedy chyba bardziej opłaca się wziąć 80% na cały okres ale jeszcze nie konsultowałam się w tej sprawie u mnie w pracy więc nie chcę wprowadzać w błąd.
Właśnie też mi to nie pasuje, dzisiaj do nich zadzwonię upewnić się czy uwzględnili te zmiany z 2016r. Wydawać by się mogło, że księgowość powinna być obeznana w tych sprawach, a jak widać trzeba samemu o to zadbać;)
 
Do góry