reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

A ja leze na patologi dostaje sterydy na plucka. Szyjka mega skrocona 50mm wiec nie wiem czy juz do konca nie zostane na oddziale

Napisane na ALCATEL ONE TOUCH 7041D w aplikacji Forum BabyBoom
No to szyjka naprawdę krótka. Ktory u Ciebie tydzień?? Najważniejsze, że dostajesz stetydy to trochę wzmocni Maluchy[emoji4]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A ja leze na patologi dostaje sterydy na plucka. Szyjka mega skrocona 50mm wiec nie wiem czy juz do konca nie zostane na oddziale

Napisane na ALCATEL ONE TOUCH 7041D w aplikacji Forum BabyBoom
Kurcze krótka ta szyjka..może rzeczywiście lepiej dla dobra maluchów, jeśli zostawią Cię w szpitalu. Oby posiedziały w brzuchu jak najdłużej.
 
Dziewczyny odebrałam dzisiaj wyniki badań tarczycy- jak na 3 trymestr mam za niskie TSH, ale Ft3 i Ft4 w normie. Miała może któraś z Was podobnie? Bo czytam na necie, ale tam wszędzie piszą, że nadczynność stwierdza się dopiero, jeśli poziom pozostałych hormonów jest zły..no i juz sama nie wiem co o tym myśleć:/
 
Krazek chcieli przy poprzednim pobycie zakladac ale okazalo sie ze szyjka spoko a teraz nikt nic nie mowil ale jutro wizyta to sie cos moze dowiem. Jedna 1740 druga 1650 idealnie by bylo jakby dobily do 2kg chociaz

Napisane na ALCATEL ONE TOUCH 7041D w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny odebrałam dzisiaj wyniki badań tarczycy- jak na 3 trymestr mam za niskie TSH, ale Ft3 i Ft4 w normie. Miała może któraś z Was podobnie? Bo czytam na necie, ale tam wszędzie piszą, że nadczynność stwierdza się dopiero, jeśli poziom pozostałych hormonów jest zły..no i juz sama nie wiem co o tym myśleć:/
Też tak miałam, ciągle niskie tsj, reszta w normie. Jeśli przed ciążą nie miałaś problemów z tarczycą, to wystarczy obserwować sytuację.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Z tym dokarmianiem mm to jest trochę wymysł pediatry. Nie wiem wg jakiej skali oni mierzą dzieciaki. Ale moje wiecznie były na początku siatki centylowej.Przeżyłam to z obydwoma córkami z pojedynczych ciąż. Dzieci najadały się ale nie przesypiały więcej niż 3 godziny także w nocy i to była największa bolaczka. Kp jest bardziej wymagające pod tym względem bo nasz pokarm szybciej się trawi. Ja chciałam na noc dawać butlę na noc ale moje córki nie tolerowały smoczków żadnych. Karmiłam do 1,5 roku. Wszyscy pukali się w głowę . Przesypiać noce zaczeły po 9 miesiacu jak na noc dostały kaszke łyżeczką.Jednak gdy dzieci jedzą już potem inne pokarmy to pierś służy do uspokojenia, przytulania, odreagowania po całym dniu.
Teraz też chcę karmić , nie wiem jak to bedzie przy bliźniakach jak to ogarnę, czy jak urodza sie wcześniej to czy będą dobrze ssały , czy na raz czy osobno, mam tyle watpliwosci. Jestem po dwoch cesarkach i wiem ze to nie przeszkoda do kp. W szpitalu po cc dokarmiaja mm i dokarmiać będą to się na pewno nie zmieni . Całe szczęście to wybór należy do nas jak będziemy karmić i nikt nie powinien krytykować naszej decyzji.
Ty masz już doświadczenie z poprzednimi dziećmi, więc na pewno sobie poradzisz :) Kp jest wymagające, tak jak piszesz. Od siebie radzę karmić równocześnie i starać się, żeby dzieci wypracowały sobie podobny rytm. Nie wyrobisz, jeśli miałabyś karmić na zmianę. Zaopatrz się koniecznie w wygodną poduszkę do karmienia, polecam my brest friend dla bliźniaków. Na karmieniu możesz spędzać kilka godzin dziennie, więc zadbaj o swoją wygodę. I koniecznie musisz mieć wsparcie i pomoc, bo po prostu nie będziesz mieć rąk ani czasu, żeby ogarnąć dom czy starsze dzieci...

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry