reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

W ciąży cc to powinien być pewnik, a nie kolejny powód do zmartwień. Mamy tyle innych obaw i jeszcze do tego poród siłami natury...To podobno niebezpieczne i nie chcę ryzykować zdrowia moich maleństw.Pozostaje mi liczyć na to że ktoś mądrze zadecyduje.
 
reklama
To mnie teraz trochę pocieszyłaś:):):) to będzie mój pierwszy poród, a do tego mam wadę wzroku i jestem po 2 operacjach na przepuklinę więc liczę na to że ktoś się zlituje. Moja ginekolog jest na porodem naturalnym:/

Powiem tak też mi trochę głupio ale pewnie nie potrzebnie, lekarze patrzą na kasę a nie na to czy chodziłaś do niego przez całą ciąże czy teraz przychodzisz w jednej konkretnej sprawie.
Myślę że warto pójść do takiego lekarza i nie kręcić tylko po prostu powiedzieć jak jest. A oprócz tego jeszcze mu powiedzieć że w związku z tym że jest polecanym i dobrym lekarzem że czułabyś się bezpieczniej gdyby on się podjął, zwracasz się do niego z prośbą oczywiście uzasadniając dlaczego byś wolała tą CC ( te argumenty medyczne) myślę że nie będzie problemu. Ale też myślę że trzeba będzie się przygotować finansowo bo wielu lekarzy pewnie się zgodzi ale wykona CC jak prywatną praktykę...Rozumiesz co mam na myśli hehh ;-)
 
Dzień dobry dziewczyny:-*
@Marti92 cudowna wiadomość! Super, że wypuszczają Was do domku. Uważaj na siebie i odpoczywaj jak najwięcej, a mąż niech dba o Ciebie i maluszki :tak:
Dziewczyny, u mnie oba maluchy są glowkowo, waga podobna, więc jak tak dalej zostanie to lekarz powiedział, że mogę próbować sn, ale pozostawia mi wybór. I najgorsze, że sama teraz nie wiem co lepsze :/ To mój pierwszy poród i zawsze byłam bardziej za porodem sn, jednak tu są bliźniaki i porody naturalne często są cięższe, trudniejsze i mniej bezpieczne dla maluchów. A co wy byście wybrały na moim miejscu?

Próbuje wgrać zdjęcie brzuszka komórką i się nie da. Jak wy to robicie :-(?
 
Dzień dobry dziewczyny:-*
@Marti92 cudowna wiadomość! Super, że wypuszczają Was do domku. Uważaj na siebie i odpoczywaj jak najwięcej, a mąż niech dba o Ciebie i maluszki :tak:
Dziewczyny, u mnie oba maluchy są glowkowo, waga podobna, więc jak tak dalej zostanie to lekarz powiedział, że mogę próbować sn, ale pozostawia mi wybór. I najgorsze, że sama teraz nie wiem co lepsze :/ To mój pierwszy poród i zawsze byłam bardziej za porodem sn, jednak tu są bliźniaki i porody naturalne często są cięższe, trudniejsze i mniej bezpieczne dla maluchów. A co wy byście wybrały na moim miejscu?

Próbuje wgrać zdjęcie brzuszka komórką i się nie da. Jak wy to robicie :-(?


Wiesz tak naprawdę nikt nie może podjąć za Ciebie decyzji to musi być Twoja decyzja.
Jednak jeśli chodzi o moje zdanie to ja już na pierwszej wizycie jak dowiedziałam się że to dwojaczki to wiedziałam już że na 100% CC będzie. Wydaje mi się że i bezpieczniej dla Ciebie i dla Maluszków. Ale tak jak mówię decyzję musisz podjąć sama.
 
Dzięki dziewczyny uspokoiłyscie mnie z tymi ruchami :) ja mam wizyty co dwa tygodnie i są to wizyty w szpitalu polozniczym w którym już dwa razy rodziłam wiec jestem spokojna i ten szpital jest oddalony od mojego domu około 2 kilometry :D ja dwa razy rodziłam SN i bardzo boję się cesarki, choć wiem że cesarka jest bezpieczna dla dzieci to mam nadzieję że dzieci będą ułożone tak że będę je Mogła urodzić naturalnie
 
Mi zależy na CC właśnie ze względu na dobro i zdrowie dzieci. Przy bliźniakach przy porodzie sn istnieje niestety prawdopodobieństwo niedotlenienia drugiego dziecka, albo poród mieszany- czyli pierwsze sn, a przy drugim są komplikacje i wtedy CC.. ale to oczywiście indywidualna decyzja. Gdybym była w ciąży pojedynczej, to nawet bym się nie zastanawiała, tylko chciała rodzić sn, ale ze to blizniaki to myślę tylko o CC.
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry dziewczyny:-*
@Marti92 cudowna wiadomość! Super, że wypuszczają Was do domku. Uważaj na siebie i odpoczywaj jak najwięcej, a mąż niech dba o Ciebie i maluszki :tak:
Dziewczyny, u mnie oba maluchy są glowkowo, waga podobna, więc jak tak dalej zostanie to lekarz powiedział, że mogę próbować sn, ale pozostawia mi wybór. I najgorsze, że sama teraz nie wiem co lepsze :/ To mój pierwszy poród i zawsze byłam bardziej za porodem sn, jednak tu są bliźniaki i porody naturalne często są cięższe, trudniejsze i mniej bezpieczne dla maluchów. A co wy byście wybrały na moim miejscu?

Próbuje wgrać zdjęcie brzuszka komórką i się nie da. Jak wy to robicie :-(?
A żeby dodać zdjęcie ja zaznaczam wyślij plik i wybieram zdj z telefonu. Pewnie są jakies inne sposoby, ale ja znalazłam tylko ten:)
 
Dzień dobry dziewczyny:-*
@Marti92 cudowna wiadomość! Super, że wypuszczają Was do domku. Uważaj na siebie i odpoczywaj jak najwięcej, a mąż niech dba o Ciebie i maluszki :tak:
Dziewczyny, u mnie oba maluchy są glowkowo, waga podobna, więc jak tak dalej zostanie to lekarz powiedział, że mogę próbować sn, ale pozostawia mi wybór. I najgorsze, że sama teraz nie wiem co lepsze :/ To mój pierwszy poród i zawsze byłam bardziej za porodem sn, jednak tu są bliźniaki i porody naturalne często są cięższe, trudniejsze i mniej bezpieczne dla maluchów. A co wy byście wybrały na moim miejscu?

Próbuje wgrać zdjęcie brzuszka komórką i się nie da. Jak wy to robicie :-(?
Dziękuje,u mnie jedna jest główka w dół druga miednicowo. Ja chce rodzic naturalnie,dlaczego dać się ciąć skoro wszytko jest dobrze,taki poród jest najlepszy,nikt ci nie da gwarancji ze cc to szybko i dzieci zdrowe a potem to jednak rana i nie wiadomo jak to będziesz się czuc i jak się będzie goić. Kobiety są stworzone do rodzenia dzieci:) ja się tez boje to normalne,ale chyba bardziej się boje cc,ze będzie bardzo potem bolec i nie będę mogła robić koło siebie czy dzieci nic.Cc tylko jak noe będę mogła naturalnie,lub coś z dziećmi a tak to próbować natura najlepsza!
 
reklama
Dzięki dziewczyny uspokoiłyscie mnie z tymi ruchami :) ja mam wizyty co dwa tygodnie i są to wizyty w szpitalu polozniczym w którym już dwa razy rodziłam wiec jestem spokojna i ten szpital jest oddalony od mojego domu około 2 kilometry :D ja dwa razy rodziłam SN i bardzo boję się cesarki, choć wiem że cesarka jest bezpieczna dla dzieci to mam nadzieję że dzieci będą ułożone tak że będę je Mogła urodzić naturalnie
U mnie pierwsza ciąża i ozywiscie sie boje,ale popieram i miejmy nadzieje,ze się uda rodzic naruralnie i niech będzie to łatwy poród tego nam życzę :)
 
Do góry